Mobilizujeme.cz

Sony Xperia Z3 vs Sony Xperia Z4: Jak se liší?

  |  11 komentářů  |  autor:

Společnost Sony má od včerejšího dne nový vlajkový model Sony Xperia Z4. Jak se liší od svého předchůdce, tedy loňského modelu Sony Xperia Z3? Podívejte se.


Porovnání: Vlevo nová Sony Xperia Z4, vpravo loňská Sony Xperia Z3

Tip: Sony Xperia Z4 oficiálně: Japonská kráska je zase o krok dál

Nejprve se podívejme na vnější design. Ten je u obou telefonů v podstatě stejný. Nicméně zepředu vypadá Z4 opticky o něco nižší, a to kvůli posunutému reproduktoru sluchátka i mikrofonu směrem k horní, respektive spodní hraně předního panelu. Z4 je také téměř neznatelně tenčí, čemuž se vzhledem k nastolenému trendu nelze divit. Jeho tloušťka je 6,9 mm (oproti 7,3 mm u Z3). Novinka váží 144 gramů, což je o 8 gramů méně než její předchůdce.


Zde prohozené pořadí – vlevo loňská Xperia Z3, vpravo nová Xperia Z4

Pokud jde o displej, ten je v obou případech zcela shodný. Jde o 5,2 palcový IPS LCD displej s Full HD rozlišením a hustotou pixelů 424 ppi. Neliší se ani zadní fotoaparát, který disponuje 20,7 megapixelovým snímačem a LED bleskem. Jediným rozdílem je integrace autofocusu s fázovou detekcí u novějšího modelu. Vylepšení se dočkala přední kamera, která má u Z4 nově 5,1 megapixelů (oproti 2,2 Mpx u Z3).

Naopak významným rozdílem je integrace nového 64 bitového osmijádrového čipsetu Qualcomm Snapdragon 810 u Z4 (Xperia Z3 má procesor Snapdragon 801, který je pouze 32 bitový a čtyřjádrový). S tím se samozřejmě pojí i odlišný grafický čip (Adreno 430 vs. Adreno 330). Oba telefony mají shodně 3 GB RAM, velikost integrovaného úložiště pak u Z4 činí 32 GB, u Z3 je poloviční. Samozřejmostí u obou modelů je rozšiřitelnost pomocí microSD karet.

Tip: Nová Sony Xperia Z4 teprve dostane vybavenější globální verzi

Pokud jde o baterii, zde musíme konstatovat kapacitně krok zpět. Nižší kapacita (2 930 mAh) u Z4 (oproti 3 100 mAh u Z3) je však zřejmě způsobena nutností uspořit místo v tenčím těle. A abychom nevynechali důležitou informaci – Xperia Z3 i Z4 jsou na rozdíl od vlajkových lodí většiny ostatních značek voděodolné i prachuodolné podle certifikace IP68. Zde se tedy opět nic nemění.

ČLÁNKY:, , , , ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení