Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Vyzkoušeli jsme HP TouchPad a Veer. HP s nimi končí éru webOS

  |  10 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Legendární telefony Palm, systém webOS a v posledních dvou letech spojení především s výrobcem HP, který pod svá křídla převzal všechno jmenované a pokoušel se pokračovat v éře Palmu. Nepodařilo se, a tak jsou výrobky HP Pre 3, Veer a tablet TouchPad posledními, které se aktuálně doprodávají. Vyzkoušeli jsme je přímo v jedné z prodejen Best Buy v Americe.

Těžko byste mezi současnými telefony vyhledali zajímavější dvojici (či trojici) telefonů, která se zcela odlišuje od ostatních. Přesně tak přitom působí modely HP Veer, Pre 3 a TouchPad. Svou výjimečností ale doplácí na nezájem ze strany uživatelů, kteří dávají přednost jiným telefonům se systémy iOS, Android, Symbian či Windows Phone. Nevím přesně, kdo má u HP na starosti sekci prodeje telefonů a distribuci na trhy, ale ten dotyčný by zasloužil pořádně za uši. Trhy, kde by se po telefonech lidé utloukli, zůstávají bez dodávek, zatímco třeba v Americe, dychtivé v převaze po iPhonech a BlackBerry, se dva modely HP prodávají. Není divu, že prodejní čísla jsou k pláči.

TIP: přečtěte si naši recenzi revolučního tabletu HP TouchPad.


Prodejnu Best Buy nelze přehlédnout už z dálky

TIP: přečtěte si o smutném prohlášení HP o ukončení výroby telefonů a vývoji systému webOS.

Vyzkoušeli jsme si prodejní verze telefonu HP Veer a tabletu TouchPad v jedné z prodejen sítě Best Buy. Bohužel byly oba přístroje jištěné proti odcizení, a tak na ně nebyl nejlepší pohled, k focení proto musela postačit přední strana. Po únorovém kongresu MWC v Barceloně jsem tak opět měl v ruce revoluční přístroje, o nichž stále nepochybuji, že by v těžké konkurenci dokázaly poměrně slušně bodovat. Je tu však jedno velké ale, a to ona zmíněná distribuce na vybrané trhy.

HP Veer je opravdu miniaturní kousek, který se v ruce doslova ztrácí. Přitom se jedná o slušně vybavený smartphone s 2,6″ dotykovým displejem (rozlišení 320 x 400 px), webOS, 5 Mpx fotoaparátem a výsuvnou QWERTY klávesnicí ze spodní hrany telefonu. V bílé variantě je nesmírně vzhledově povedený. Nedotovaný vyjde v USA na 449.99 dolarů.

HP TouchPad je prvním a zároveň i posledním tabletem výrobce, který disponuje verzí operačního systému webOS 3.0. Tablet má dvoujádrový 1,2 GHz procesor, 9,7″ dotykový displej s rozlišením 1024 x 768 px, Wi-Fi modul. Nedotovaný vyjde v USA na 399.99 dolarů ve verzi s 16GB pamětí. Naživo vypadá tablet úchvatně, zcela se odlišuje od konkurenčních tabletů. Právě výjimečnost mu ale nejspíše podřízla nohy, spolu s dalšími přístroji HP. Velká škoda pro svět mobilních telefonů.

Pokud se vám jeden z posledních tří prodávaných modelů HP s webOS líbí, neváhejte a pořiďte si jej ze zahraničí. Není vyloučeno, že zásoby telefonů a tabletu budou docházet a další už HP na sklady nedodá. Uvidíme, jestli se pro webOS rozhodne alespoň nějaký přední výrobce, aby tento výjimečný systém nezanikl úplně.

ČLÁNKY:, ,
Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Samsung něco chystá. To se ví už pár měsíců. Poté, co si Samsung certifikoval název SM-G888NO, se objevily i snímky, které…

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Známý analytik společnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, nám přináší další teorii ohledně příští generace iPhonů. Nedávno jsme vás informovali o tom,…

Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: ve stínu chytrých hodinek

Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: ve stínu chytrých hodinek

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gear Fit 2 Pro od Samsungu patří mezi současnou špičku, pokud jde o chytré náramky. Umí toho opravdu hodně, nicméně chytré…

Mobilní zobrazení