Apple a Google chtějí očistit svět od koronaviru. Jdou na to chytře
Do boje s koronavirem SARS-nCoV-2 se po zhoršení situace ve Spojených státech přidávají i společnosti Apple a Google. Spojení obou firem by mělo přinést kvalitní a bezpečný sledovací systém, který by mohl vést k vyřešení problému světové pandemie.

TIP: Britové začali zapalovat 5G vysílače. Věří teorii, že šíří koronavirus
Celý sledovací systém obyvatelstva poběží na základu Bluetooth Low Energy (BLE), tedy jakési úsporné variantě připojení Bluetooth, kterou známe třeba z řady Galaxy Note od Samsungu, BLE totiž využívá i stylus S Pen.
Smartphony tak budou jednoduše sbírat data kolem sebe z přítomných přístrojů s Androidem nebo iOS. Při procházce nebo během nákupu vám tak telefon rychle sdělí, že ve vašem okolí je člověk diagnostikovaný s onemocněním Covid-19 a že byste měli zamířit do preventivní karantény.
Sledování lidí s dobrým záměrem
Podle tvůrců metody pro sledování nakažených je Bluetooth mnohem lepší nástroj než třeba GPS, který využívá kupříkladu Seznam u svých Map. Google ve spolupráci s Applem je schopen sledovat až 3 miliardy přístrojů na planetě.
Samotná služba pro sledování polohy, kterou vyvíjí americké firmy Google a Apple, ale nestačí. Tuto utilitu musí do svých aplikací implementovat zdravotnické organizace po celém světě; ze strany Googlu či Applu žádná aplikace nevzejde, pouze tato propracovaná služba.

My máme chytrou karanténu
Lze si povšimnout, že způsob, jakým se chce vydat Apple a Google, není nepodobný projektu tuzemského zdravotnictví jménem chytrá karanténa. Pro ten je stěžejní rovněž sledování polohy nakaženého, a to i před diagnostikováním nemoci, aby bylo možné odchytit potenciální ohrožené, se kterými se pacient mohl potkat.
K tomu dopomůže nová aplikace eRouška, která je zatím ke stažení pouze na operační systém Android, ale brzy zamíří i na iOS. Nebo již zmíněný sledovací systém v aplikaci Mapy.cz od Seznamu. Ty využívá již skoro milion Čechů.