Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Ainol Novo Hero 10 a Hero 10 2: čínský sen o nízké ceně

  |  18 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Ačkoliv značka Ainol málokomu něco říká, jedná se o společnost, jež docela rychle expanduje do celého světa. Pro neznalé prozradím, že se jedná o čínského výrobce, který vyrábí tablety vcelku slušné kvality za více než přijatelnou cenu. 

Tato společnost uvedla na trh dvojici nových zařízení Ainol Novo 10 Hero a Novo Hero 2. Jedná se o velmi povedené stroje. První z nich není tak dobře vybavený, za to ale nabídne velkorysou cenu, druhý pak přináší špičkový výkon a celkově slušnou výbavu, prodejce si za něj ale také neřekne o žádnou pálku. Jdeme se tedy podívat, co si pro nás v Číně připravili.

Začneme s vybavenějším z dvojice, kterým je Ainol Novo 10 Hero 2. Jak už je z jeho názvu patrné, nabídne 10 palcový IPS displej o rozlišení 1280 x 800 pixelů. Jak jsem již výše zmiňoval, tento přístroj nese zajímavý výkon. Mezi svými vnitřnostmi ukrývá 1,5 GHz čtyřjádro. Pomáhá mu operační paměť RAM o 1 GB.

Co se vnitřní paměti týče, ta by mohla být o něco větší, 16 GB přeci jen není mnoho. Potěší alespoň slot na microSD karty, kterých postupně ubývá. Konektivita nenabídne nic výjimečného: miniUSB port, HDMI, GPS a Wi-Fi. Za větší zmínku snad stojí jen možnost přikoupení externího 3G modulu. Energii pumpuje do žil tabletu akumulátor o 8000 mAh. Na oficiálních internetových stránkách Ainolu je tento výrobek už vyprodán. Dostupný bude ale již v prosinci za cenu 240 dolarů.

Nyní přišel čas na představení druhého produktu, kterým je Ainol Novo Hero. Nabídne totožný displej, který, řekněme si na rovinu, neoslní rozlišením, za to potěší osazení technologie IPS, která disponuje skvělým jasem na úkor kvalitního zpracování černé barvy.

Čip, jenž provádí veškeré výpočty, má stejný takt jako jeho lépe vybavený bráška, tedy 1,5 GHz. Ovšem je o dvě jádra chudší, a tak nabídne nižší, přesto dostatečný, výkon. Ve většině ostatních parametrů se s Hero 2 shoduje, jedním z nich je i operační systém, kterým je Android 4.1 Jelly Bean. A nakonec zmíníme jeho cenu, která činí 199 dolarů, což je vcelku pěkná cena za tuto výbavu, nemyslíte?

zdroj: androidauthority.com

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Mobilní zobrazení