Jak to tedy je? Lufthansa zařadila zpátečku a opětovně povolila AirTagy v zavazadlech

Ondřej Koníček
  • Společnost Lufthansa minulý týden zakázala Apple AirTagy v zavazadlech
  • Takový krok pochopitelně zvedl velkou vlnu kritiky
  • Aerolinka nyní vše uvedla na pravou míru
Apple AirTag
Apple AirTag

AirTagy mohou být velmi dobrým sluhou, ale je poměrně snadné je také zneužít, navzdory poměrně slušným bezpečnostním prvkům. Německá letecká společnost Lufthansa se minulý týden postarala o poměrně velkou kontroverzi, když uvedla, že zakazuje AirTagy v odbavených zavazadlech. Realita je ale, zdá se, zcela jiná.

AirTag v letadlech – kde je pravda?

Lufthansa o zákazu používání aktivních AirTagů v odbavených zavazadlech informovala minulý týden, a to prostřednictvím svého oficiálního Twitteru. Dle vyjádření společnosti je považuje za nebezpečné, a pokud je držitel má ve svých zavazadlech, musí je před uložením k přepravě vypnout.

Je pravděpodobné, že se to netýkalo jen AirTagů, ale i všech ostatních sledovacích zařízení, které fungují na podobném principu. Společnost poté uvedla, že tento zákaz vznikl v souladu se směrnicemi Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), které uvádí, že všechny objekty s přenosovou funkcí musí být během letu deaktivovány.


Čtěte také: Máte starost o své auto? Chraňte ho AirTagem, pomůže vám při případné krádeži


AirTagy mají v zavazadle smysl

Faktem je, že se AirTagy staly u cestovatelů velmi oblíbeným doplňkem, protože kdo často létá, tak ví, že ztratit zavazadlo není nic příjemného. Aktivní AirTag je v tomto ohledu rozhodně nápomocným a proto vyvolalo prohlášení Lufthansy tak velké pozdvižení. Nakonec to ale bylo mnoho povyku pro nic, protože AirTagy zakázány nejsou.

Uvedl to mluvčí společnosti pro server Airways Magazine a dodal, že ICAO regulace pro elektroniku v zavazadlovém prostoru skutečně existují, ale platí pouze pro přístroje s lithium-iontovými bateriemi. To znamená třeba pro telefony nebo tablety, ale rozhodně ne pro AirTagy, které pohání knoflíková baterie CR2032 (ta se nachází třeba i v hodinkách).

Chyba v komunikaci

Je pravděpodobné, že vystavení zákazu AirTagů v zavazadlech vzniklo na základě nějakého nedorozumění či vlivem chyby v komunikaci v rámci Lufthansy. Je evidentní, že ostatní letecké společnosti o nic takového nestojí a německý přepravce by si podobně radikálním krokem jen a jen uškodil.


Autor článku

Ondřej Koníček - Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře


Nejnovější články