Fotoduel těch nejlepších: Huawei P30 Pro vs. Samsung Galaxy S10+

Rok 2019 začal pěkně zostra. Nejdřív Samsung a nedlouho po něm i Huawei představili nové vlajkové modely, které nadchnou špičkovou výbavou v čele se zdokonalenými fotoaparáty. Jenže který z dvojice Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10+ fotí ve skutečnosti lépe? To je otázka, na kterou opět budeme hledat odpověď v našem praktickém fotoduelu!

Pro začátek se sluší a patří zmínit, že Huawei udělal v posledních letech výrazný posun právě hlavně v oblasti focení. Vždyť v loňském roce podle sledovaného žebříčku DxOMark obsadil rovnou první dvě místa nejlepších fotomobilů s oběma vlajkovými modely roku 2018 – P20 Pro (recenze) a Mate 20 Pro (recenze). Všechny loňské Samsungy i například nejnovější iPhony a ostatní se museli poklonit čínskému výrobci. V letošním roce Huawei zvedá laťku a podle zmíněného žebříčku dosáhl se svým novým modelem P30 Pro (recenze) rekordního počtu bodů 112 bodů, přičemž za fotoaparát je to 119 bodů a za video pak 97 bodů. Nejnovější Samsung Galaxy S10+ (recenze) pouze dorovnal loňské modely Huawei s počtem 109 bodů, přičemž za fotoaparát je to 114 bodů a za video pak 97 bodů. Potvrdí se nadvláda Huawei také v našem fotoduelu?

Huawei P30 Pro

Huawei u svého nejnovějšího topmodelu P30 Pro využívá technologicky nejpokročilejší řešení. Jedná se o supercitlivý trojitý fotoaparát se světově prvním RYYB senzorem (posledních 40 let se používal senzor RGBB), který má velikost 1/1.7″ (o 125 % větší snímač než u Samsungu). Celé řešení fotoaparátu se skládá z trojice snímačů – 40 Mpx široký objektiv 27 mm, f/1.6 (o 25 % více světla než u modelu P20 Pro s f/1.8), optická stabilizace (OIS); 20 Mpx ultraširoký objektiv 16 mm, f/2.2, a 8 Mpx 5x teleobjektiv 125 mm, f/3.4, optická stabilizace (OIS). Nejnovější Huawei se tedy pyšní rovnou duální optickou stabilizací obrazu (OIS), dále disponuje citlivostí ISO max. 409 600 (vs Samsung S10+ méně než 6 400), a technologií SuperZoom (16 – 1343 mm), která využívá principu periskopu, díky čemuž dosahuje až 5x optického zoomu (Samsung max 2x optický zoom), až 10x hybridního zoomu (Samsung neumí), a až 50x digitálního zoomu (Samsung max 10x). Kromě toho je u Huawei nápomocný také speciální ToF snímač, který dokáže měřit vzdálenosti různých objektů a zajistit tak lepší zaostření.

Samsung Galaxy S10+

Protivníkem je Samsung, který u topmodelu Galaxy S10+ využívá taktéž trojitý fotoaparát, ovšem složený z jiných komponent a s jinými technologiemi. Jedná se o 12 Mpx hlavní snímač s většími 1.4µm pixely (ovšem menším RGBB snímačem 1/2.55″) a 26 mm objektivem, variabilní clonou f/1.5-2.4, technologií Dual Pixel pro lepší ostření (klasický autofocus využívá jedné fotodiody pro každý pixel, což umožňuje zaostřit jen 10 % z celkového počtu pixelů vybavených fotodiodou. Zatímco u technologie Dual Pixel se využívá dvou fotodiod pro každý pixel, což umožní zaostření 100 % z nich), či optickou stabilizací obrazu (OIS). Druhý objektiv je širokoúhlý s rozlišením 16 Mpx a 1.0µm pixely a 13 mm objektivem, s clonou f/2.4. A třetí je teleobjektiv 52 mm s 12 Mpx senzorem a 1.0µm pixely, světelnost je f/2.4, přičemž k dispozici je technologie ostření pomocí fázové detekce (PDAF) a optická stabilizace obrazu (OIS). Takže i Samsung se chlubí duální optickou stabilizací obrazu (OIS). Pokud je o schopnosti přibližování scény, Samsung má k dispozici až 2x optický zoom a až 10x digitální zoom.

Pro přehledné porovnání parametrů obou fotoaparátů si ještě můžete ty nejzákladnější údaje prohlédnout v porovnávací tabulce.

Specifikace fotoaparátů

Huawei P30 Pro Samsung Galaxy S10+
rozlišení (klasický záběr) max. 40 Mpx max. 12 Mpx
rozlišení (široký záběr) max. 20 Mpx max. 16 Mpx
velikost hlavního snímače 1/1.7″ 1/2.55″
hlavní snímač 27 mm, f/1.6, OIS 26 mm, f/1.5-2.4, OIS
snímač se širokoúhlým záběrem 16 mm, f/2.2 13 mm, f/2.4
teleobjektiv 125 mm, f/3.4, OIS 52 mm, f/2.4, OIS
blesk ano, 2x ano, 1x
stabilizace ano, 2x OIS ano, 2x OIS
autofocus ToF, autofocus Dual Pixel, PDAF
cena zařízení 22 499 Kč s DPH 25 999 Kč s DPH

Úvod, seznámení s metodikou

Cílem je pochopitelně přijít na to, který smartphone fotí lépe a jde nám tentokrát jen čistě o focení, nikoliv například natáčení videa či jiné dovednosti. Abychom zajistili srovnatelné podmínky, fotili jsme vždy na automatiku s nastavením automatické volby HDR, zapnutým automatickým rozpoznáváním scén (u Huawei s využitím umělé inteligence) a se stejným poměrem stran 4:3 při přednastaveném rozlišení, tj. 10 Mpx u Huawei a 12 Mpx u Samsungu, protože právě tímto způsobem bude fotit většina uživatelů. Pro jistotu také uvádíme, že na čočce fotoaparátů jsme neměli žádnou ochranou fólii a vždy byla před každým focením u každého modelu vyčištěná, focení pak probíhalo klasicky z ruky a vždy za rovných podmínek. Scény jsme pro jistotu fotili vícekrát, abychom předešli možnému zkreslení nenadálým vlivem, a vybírali jsme tak vždy snímky povedenější.

Ovládání, focení a funkce

Důležité jsou nejen samotné výsledky, ale také vůbec způsob, jakým k nim dojdeme. Jinými slovy, jak dobře se s telefony fotí. Huawei i Samsung si poradily se svými zařízeními velmi dobře, takže se dá o obou říct víceméně to samé – spuštění aplikace focení je bleskurychlé, stačí jednoduše swipnout od okraje na zamykací obrazovce, nebo přes klávesovou zkratku – u Huawei si můžete nastavit spuštění přes dvojité stisknutí tlačítka hlasitosti, u Samsungu pak přes dvojité stisknutí vypínacího tlačítka. Žádného vyklouzávání z rukou se bát nemusíme a focení je možné jednoduše přes softwarovou spoušť na displeji.

Základní prostředí fotoaparátů – Huawei P30 Pro (vlevo) a Samsung Galaxy S10+ (vpravo)

Fotoaparáty neustále ostří danou scénu, pokud chcete zaostřit na dané místo sami, stačí klepnout na obrazovku. Nicméně v rámci rovných podmínek našeho fotoduelu jsme vše opravdu nechávali na automatice, která musela sama zaostřovat scénu. U obou je pak velmi šikovné nastavení expozice, po ťuknutí kdekoliv na displeji (pro zaostření) můžete následně snímek přeexponovat nebo podexponovat podle potřeby (v testu jsme však ani tuto možnost nepoužívali, vše bylo ponecháno na automatice). Oba telefony také přinášejí velmi přehledné samotné prostředí, víceméně vše nastavíte rychle přes dostupné zástupce ikonek.

Jak tedy oba telefony fotí? Pokračujte na další kapitolu, kde se dostáváme k praktické části.

S oběma telefony jsme nafotili přes 100 snímků, fotili jsme ve dne v noci, za různého počasí, které se naskytlo, a na různých místech.

Makro snímky

Oba telefon fotí makro snímky ve většině situací naprosto parádně! Pochválit musím skvělou ostrost a výtečnou drobnokresbu, kde však o něco málo více detailů mají fotky od Samsungu. Naopak Huawei zvládá mnohem lépe supermakro, tedy scénu focenou z velké blízkosti, kde už Samsung ani nedokáže zaostřit. Velký rozdíl také dělá umělá inteligence, která v případě Huawei výrazným způsobem snímky dobarvuje, takže se mohou zdát na první pohled hezčí. Samsung scény také rozpoznává, ale má podstatně mírnější filtr s dobarvováním. V případě Huawei však můžete fotit jak na řekněme agresivnější AI režim, tak i na klasický režim, aby se snímky více blížily realitě.

Snímky: Huawei P30 Pro (VLEVO) a Samsung Galaxy S10+ (VPRAVO).

Porovnání Huawei fotek bez AI (vlevo) a s AI (vpravo)

Tip: Stáhněte si všechny fotky s Huawei P30 Pro a Samsung S10+ (zip, 339 MB).

Exteriér

Za dobrých světelných podmínek jsou výsledky opět velmi vyrovnané a největší rozdíl dělá spíše umělá inteligence od Huawei, která nabízí možnost dobarvení snímků, aby vypadaly lépe, za to méně realisticky. Oba fotoaparáty můžu pochválit za skvělou ostrost a drobnokresbu, která je i vlivem agresivnějšího postprocesingu při výsledné velikosti fotek kolem 3 megabajtů velmi dobrá. A pokud budete chtít ještě více detailů, stačí přepnout na vyšší rozlišení. Po této stránce vede Huawei, který zvládne fotit až 40 Mpx snímky, kdežto Samsung zvládá max. 12 Mpx klasicky nebo 16 Mpx širokoúhle. Samsung je ovšem někdy lepší v automatické volbě HDR, díky čemuž jsou pak snímky světelně vyváženější a zachytí více detailů ve světlejších a tmavších místech. Ale neplatí to vždy, někdy je naopak po této stránce lepší Huawei.

Snímky: Huawei P30 Pro (VLEVO) a Samsung Galaxy S10+ (VPRAVO).

Tip: Stáhněte si všechny fotky s Huawei P30 Pro a Samsung S10+ (zip, 339 MB).

Velkým trumfem Huawei P30 Pro je pak zoom, kdy telefon zvládne nejen 2x optické přiblížení scény, ale také 5x opticky a ještě 10x hybridně přiblížit vaše okolí. U Samsungu můžete scénu přiblížit 2x opticky a tím končíte, pokud chcete zachovat kvalitu fotografie (nebavíme se tedy o digitálním zoomu). Oba telefony pak ještě zvládají fotit na širokoúhlý záběr, což se velmi hodí v případě, kdy se vám na fotku nevejde vše a vy už nemůžete nebo nechcete dělat několik kroků zpátky (viz. např. fotka s lavičkou). I výsledky zde jsou celkově vyrovnané, se Samsungem akorát zachytíte o něco málo více, protože má širokoúhlejší objektiv. A nepatrně větší scénu zachytí také Samsung v případě klasického režimu, kde má taktéž o něco málo větší záběr, viz. porovnávané parametry na začátku našeho fotoduelu Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+.

Srovnání zoomu

Huawei P30 Pro (1x, 2x, 5x a 10x zoom)

Samsung Galaxy S10+ (1x, 2x zoom)

Slabé světlo a noční scéna

Větší a na světlo supercitlivý snímač od Huawei v této disciplíně ukazuje Samsungu záda. Fotky z P30 Pro dokážou zachytit scénu i za mizerného osvětlené, ba klidně v téměř naprosté tmě. Samozřejmě výsledek bude spíše použitelná momentka, než fotka do rodinného alba, ale i tak je úžasné, že se fotomobilem dá taková scéna vůbec zachytit. Při focení osvětlené ulice mnohem lepší snímky vykouzlí Huawei, nesmíte však fotit na širokoúhlý režim, kde dosahuje lepších výsledků naopak Samsung. Pokud fotíte na klasický režim, s Huawei pořídíte opravdu brutální fotky, na kterých je vidět více, než uvidíte svýma očima. Úroveň šumu je u Huawei opravdu nízká v porovnání se Samsungem a v počtu detailů zachycených v noci má Huawei taktéž navrch. Podívejte se sami na naše zkušební snímky.

Snímky: Huawei P30 Pro (VLEVO) a Samsung Galaxy S10+ (VPRAVO).

Tip: Stáhněte si všechny fotky s Huawei P30 Pro a Samsung S10+ (zip, 339 MB).

Kdo je tedy vítězem našeho fotoduelu? Otočte na závěrečnou kapitolu!

Zhodnocení

Byl to fotoduel nejlepších z nejlepších. Oba telefony patří jednoznačně mezi fotomobilovou špičku. Dá se předpokládat, že lépe by teoreticky mohl fotit akorát nový iPhone či Pixely od Googlu, tedy novinky očekávané až na podzim. A pokud se tak nestane, pak jsme možná rozhodli o nejlepším fotomobilu roku 2019.

Který z dvojice Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10+ tedy podle nás fotí celkově lépe? Záleží zde hodně na osobních preferencích. Pokud fotíte běžné scény, většinou přes den a za slušného osvětlení, díky přirozenějšímu podání a hlavně automatickému režimu HDR bych volil Samsung. Pokud ale chcete fotit jako profesionálové za jakýchkoliv podmínek, včetně focení v noci, nebo využívat režim supermakro a pokročilý zoom s mnohem větším přiblížením než u Samsungu, pak bych jednoznačně volil Huawei.

Doporučujeme:

Jaké jsou vaše osobní preference, který z těchto dvou fotomobilů podle vás fotí lépe a který byste si tedy vybrali?

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Fotoduel těch nejlepších: Huawei P30 Pro vs. Samsung Galaxy S10+

Rok 2019 začal pěkně zostra. Nejdřív Samsung a nedlouho po něm i Huawei představili nové vlajkové modely, které nadchnou špičkovou výbavou v čele se zdokonalenými fotoaparáty. Jenže který z dvojice Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10+ fotí ve skutečnosti lépe? To je otázka, na kterou opět budeme hledat odpověď v našem praktickém fotoduelu!

Pro začátek se sluší a patří zmínit, že Huawei udělal v posledních letech výrazný posun právě hlavně v oblasti focení. Vždyť v loňském roce podle sledovaného žebříčku DxOMark obsadil rovnou první dvě místa nejlepších fotomobilů s oběma vlajkovými modely roku 2018 – P20 Pro (recenze) a Mate 20 Pro (recenze). Všechny loňské Samsungy i například nejnovější iPhony a ostatní se museli poklonit čínskému výrobci. V letošním roce Huawei zvedá laťku a podle zmíněného žebříčku dosáhl se svým novým modelem P30 Pro (recenze) rekordního počtu bodů 112 bodů, přičemž za fotoaparát je to 119 bodů a za video pak 97 bodů. Nejnovější Samsung Galaxy S10+ (recenze) pouze dorovnal loňské modely Huawei s počtem 109 bodů, přičemž za fotoaparát je to 114 bodů a za video pak 97 bodů. Potvrdí se nadvláda Huawei také v našem fotoduelu?

Huawei P30 Pro

Huawei u svého nejnovějšího topmodelu P30 Pro využívá technologicky nejpokročilejší řešení. Jedná se o supercitlivý trojitý fotoaparát se světově prvním RYYB senzorem (posledních 40 let se používal senzor RGBB), který má velikost 1/1.7″ (o 125 % větší snímač než u Samsungu). Celé řešení fotoaparátu se skládá z trojice snímačů – 40 Mpx široký objektiv 27 mm, f/1.6 (o 25 % více světla než u modelu P20 Pro s f/1.8), optická stabilizace (OIS); 20 Mpx ultraširoký objektiv 16 mm, f/2.2, a 8 Mpx 5x teleobjektiv 125 mm, f/3.4, optická stabilizace (OIS). Nejnovější Huawei se tedy pyšní rovnou duální optickou stabilizací obrazu (OIS), dále disponuje citlivostí ISO max. 409 600 (vs Samsung S10+ méně než 6 400), a technologií SuperZoom (16 – 1343 mm), která využívá principu periskopu, díky čemuž dosahuje až 5x optického zoomu (Samsung max 2x optický zoom), až 10x hybridního zoomu (Samsung neumí), a až 50x digitálního zoomu (Samsung max 10x). Kromě toho je u Huawei nápomocný také speciální ToF snímač, který dokáže měřit vzdálenosti různých objektů a zajistit tak lepší zaostření.

Samsung Galaxy S10+

Protivníkem je Samsung, který u topmodelu Galaxy S10+ využívá taktéž trojitý fotoaparát, ovšem složený z jiných komponent a s jinými technologiemi. Jedná se o 12 Mpx hlavní snímač s většími 1.4µm pixely (ovšem menším RGBB snímačem 1/2.55″) a 26 mm objektivem, variabilní clonou f/1.5-2.4, technologií Dual Pixel pro lepší ostření (klasický autofocus využívá jedné fotodiody pro každý pixel, což umožňuje zaostřit jen 10 % z celkového počtu pixelů vybavených fotodiodou. Zatímco u technologie Dual Pixel se využívá dvou fotodiod pro každý pixel, což umožní zaostření 100 % z nich), či optickou stabilizací obrazu (OIS). Druhý objektiv je širokoúhlý s rozlišením 16 Mpx a 1.0µm pixely a 13 mm objektivem, s clonou f/2.4. A třetí je teleobjektiv 52 mm s 12 Mpx senzorem a 1.0µm pixely, světelnost je f/2.4, přičemž k dispozici je technologie ostření pomocí fázové detekce (PDAF) a optická stabilizace obrazu (OIS). Takže i Samsung se chlubí duální optickou stabilizací obrazu (OIS). Pokud je o schopnosti přibližování scény, Samsung má k dispozici až 2x optický zoom a až 10x digitální zoom.

Pro přehledné porovnání parametrů obou fotoaparátů si ještě můžete ty nejzákladnější údaje prohlédnout v porovnávací tabulce.

Specifikace fotoaparátů

Huawei P30 Pro Samsung Galaxy S10+
rozlišení (klasický záběr) max. 40 Mpx max. 12 Mpx
rozlišení (široký záběr) max. 20 Mpx max. 16 Mpx
velikost hlavního snímače 1/1.7″ 1/2.55″
hlavní snímač 27 mm, f/1.6, OIS 26 mm, f/1.5-2.4, OIS
snímač se širokoúhlým záběrem 16 mm, f/2.2 13 mm, f/2.4
teleobjektiv 125 mm, f/3.4, OIS 52 mm, f/2.4, OIS
blesk ano, 2x ano, 1x
stabilizace ano, 2x OIS ano, 2x OIS
autofocus ToF, autofocus Dual Pixel, PDAF
cena zařízení 22 499 Kč s DPH 25 999 Kč s DPH

Úvod, seznámení s metodikou

Cílem je pochopitelně přijít na to, který smartphone fotí lépe a jde nám tentokrát jen čistě o focení, nikoliv například natáčení videa či jiné dovednosti. Abychom zajistili srovnatelné podmínky, fotili jsme vždy na automatiku s nastavením automatické volby HDR, zapnutým automatickým rozpoznáváním scén (u Huawei s využitím umělé inteligence) a se stejným poměrem stran 4:3 při přednastaveném rozlišení, tj. 10 Mpx u Huawei a 12 Mpx u Samsungu, protože právě tímto způsobem bude fotit většina uživatelů. Pro jistotu také uvádíme, že na čočce fotoaparátů jsme neměli žádnou ochranou fólii a vždy byla před každým focením u každého modelu vyčištěná, focení pak probíhalo klasicky z ruky a vždy za rovných podmínek. Scény jsme pro jistotu fotili vícekrát, abychom předešli možnému zkreslení nenadálým vlivem, a vybírali jsme tak vždy snímky povedenější.

Ovládání, focení a funkce

Důležité jsou nejen samotné výsledky, ale také vůbec způsob, jakým k nim dojdeme. Jinými slovy, jak dobře se s telefony fotí. Huawei i Samsung si poradily se svými zařízeními velmi dobře, takže se dá o obou říct víceméně to samé – spuštění aplikace focení je bleskurychlé, stačí jednoduše swipnout od okraje na zamykací obrazovce, nebo přes klávesovou zkratku – u Huawei si můžete nastavit spuštění přes dvojité stisknutí tlačítka hlasitosti, u Samsungu pak přes dvojité stisknutí vypínacího tlačítka. Žádného vyklouzávání z rukou se bát nemusíme a focení je možné jednoduše přes softwarovou spoušť na displeji.

Základní prostředí fotoaparátů – Huawei P30 Pro (vlevo) a Samsung Galaxy S10+ (vpravo)

Fotoaparáty neustále ostří danou scénu, pokud chcete zaostřit na dané místo sami, stačí klepnout na obrazovku. Nicméně v rámci rovných podmínek našeho fotoduelu jsme vše opravdu nechávali na automatice, která musela sama zaostřovat scénu. U obou je pak velmi šikovné nastavení expozice, po ťuknutí kdekoliv na displeji (pro zaostření) můžete následně snímek přeexponovat nebo podexponovat podle potřeby (v testu jsme však ani tuto možnost nepoužívali, vše bylo ponecháno na automatice). Oba telefony také přinášejí velmi přehledné samotné prostředí, víceméně vše nastavíte rychle přes dostupné zástupce ikonek.

Jak tedy oba telefony fotí? Pokračujte na další kapitolu, kde se dostáváme k praktické části.

S oběma telefony jsme nafotili přes 100 snímků, fotili jsme ve dne v noci, za různého počasí, které se naskytlo, a na různých místech.

Makro snímky

Oba telefon fotí makro snímky ve většině situací naprosto parádně! Pochválit musím skvělou ostrost a výtečnou drobnokresbu, kde však o něco málo více detailů mají fotky od Samsungu. Naopak Huawei zvládá mnohem lépe supermakro, tedy scénu focenou z velké blízkosti, kde už Samsung ani nedokáže zaostřit. Velký rozdíl také dělá umělá inteligence, která v případě Huawei výrazným způsobem snímky dobarvuje, takže se mohou zdát na první pohled hezčí. Samsung scény také rozpoznává, ale má podstatně mírnější filtr s dobarvováním. V případě Huawei však můžete fotit jak na řekněme agresivnější AI režim, tak i na klasický režim, aby se snímky více blížily realitě.

Snímky: Huawei P30 Pro (VLEVO) a Samsung Galaxy S10+ (VPRAVO).

Porovnání Huawei fotek bez AI (vlevo) a s AI (vpravo)

Tip: Stáhněte si všechny fotky s Huawei P30 Pro a Samsung S10+ (zip, 339 MB).

Exteriér

Za dobrých světelných podmínek jsou výsledky opět velmi vyrovnané a největší rozdíl dělá spíše umělá inteligence od Huawei, která nabízí možnost dobarvení snímků, aby vypadaly lépe, za to méně realisticky. Oba fotoaparáty můžu pochválit za skvělou ostrost a drobnokresbu, která je i vlivem agresivnějšího postprocesingu při výsledné velikosti fotek kolem 3 megabajtů velmi dobrá. A pokud budete chtít ještě více detailů, stačí přepnout na vyšší rozlišení. Po této stránce vede Huawei, který zvládne fotit až 40 Mpx snímky, kdežto Samsung zvládá max. 12 Mpx klasicky nebo 16 Mpx širokoúhle. Samsung je ovšem někdy lepší v automatické volbě HDR, díky čemuž jsou pak snímky světelně vyváženější a zachytí více detailů ve světlejších a tmavších místech. Ale neplatí to vždy, někdy je naopak po této stránce lepší Huawei.

Snímky: Huawei P30 Pro (VLEVO) a Samsung Galaxy S10+ (VPRAVO).

Tip: Stáhněte si všechny fotky s Huawei P30 Pro a Samsung S10+ (zip, 339 MB).

Velkým trumfem Huawei P30 Pro je pak zoom, kdy telefon zvládne nejen 2x optické přiblížení scény, ale také 5x opticky a ještě 10x hybridně přiblížit vaše okolí. U Samsungu můžete scénu přiblížit 2x opticky a tím končíte, pokud chcete zachovat kvalitu fotografie (nebavíme se tedy o digitálním zoomu). Oba telefony pak ještě zvládají fotit na širokoúhlý záběr, což se velmi hodí v případě, kdy se vám na fotku nevejde vše a vy už nemůžete nebo nechcete dělat několik kroků zpátky (viz. např. fotka s lavičkou). I výsledky zde jsou celkově vyrovnané, se Samsungem akorát zachytíte o něco málo více, protože má širokoúhlejší objektiv. A nepatrně větší scénu zachytí také Samsung v případě klasického režimu, kde má taktéž o něco málo větší záběr, viz. porovnávané parametry na začátku našeho fotoduelu Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+.

Srovnání zoomu

Huawei P30 Pro (1x, 2x, 5x a 10x zoom)

Samsung Galaxy S10+ (1x, 2x zoom)

Slabé světlo a noční scéna

Větší a na světlo supercitlivý snímač od Huawei v této disciplíně ukazuje Samsungu záda. Fotky z P30 Pro dokážou zachytit scénu i za mizerného osvětlené, ba klidně v téměř naprosté tmě. Samozřejmě výsledek bude spíše použitelná momentka, než fotka do rodinného alba, ale i tak je úžasné, že se fotomobilem dá taková scéna vůbec zachytit. Při focení osvětlené ulice mnohem lepší snímky vykouzlí Huawei, nesmíte však fotit na širokoúhlý režim, kde dosahuje lepších výsledků naopak Samsung. Pokud fotíte na klasický režim, s Huawei pořídíte opravdu brutální fotky, na kterých je vidět více, než uvidíte svýma očima. Úroveň šumu je u Huawei opravdu nízká v porovnání se Samsungem a v počtu detailů zachycených v noci má Huawei taktéž navrch. Podívejte se sami na naše zkušební snímky.

Snímky: Huawei P30 Pro (VLEVO) a Samsung Galaxy S10+ (VPRAVO).

Tip: Stáhněte si všechny fotky s Huawei P30 Pro a Samsung S10+ (zip, 339 MB).

Kdo je tedy vítězem našeho fotoduelu? Otočte na závěrečnou kapitolu!

Zhodnocení

Byl to fotoduel nejlepších z nejlepších. Oba telefony patří jednoznačně mezi fotomobilovou špičku. Dá se předpokládat, že lépe by teoreticky mohl fotit akorát nový iPhone či Pixely od Googlu, tedy novinky očekávané až na podzim. A pokud se tak nestane, pak jsme možná rozhodli o nejlepším fotomobilu roku 2019.

Který z dvojice Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10+ tedy podle nás fotí celkově lépe? Záleží zde hodně na osobních preferencích. Pokud fotíte běžné scény, většinou přes den a za slušného osvětlení, díky přirozenějšímu podání a hlavně automatickému režimu HDR bych volil Samsung. Pokud ale chcete fotit jako profesionálové za jakýchkoliv podmínek, včetně focení v noci, nebo využívat režim supermakro a pokročilý zoom s mnohem větším přiblížením než u Samsungu, pak bych jednoznačně volil Huawei.

Doporučujeme:

Jaké jsou vaše osobní preference, který z těchto dvou fotomobilů podle vás fotí lépe a který byste si tedy vybrali?

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."