Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Vadné baterie dál ničí nové iPhony. Už je 7 nahlášených případů

  |  9 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Zdá se, že letos problémy s vadnými bateriemi nemusí řešit Samsung, ale jeho největší rival, Apple. Během prvních dvou týdnů od zahájení prodeje nových iPhonů 8 a 8 Plus se objevilo po celém světě už 7 případů a další pomalu přibývají.

Tip: iPhone 8 má problémy s baterií. Nafoukne se a rozebere telefon

Před týdnem jsme psali, jak si pár prvních majitelů stěžuje, že se u jejich iPhonů 8 a 8 Plus neznámo proč nafoukla baterie, a to natolik, až rozebrala a zničila telefon. A nyní je nahlášených už celkem 7 případů.

První dva případy byly z Taiwanu a Japonska, přičemž u jednoho došlo k rozebrání telefonu nafouknutou baterií při nabíjení, kdežto u druhého člověka již telefon ve vadném stavu dorazil rovnou v balení.

Nové případy byly od té doby nahlášeny v dalších zemích, a sice: Paraguayi, Kanadě, Řecku, a Hong Kongu. Jde tedy o problém celosvětový, nikoliv jen lokální, což přidává na důležitosti celé aféry, tzv. batterygate.

Zatím se neví, co problémy způsobilo. Ale k explozi prý zatím u nikoho nedošlo, zřejmě díky novému bezpečnostnímu mechanismu, který po loňské aféře s Notem 7 zabraňuje vzplanutí baterie. Apple bude celou situaci vyšetřovat.

zdroj: Pocket Now

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marek Studnicka
Marek Studnicka

Samsung Note 7 2!!!!!Ale pokud by to došlo tak daleko,jako u Samsungu-žádnej problém.Apple má na hotovosti tolik prachů,že to přežije stejně jako Samsung

Jerry
Jerry

Haha, to určitě :))) Přiště tam těch vykřičníků nasázej 200 volečku, třeba to pomůže, aby k těm sedmi přbylo dalších 7 … miliónů, aby se z toho stala skutečně relevantní aféra :)

Libb
Libb

Rozdíl je v tom, že Samsung měl pořád co prodávat. Kdyby byl problém iPhone stejně velký, neměli by najednou nic. A to by asi trochu problém byl.

Jarda
Jarda

Děláte si legraci ??? 7 případů ze miliónů prodaných kusů ? Umíte vůbec počítat ?

Harlo
Harlo

Aj ja sa len smejem. To je chorobne hladanie problemu, ktory ani neexistuje.

Lukáš
Lukáš
Najednou ste chytrý , když to bylo u Samsungu tak jste tyhle řeči typu 7 kusů z x milionů nevedli a hned ste začali říkat sračky typu no jo samsung ,tohle by se applu nestalo atd.Ano v tom množství je to běžný, že se něco pokazí u pár kusů ,ale měli by ste to brát nezaujatě a ne u jedný značky hejtit a jinou zastávat. . Ale nepřekvapuje mě to jako když samsung S6 měl vystoupnutou čočku foťáku, tak ste hejtovali a teď to má apple už 2 roky a raději se o tom nemluví.To samé Amoled předtím ste hejtili… Číst vice »
Jerry
Jerry

Note 7 měl zaprvé podstatně horší problém a zadruhé tím problémem trpěla nadpoloviční vetšina produkce. Rozdíl obou “afér” je obrovský!

Lukáš
Lukáš

To se vědělo až později ,že na vině je problém jak v baterce tak i v nedostatku místa pro ní. Ale ty heity začali už když se to stalo u 1. Note 7 ..iphone je na tom ted stejně..Může to být klidně i vada v konstrukci , v obvodech atd..Ale je to apple ,takže ho budeme hned hájit i když víme zatím úplný prd..Ale být to samsung nebo kdokoliv jiný, tak už se hejtí

romek
romek

tak nějaké lehké rozlepení až tak neublíží, hlavně že nebouchají :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Je tohle první ochutnávka s malým iPhonem SE 2? (video)

Je tohle první ochutnávka s malým iPhonem SE 2? (video)

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Na internetu se objevilo video, které údajně zachycuje připravovaný malý iPhone SE 2. Jde ale skutečně o tenhle telefon? Tip: Očekávaný…

FBI, CIA i NSA zbrojí proti Huawei ve Spojených státech

FBI, CIA i NSA zbrojí proti Huawei ve Spojených státech

VČERA  |  Radek Chlup  |  9 komentářů

Od začátku letošního roku se na americkém trhu čínská značka Huawei potýká se závažnými problémy. Začalo to varováním, že telefony…

Apple plánuje menší revoluci. Již letos použije 7 nm čipset

Apple plánuje menší revoluci. Již letos použije 7 nm čipset

VČERA  |  Martin Skořepa  |  8 komentářů

Už pan Moore v roce 1965 věděl, že nás čeká neustálý vývoj a zdokonalování čipů, které povede k nárůstu výpočetního…

Mobilní zobrazení