Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Vivo X1: nejtenčí smartphone planety mají (opět) Číňané

  |  4 komentáře  |  autor: David Kovařík

Prestižní titul nejtenčího chytrého telefonu světa ode dneška drží přístroj původem z Číny – Vivo X1. Ten sice konkurenci předčí pouze o několik desetinek milimetru, i tak se však může z toho přízviska těšit. Jako bonus nabídne telefon také velmi kvalitní technické parametry.

Že je Čína opravdovou technologickou velmocí, o tom snad není potřeba vůbec spekulovat. V dřívějších letech však byly výrobky ryze čínského původu známy především díky svému kopírování a imitování zahraničních značek. Časy se ale mění, a řada tamních výrobců se snaží najít vlastní cestu, jak zaujmout nové zákazníky.

Jedním z přístrojů, který se do této skupiny řadí, je bezesporu nově představený smartphone Vivo X1. A čím je přístroj výjimečný? Jedná se o nejtenčí chytrý telefon na planetě. S tloušťkou 6,55 mm nechá za sebou, byť jen o několik desetin milimetru, veškerou konkurenci. Nejblíže je mu v tomto ohledu další telefon čínské výroby – Oppo Finder s tloušťkou 6,65 mm. Ano, rozdíl je to vskutku minimální, titul nejtenčí smartphone světa však může být jen jeden a tohoto primátu by mohlo být využito například jako velmi dobrého marketingového tahu.


Oficiální snímky Vivo X1

Telefon rozhodně nezaostává ani co se technických parametrů týče. Do tenkého těla o rozměrech 136,3 x 68,3 x 6,55 mm se podařilo vměstnat dvoujádrový procesor Cortex A9 o taktu 1,2 GHz, 1 GB paměti RAM, 8 Mpx, respektive 1,3 Mpx fotoaparát a 16 GB vnitřní paměti včetně podpory microSD karet. Smeknout musíme před výrobcem za fakt, že se mu podařilo do takto tenkého těla přístroje vsadit také akumulátor o slušné kapacitě 2000 mAh.

Samozřejmostí je klasická škála konektivity od Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 3G až po microUSB a 3,5 mm Jack. Pro displej byl použit panel o úhlopříčce 4,7″ vyrobený technologií IPS a disponující qHD rozlišením 540 x 960 px. Na něm si bude možné vychutnat Android ve verzi 4.1 Jelly Bean obohacený o vlastní grafickou nadstavbu výrobce.

Vivo X1 je prozatím dostupný na oficiálních stránkách výrobce v černé a bílé barvě za 2480 čínských juanů, tedy v přepočtu zhruba za 8000 Kč. Distribuce telefonu do zemí evropské unie je, stejně jako u většiny čínských telefonů, nepravděpodobná. I kdyby se tak stalo, rozhodně by se reálná cena telefonu pohybovala o několik tisícovek výše.

Zdroj: Vivo, UnwiredView

ČLÁNKY:, , , , ,
Apple jedná s LG o dodávce OLED displejů pro iPhone X

Apple jedná s LG o dodávce OLED displejů pro iPhone X

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Zdá se, že se Apple porozhlíží po novém dodavateli OLED panelů pro iPhone X. Jihokorejská média nedávno informovala o tom, že…

Nokia 6 (2018) bude výkonnější než předchůdce

Nokia 6 (2018) bude výkonnější než předchůdce

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

HMD Global vrátilo letos na mobilní trh smartphony značky Nokia. Představilo několik modelů, mezi kterými je i Nokia 6. Ta se…

Apple údajně kupuje Shazam. A zřejmě nejde jen o hudební byznys

Apple údajně kupuje Shazam. A zřejmě nejde jen o hudební byznys

9. 12. 2017  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Apple podle všeho uzavírá dohodu o koupi Shazamu, což je populární hudební aplikace, která je schopna identifikovat skladbu do pár sekund…

Mobilní zobrazení