Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

10 věcí, které možná přinese Android N v roce 2016

  |  9 komentářů  |  autor: Jan Hobler

Nutella? Nestle? Nugát? Taky si po vydání oficiálního názvu pro Android 6.0 lámete hlavu nad tím, jaký název dostane nástupce, tedy Android 7.0? Já tedy ano, ale dnes tu nejsme kvůli odhalování jména, nýbrž kvůli odhalování možných nových funkcí, které příští velká verze operačního systému od Googlu přinese.

Tip: 5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

Někteří uživatelé Androidu si trošičku postěžovali, že nový Android 6.0 (tedy Marshmallow) nepřinesl tolik funkcí jako dokázal přinést Andoid 5.0 (tedy Lollipop). Když se nad tím hlouběji zamyslíme, tak zjistíme, že to na sobě trošku té pravdy má a opravdu přechod z Androidu 4.x na Android 5.0 byl o něco zajímavější, než ten současný (z Androidu 5.0 na Android 6.0). Avšak přišla zpráva, že Android N má být vybaven super novými funkcemi, které určitě uživatele potěší.

Pojďme si je tedy společně prohlédnout:

1. Více oken

Tato funkce, rozdělit obrazovku a používat dvě aplikace zároveň, se měla objevit již v Androidu Marshmallow. To se však nestalo a funkce se v čistém Androidu neobjevila. Nastávající Android by však tuto funkci mít mohl a tak není z cesty si ji připomenout.

2. Tmavé UI

Tmavé téma čistého Androidu spatřilo světlo světa v první Developerském náhledu Androidu Marshmallow. Zde se ale neujalo a v plnohodnotné čisté verzi se také neobjevilo. Domníváme se však, že Google má vlastní důvody proč tmavé téma nevydává a tak jen doufejme, že tato funkce bude mít comeback v roce 2016.

3. Plné přizpůsobení

Tmavé téma nás nutí přemýšlet o tom, zda by se v Androidu nemohl objevit nějaký launcher. Přece jen by uživatele potěšilo, kdyby si mohli hned do čistého androidu stáhnou vlastní téma a používat ho bez jakékoli nutné aplikace. No co? Nebylo by to pěkné?

4. Bohatší menu vypínání

Dnes po podržení klávesy „power“ v čistém Androidu dostaneme nabídku pouze 3 základních tlačítek (Restart, Vypnout, Režim Letadlo). Toto menu by ale mohlo být bohatší a představit tak třeba „Vynucené ukončení“, „Obnovu“ a „Bezpečný mód“. O tom, zda se to objeví, nevíme, ale zdá se to být velmi praktické.

5. Přizpůsobení displejových tlačítek

Neříkejte, že jste u vašeho telefonu s androidími tlačítky na displeji nemysleli někdy na změnu. Dřív se to muselo řešit pomocí launcherů, ale nyní by to mohl mít nadcházející Android v základu.

6. Barva notifikační LED diody

Toto zná určitě velká spousta uživatelů nových smartphonů. Telefon sice na příchozí zprávy, maily, apod. reaguje blikáním, ale barva vám prostě nesedne a nebo připomíná něco jiného, než se vám telefon snaží říci. Avšak jsou zprávy o tom, že by toto mohlo vymizet s tím, že diodky půjdou plně nastavit a budou blikat tak, jak si jen budete přát.

7. Zpřístupnění všech aplikací na Obchodu Play

V nových Androidech se setkáváme s tím, že některé z aplikací, které jsou v telefonu předinstalované, vůbec není možné najít v Obchodu Play. Tímto problémem se vidí hlavně aktualizace, které logicky nejsou nikde k nalezení. Toto by chtělo změnu, nemyslíte?

8. Probuzení dvojím poklepáním

Tuto funkci již asi většina z vás zná a možná ji i používáte. Jednoduché poklepání na displej váš telefon probudí a umožní odemknout. V čistém Androidu se tato funkce dosud neobjevila a tak je možné, že se objeví právě v roce 2016.

9. Ovládání hudby přes kolébku hlasitosti

Tuto velmi příjemnou funkci, zejména pak pro milovníky hudby, bylo možné již spatřit v pár ROMech pro Android. Prostě hudbu, kterou již nechcete dále poslouchat vypnete přes kolébku hlasitosti nebo naopak spustíte další písničku v albu. Tato funkce se zdá být praktická, nemyslíte?

10. Změna tapety pro zamykací obrazovku

Ano, ač se to zdá nemožné, čistý Android neumí nastavit na zamykací obrazovku jinou fotografii, než tu od vývojářů. No a to by mohlo být lepší.

Tak už znáte 10 možných funkcí, které se objeví v Androidu 7.0 v roce 2016. Jen upozorňuji, že se jedná pouze o možné funkce a jejich užití není nějak sto procentní. A co myslíte vy? Jaké funkce by jste uvítali v Androidu pro rok 2016?

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

9
Komentujte

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PetrvladothegridErgoProxyST Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Illirio
Illirio

Vždyť asi 90% mobilu nedostane ani 6.0 a oni už pracujou na 7?
To teď už nebude ani třeba android 6.1.1?

Jarda
Jarda

1. a 10. bodem disponují už delší dobru romky od samsungu

ST
ST

Osobně bych přivítal dvě věci. První volně průchozí základní obrazovka a ta druhá je, aby mě telefon vzbudil i když je vypnutý. Bohužel tato věc takřka z minulého století dnes téměř vymřela.

ErgoProxy
ErgoProxy

Bohužel ten budík by bylo nutné řešit nějak na hardwarové úrovni, protože když systém neběží, těžko může budit…

vlado
vlado

HTC telefony s Androidom 4.2 to mali. Potom to zmyzlo s novsim SW.

ErgoProxy
ErgoProxy

To nejsou věci, které v něm možná budou. To je vymodlený a naprosto nereálný seznam věcí, které byste tam vidět chtěli.

thegrid
thegrid

A k čemu to je, když si na to musím koupit nový mobil. Google není schopný mi dodat novou verzi a výrobci nechtějí. Takže mě Android 8,9 ani 11 nějak nezajímá. Ať se jdou s touhle politikou zahrabat. Mobil má dnes funkce počítače, ale na rozdíl od něho nejde po dvou letech normálně aktualizovat. Moderní PC půjde i po těch deseti letech a výkon na to mít taky bude.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V dubnu se díky benchmarku prozradil připravovaný low-endový smartphone od Samsungu. Nyní víme díky úniku víc. Prozatímní název je Samsung J260F,…

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Dne 9. srpna by mělo dojít k představení Samsungu Galaxy Note 9. V posledních dnech se však začalo hovořit o tom,…

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

DNES  |  Jakub Foltýn  |  3 komentáře

OnePlus nedávno uvolnil OTA update pro několik svých zařízení – OnePlus 3 a 3T, OnePlus 5 a 5T, a také nejnovější OnePlus…

Mobilní zobrazení