Huawei očekává těžké časy. Vrhne se proto na chov prasat

Ondřej Koníček
  • Huawei je v problémech a očekává těžké časy
  • Jeho pozice na mobilním trhu klesá
  • Snaží se najít nové pole působnosti. Najde ho v blátě?
Chov prasat v Číně
Chov prasat v Číně

Ne, dnes opravdu není první duben a nadpis není žádným žertem. Technologický gigant Huawei, jedna z největších firem světa, má opravdu v plánu začít chovat prasata. Doba je pro tuto bývalou mobilní jedničku velmi zlá a je tedy nutné poohlédnout se po příjmech i mimo hlavní určení společnosti. A proč ne v jednom z nejvíce tradičních odvětví?

Samsung Galaxy A56 5Gpixel-counter

Skvělý start, pak sešup

Huawei měl loni opravdu parádně našlápnuto, povedlo se mu na čas vyšplhat na post absolutní mobilní jedničky, a to i přesto, že na něj v roce 2019 uvalilo USA drsné sankce. Jejich dopad čínský gigant pocítil až v průběhu roku a od té doby padá, a to poměrně výrazně. Je pravděpodobné, že pád bude pokračovat a prozatím nic nenasvědčuje návratu na absolutní vrchol.

V Číně je to pořád nesmírně silná značka, ale z globálního pohledu prostě ztrácí, a to čím dál víc, přičemž dle reportu BBC letos očekává snížení produkce telefonů až o 60 %.

Peníze jsou v chovu prasat

Huawei před nedávnem prodal svou značku Honor, a to za 15 miliard dolarů a tyto peníze se mu budou určitě hodit. Nyní se firma rozhodla poohlédnout se po nějakém jiném zdroji příjmů a vypadá to, že se dá na chov prasat. Ano, čtete správně, jeden ze světových technologických leaderů, výrobce 5nm mobilních procesorů či špičkových telefonů, má v plánu chovat čuníky.

V Číně se jedná o naprosto tradiční odvětví a jeden z největších byznysů vůbec, přičemž nejlidnatější země světa má pod palcem na 50 % celosvětového chovu prasat.


TIP: Šéf Huawei se chce sejít s prezidentem USA. Začněme znovu, vzkazuje


Chytrý způsob chovu

Je jasné, že Huawei nemá v plánu ohradit nějakou blátivou kaluž, najmout pár dobrovolníku a chovat čuníky jen tak, halabala. Bude to chov na nejvyšší technologické úrovni a čínský gigant do tohoto odvětví své know-how vlastně již nějakou dobu vnáší. Přišel třeba s technologií rozpoznání „obličeje“ pro odlišení jednotlivých prasat a farmy v Číně používají jeho další vymoženosti například pro monitorování stravy nebo hmotnosti.

Dá se čekat, že jakmile Huawei do tohoto byznysu skočí oběma nohama, pořádně ho, minimálně po technologické stránce, nakopne. Kromě toho se mluví také o jeho vstupu do těžařského průmyslu, ale to už je zase jiný příběh.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Ondřej Koníček - Redaktor

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře

Samsung Galaxy A56 a A36 5Gpixel-counter

Nejnovější články