Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

LG G2 mini naživo z Barcelony: Když mini není až tak mini (video)

  |  2 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

G2 mini už LG představilo před několika dny, my jsme ale měli možnost si ho poprvé vyzkoušet až na MWC v Barceloně. LG se tím snaží napodobit ostatní výrobce, kteří ke své vlajkové lodi přijdou také s její mini verzí. Bohužel si ale korejský výrobce nevzal ten nejlepší příklad.

LG G2 mini je zmenšenou verzí vlajkové lodi korejského výrobce, tedy modelu G2. Bohužel až zas tak zmenšená není a s výbavou to taky není nijak slavné. U LG totiž, podobně jako u HTC či Samsungu platí, že s klesající úhlopříčkou klesá i vybavenost telefonu. Určitě bychom byli radši, kdyby si LG vzalo příklad raději od japonského Sony, které svou zmenšenou vlajkovou loď vybavilo téměř stejně nekompromisními parametry, jako ji samotnou. Tady jsou naše pocity z krátkého testování telefonu.

LG G2 mini má 4,7″ IPS LCD displej s qHD rozlišením (960 x 540 pixelů) a díky velmi tenkému rámečku padne příjemně do ruky a působí vcelku kompaktně. Rozměry přístroje jsou 130 x 66 mm a tloušťka činí 9,8 mm. Hmotnost se pak zastavila na velice příjemných 121 gramech.

Telefon bohužel působí poměrně levným dojmem na to, že by se mělo jednat o zmenšeninu vlajkové lodi. Záda jsou vroubkovaná podobně, jako je tomu u modelů řady L-Series a stejně jako model, ze kterého je tato mini verze vytvořena, tedy LG G2, nabídne inovativní tlačítka na zádech přístroje.

 

LG G2 mini má 13 Mpx fotoaparát, ovšem na některých trzích se můžeme setkat také s 8 Mpx verzí, samozřejmostí je přítomnost LED diody. Telefon je vybaven 4-jádrovým procesorem Snapdragon 400, který se obvykle využívá ve střední třídě a výkonostně je to znát.

 

Ne že bychom se setkali s vyloženými záseky sysstému, ovšem viděli jsme už i odladěnější prostředí. Ovšem na rychlost prostředí jako takovou si nemůžeme stěžovat. Takt procesoru je 1,7 či 1,2 GHz (opět v závislosti na prostředí) a operační paměť RAM je 1 GB. Vnitřní paměť přístroje 8 GB a je samozřejmě dále rozšiřitelná prostřednictvím microSD karet.

LG G2 mini běží pod operačním systémem Android ve své nenovější verzi 4.4 KitKat a prostředí je oproti jiným modelům od LG beze změny. LG G2 mini nabídne také zajímavou funkci Knock Code, kde na vypnutém displeji stačí poklepat na vámi zvolená místa a telefon se odemkne. Jde o užitečnou funkci a inovaci. Telefon je vybaven Wi-Fi, GPS modulem, Bluetooth, NFC a potěší i přítomnost nejrychlejších LTE sítí 4. generace. Kapacita baterie činí 2 440 mAh a dostupnost je stanovená na duben. Cena je však zatím bohužel neznámá.

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, , ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

DNES  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení