S příchodem ChatGPT se vyrojila řada dalších zajímavých nástrojů
Tyto tři AI pomocníky pravděpodobně ještě neznáte
Umělá inteligence poslední týdny kraluje mnoha debatám, přičemž nejde o nic nečekaného, když uvedení chytrého programu ChatGPT doslova otřásá internetem. Přináší nám totiž unikátní náhled na možnou blízkou budoucnost a na to, co vlastně AI dnes již dokáže. V tomto článku si proto představíme 3 dodatečné nástroje, které vám mohou společně s ChatGPT pomoci s prací či při studiu.
Tome, generátor prezentací
Pokud vás již omrzela tvorba prezentací ve službě PowerPoint, tak byste měli omrknout nástroj Tome. Jedná se totiž o webovou aplikaci, ve které lze jednoduše tvořit moderní prezentace pro různé účely. Nejzajímavější funkcí, kterou byste u konkurence těžko hledali, je plná integrace umělé inteligence, díky níž už se nikdy nebudete muset trápit se zdlouhavou tvorbou prezentací.
Služba je zcela zdarma, stejně jako u ChatGPT se stačí přihlásit například pomocí Google účtu. Poté již jen musíte kliknout na tlačítko vytvořit a krátce popsat, o čem má prezentace být. Během pár minut vám umělá inteligence vygeneruje dle vašeho výběru pouze její osnovu či celou prezentaci i s obrázky, které též vytvoří AI.
Služba bohužel není v češtině a zatímco je zdarma, na jeden účet máte pouze omezený počet kreditů, které můžete ke tvorbě prezentace použít bez placení. Kredity si pak lze koupit nebo je nasbírat pomocí referral programu. Problém však teoreticky vyřeší i tvorba nového účtu.
Quillbot zamezí detekci AI
Dalším šíkovným nástrojem, který přijde v mánii umělé inteligence vhod, je Quillbot. Jeho hlavní funkce souvisejí s psaním textů, kdy dokáže například opravovat gramatiku, hlídat plagiátorství, generovat citace či tvořit výtažky z dlouhých textů nebo text refrázovat. Potěší určitě možnost integrace do Microsoft Word či pomocí rozšíření do Google Chrome. Podporu češtiny byste ale hledali marně.
Pokud vám ChatGPT vygeneruje odpověď, můžete použít Quillbota k jejímu refrázování, což by mělo zamezit detekci použití umělé inteligence. To se stává kvůli popularitě nového bota od OpenAI čím dál větším tématem debat. V základu za využití služby opět nemusíte nic platit, ovšem dočkáte se velmi omezených funkcí.
Superhuman aneb chytrý e-mail
Asi každý z nás se někdy dostal do situace, kdy měl plnou e-mailovou schránku a těžko se v ní dalo orientovat. Nástroj se hodí spíše pro týmy či lidi, kteří s e-mailem pracují na denní bázi. Je totiž dostupný pouze v placené formě, kdy si tvůrci žádají 30 dolarů za měsíc, což je asi 660 korun. Za to se vám však dostane kompletně přepracovaného e-mailového klienta s integrací umělé inteligence a řadou nevídaných funkcí.
Konkrétně můžete například zrušit odeslání emailu či status přečtení e-mailu, jako tomu je ve většině chatovacích aplikací. Samotná umělá inteligence vám pak dokáže dle vašich návyků sama roztřídit e-mailovou schránku. Už se tak nebudete topit v nepřečtených e-mailech!
Máte zkušenosti s některým ze zmíněných programů? Znáte nějaký další užitečný AI nástroj? Podělte se o své zkušenosti a poznatky v diskuzi!