Mobilizujeme.cz

Vyzkoušeli jsme HP TouchPad a Veer. HP s nimi končí éru webOS

  |  10 komentářů  |  autor:

Legendární telefony Palm, systém webOS a v posledních dvou letech spojení především s výrobcem HP, který pod svá křídla převzal všechno jmenované a pokoušel se pokračovat v éře Palmu. Nepodařilo se, a tak jsou výrobky HP Pre 3, Veer a tablet TouchPad posledními, které se aktuálně doprodávají. Vyzkoušeli jsme je přímo v jedné z prodejen Best Buy v Americe.

Těžko byste mezi současnými telefony vyhledali zajímavější dvojici (či trojici) telefonů, která se zcela odlišuje od ostatních. Přesně tak přitom působí modely HP Veer, Pre 3 a TouchPad. Svou výjimečností ale doplácí na nezájem ze strany uživatelů, kteří dávají přednost jiným telefonům se systémy iOS, Android, Symbian či Windows Phone. Nevím přesně, kdo má u HP na starosti sekci prodeje telefonů a distribuci na trhy, ale ten dotyčný by zasloužil pořádně za uši. Trhy, kde by se po telefonech lidé utloukli, zůstávají bez dodávek, zatímco třeba v Americe, dychtivé v převaze po iPhonech a BlackBerry, se dva modely HP prodávají. Není divu, že prodejní čísla jsou k pláči.

TIP: přečtěte si naši recenzi revolučního tabletu HP TouchPad.


Prodejnu Best Buy nelze přehlédnout už z dálky

TIP: přečtěte si o smutném prohlášení HP o ukončení výroby telefonů a vývoji systému webOS.

Vyzkoušeli jsme si prodejní verze telefonu HP Veer a tabletu TouchPad v jedné z prodejen sítě Best Buy. Bohužel byly oba přístroje jištěné proti odcizení, a tak na ně nebyl nejlepší pohled, k focení proto musela postačit přední strana. Po únorovém kongresu MWC v Barceloně jsem tak opět měl v ruce revoluční přístroje, o nichž stále nepochybuji, že by v těžké konkurenci dokázaly poměrně slušně bodovat. Je tu však jedno velké ale, a to ona zmíněná distribuce na vybrané trhy.

HP Veer je opravdu miniaturní kousek, který se v ruce doslova ztrácí. Přitom se jedná o slušně vybavený smartphone s 2,6″ dotykovým displejem (rozlišení 320 x 400 px), webOS, 5 Mpx fotoaparátem a výsuvnou QWERTY klávesnicí ze spodní hrany telefonu. V bílé variantě je nesmírně vzhledově povedený. Nedotovaný vyjde v USA na 449.99 dolarů.

HP TouchPad je prvním a zároveň i posledním tabletem výrobce, který disponuje verzí operačního systému webOS 3.0. Tablet má dvoujádrový 1,2 GHz procesor, 9,7″ dotykový displej s rozlišením 1024 x 768 px, Wi-Fi modul. Nedotovaný vyjde v USA na 399.99 dolarů ve verzi s 16GB pamětí. Naživo vypadá tablet úchvatně, zcela se odlišuje od konkurenčních tabletů. Právě výjimečnost mu ale nejspíše podřízla nohy, spolu s dalšími přístroji HP. Velká škoda pro svět mobilních telefonů.

Pokud se vám jeden z posledních tří prodávaných modelů HP s webOS líbí, neváhejte a pořiďte si jej ze zahraničí. Není vyloučeno, že zásoby telefonů a tabletu budou docházet a další už HP na sklady nedodá. Uvidíme, jestli se pro webOS rozhodne alespoň nějaký přední výrobce, aby tento výjimečný systém nezanikl úplně.

ČLÁNKY:, ,
Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

DNES  |    |  diskuze (1)

Ne vždy vše vyjde podle plánu, tuto větu si jistě klade na srdce Microsoft po včerejším celkem vtipném odhalení. Na domácí stránce…

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

DNES  |    |  diskuze (1)

Od Asusu unikly na internet specifikace čtyř chystaných smartphonů už koncem minulého týdne. Nyní tchajwanský výrobce představil šest smartphonů modelové řady Zenfone…

Leagoo se stalo oficiálním partnerem klubu Tottenham Hotspur

Leagoo se stalo oficiálním partnerem klubu Tottenham Hotspur

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský výrobce mobilních telefonů Leagoo se dohodl na spolupráci s fotbalovým klubem ze slavné anglické Premier League, Tottenham Hotspur. Je novým exkluzivním oficiálním…

Mobilní zobrazení