Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony Xperia S – recenze vycházející hvězdy

  |  69 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Sony Xperia S je vlajkovou lodí pro rok 2012 a zároveň prvním telefonem po rozdělení společností Sony a Ericsson. Recenze zhodnotí, jak si tato novinka stojí v porovnání s konkurencí.

Sony po odkoupení 50% podílu Ericssonu v upadající firmě Sony Ericsson zahájilo rok 2012 ve velkém stylu, s nadějí k lepším zítřkům. Na veletrhu CES 2012 v Las Vegas představilo vlajkovou loď Sony Xperia S, která již v názvu nese samotný název Sony.

Nová Xperia S se může pochlubit vytříbeným designem, který charakterizuje celou řadu produktů Xperia pro rok 2012. Jednoduchý střih, hranaté tělo či průhledná spodní část – to jsou nové Xperie S, P a U.

Nejvyšší z řady, model S, dále disponuje 4,3“ HD displejem, dvoujádrovým 1,5 GHz procesorem, Androidem 2.3 s brzkou očekávanou aktualizací na verzi 4.0, špičkovým 12 Mpx fotoaparátem s nahráváním Full HD videa či bohatým příslušenstvím v balení. Jak se tento smartphone povedl? Čtěte následující odstavce recenze Xperie S.


Sony Xperia S – bílé a černé provedení

Za zapůjčení Xperie S do redakčního testu děkujeme obchodu Sunnysoft, u kterého si tento telefon můžete zakoupit.

Základní parametry – Sony Xperia S

Rozměry128 x 64 x 10,6 mm
Hmotnost144 g
Displejdotykový (kapacitní, multi-touch), TFT, rozlišení HD (1280 x 720 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4,3“
Procesor a paměť1,5 GHz dvoujádrový procesor Qualcomm
1 GB RAM, 1,8 GB + 32 GB vnitřní paměť
Operační systémAndroid 2.3 Gingerbread
Fotoaparát12 Mpx (4000 x 3000 px), autofocus, LED blesk, Full HD 1080p video
Obsah balenínávod, adaptér k nabíječce, stereo headset se špuntovými sluchátky a náhradními špunty, datový USB kabel, HDMI kabel, ochranné pouzdro, ochranná fólie
Cena a dostupnost12 900 Kč, březen 2011

Krátké postřehy z testování Sony Xperia S:

Co se nám líbilo: hranatý design s průhlednou spodní částí a povrchovou úpravou s nanotechnologií, informační LED dioda nad displejem, redukce okolního hluku během hovoru, nastavení u hudebního přehrávače (ekvalizér, prostorový zvuk, technologie xLOUD), funkcionalita NFC, speciální widgety od Sony

Co se nám nelíbilo: paměťová karta se nedá výměnit, umístění vypínacího tlačítka na horní bok, baterie není výjimatelná, výrobce mohl s telefonem dodávat štítky SmartTags v balení, předinstalované zbytečné aplikace

TIP: Pro podrobné parametry telefonu Sony Xperia S navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: bohatý ježíšek

Společnost Sony i po rozdělení Sony Ericssonu zůstává u politiky bohatého dodávaného příslušenství v balení. Spolu s telefonem Xperia S v krabici najdeme návod v několika jazycích, adaptér k nabíječce, stereo headset se špuntovými sluchátky a náhradními špunty, datový USB kabel (dohromady s adaptérem tvoří klasickou nabíječku), HDMI kabel (microHDMI konektor), ochranné pouzdro a ochranné fólie.

Vzhledem k tomu, že paměťové karty microSD nelze v telefonu měnit, tak v balení nechybí. Co ale Sony ještě mohlo dodat při své velkorysé štědrosti, jsou NFC štítky SmartTags, se kterými se dá telefon jednoduše nastavit pro různé situace. Například přijdete domů, přiložíte telefon ke štítku a automaticky se vám zapne Wi-Fi a přepne profil. Užití je samozřejmě více. Uživateli tedy nezbývá, než si štítky SmartTags v případě zájmu dokoupit.

Vzhled a konstrukce: hranatý design a nanotechnologie v akci

Design celé řady Xperií pro rok 2012 se nese v podobném, ne-li zcela totožném, duchu. Liší se prakticky jen velikostí, hmotností a použitými materiály. Testovaná Sony Xperia S na první pohled zaujme, stejně jako další nové Xperie U a P, hranatým designem. Zadní strana je přitom lehce prohnutá k levé a pravé straně, aby telefon lépe padl do ruky.

Sony Xperia S je nejvybavenější a současně i největší a nejtěžší z prozatimního portólia výrobce. Rozměry telefonu činí 128 x 64 x 10,6 milimetrů a hmotnost 144 gramů, což není zrovna málo. Díky použitým materiálům, jako je plast s povrchovou úpravou využívající nanotechnologii a dále průhledná skleněná spodní část telefonu, však Sony Xperia S v ruce působí luxusním dojmem, který podvědomně ubírá na ne zrovna nejpříznivějších technických hodnotách smartphonu.

Nanotechnologie použitá na převážné části telefonu kromě přední strany, kde je pochopitelně rozměrný displej, má údajně lépe odolávat otiskům prstů a dalším nečistotám. Na testované černé variantě Xperie S to nebylo v praxi tolik znát. Mám ale ozkoušeno, že v případě bílé verze má tato úprava prakticky lepší výsledky. A taková zajímavost, při doteku působí nanotechnologická úprava jako pogumovaný kov.

Konstrukční zpracování smartphonu Sony Xperia S musím v celé recenzi pochválit. Telefon působí pevným dojmem, plastové kryty na sebe dokonale lícují. Také spodní část Xperie s průhledným proužkem by měla odolat běžné zátěži a nemělo by dojít k ulomení například při nošení v kapse apod., jak se nás čtenáři ptají.

Jedinou neznámou je zadní kryt, po jehož odstranění nenajdeme výjimatelnou baterii, ale jen slot pro microSIM kartu. Je proto podivné, proč Sony zvolilo toto řešení. SIM karta se mohla vkládat do telefonu pomocí šuplíku jako v jiných smartphonech a zadní kryt tak nemusel být oddělatelný. Pak by telefon působil ještě pevnějším dojmem.

Nyní přejděme k rozmístění prvků na telefonu. Přední straně Xperie S dominuje 4,3“ dotykový displej, nad nímž najdeme zprava: 1,3 Mpx kamerku pro videohovory, reproduktor pro hovory, senzor vzdálenosti, senzor jasu a informační diodu. Pod displejem se nachází trojice teček, která fungují jako senzorová tlačítka, zleva: zpět, domů a možnosti. Při práci s telefonem se mi občas stávalo, že se mi je nepovedlo napoprvé stisknout správně.


Všimněte si, jak je průhledná spodní část pod displejem

Na pravé straně smartphonu je umístěna zdířka pro microHDMI kabel chráněná krytkou, dvojice tlačítek pro redukci hlasitosti a spoušť fotoaparátu. Na protějším boku najdeme pouze zdířku pro microUSB kabel, opět chráněnou krytkou. Horní strana přináší 3,5 mm konektor Jack pro připojení sluchátek a vypínací tlačítko.

Všechna tlačítka na telefonu jsou z kovu a při stisknutí působí dobrým dojmem. Jediná výtka směřuje k vypínacímu tlačítku, které by bylo lepší umístit na pravý bok telefonu. Z horní strany je při rozměrech telefonu zkrátka hůře dosažitelné. Například u Samsungu již toto před více než rokem pochopili.

Na spodní straně najdeme otvor pro mikrofon a druhý dvojí otvor pro protažení poutka. Zadní strana Xperie S skrývá pěkně v jedné řadě fotoaparát, LED blesk, reproduktor a druhý mikrofon, který snímá okolní zvuk a slouží tak pro redukci okolního hluku během hovoru.

Displej a ovládání: pekelně vysoké HD rozlišení

Sony Xperia S je dalším smartphonem, který se může pochlubit displejem s vysokým HD rozlišením (1280 x 720 px). To dělá na úhlopříčce 4,3“ vysokou jemnost 342 ppi! Sony u své vlajkové lodi využilo novou generaci typu displeje TFT, která má vyšší jas, než předchozí generace, a je tak lépe čitelný na přímém slunečním světle. V porovnání například se Super AMOLED displejem je rozdíl velmi dobře znatelný. TFT displej však stále nedosahuje takové sytosti a věrného podání černé barvy, jako se mohou pochlubit AMOLED displeje.

Výrobce tento jediný menší handicap, který mu brání k usednutí na trůn, alespoň kompenzuje technologií Sony Mobile Bravia Engine. Díky ní jsou obrázky a videa v galerii telefonu zkrátka „hezčí“, neboť jsou softwarově upraveny podle dlouholetých zkušeností firmy Sony například z televizí. Technologie však funguje pouze v galerii, tedy nikoliv i v samotném prostředí telefonu, což je škoda.

Co dalšího displej Xperie S nabízí? Dokáže zobrazit až 16 milionů barev, podporuje ovládání multi-touch a proti poškození jej chrání odolné sklo (nejedná se o populární Gorilla Glass). Za dobu testování skutečně displej vydržel bez jakýchkoliv nepříjemných následků. K displeji ještě neodmyslitelně patří světelné čidlo automaticky regulující podsvícení displeje, dále senzor vzdálenosti, který vypíná displej při hovoru, a informační dioda, která upozorňuje na nové zprávy a zmeškané hovory modrým blikáním v levé horní části nad displejem, během nabíjení svítí červeně (dokud není baterie nabitá) a zeleně (jakmile je baterie nabitá).

Baterie a výdrž: bez znatelného posunu k lepšímu

V útrobách telefonu je doslova zabarikádovaná Li-Ion baterie s kapacitou 1750 mAh. Oproti předchozím generacím Xperií je tak hodnota lehce navýšena. Nové technologie, jako je HD displej či dvoujádrový procesor, si však berou své. V praxi Xperia S vydržela s běžnou denní zátěží čítající zhruba poslání 10 zpráv, uskutečnění hovorů o celkové délce 5 minut, půlhodinovém poslechu hudby, půlhodinovém surfování na internetu přes Wi-Fi a pořízení zhruba 5 fotografií, kolem jednoho a půl dne. Pokud budete mít pracovní den v plném nasazení, budete nuceni dobíjet každý večer.

Zajímavostí u Xperie S je dodávaná ekologická nabíječka s tradičním logem GreenHeart. Ta má podle některých informací telefon dobít za mnohem rychlejší dobu, než běžné nabíječky, neboť dává 1500 mA místo 1000 mA jako běžné nabíječky. Vyzkoušeli jsme proto telefon nechat zcela vybít, aby nešel ani spustit, a následně jsme jej připojili k této nové nabíječce. Plné nabití trvalo kolem 2 hodin. Je to tedy rychlejší, než s běžnou nabíječkou, ovšem ne o moc. A důvod? U prvních nabíjecích cyklů trvá nabití déle, po týdnu nebo delší době již nabijete telefon na zhruba 80% bleskurychle po půl hodině.

Operační systém Android: zatím ve verzi 2.3, ale brzy již 4.0

Sony Ericsson se již delší dobu potýká s pozdějšími aktualizacemi na nejnovější verze operačního systému Android, než jeho konkurence. Svá slova ale naštěstí vždy dodržuje, a tak nyní můžeme s takřka stoprocentní jistotu říci, že Sony Xperia S již za několik týdnů poskočí z Androidu 2.3 Gingerbread na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Podle oficiálních stránek určených pro Xperii S se tak má stát koncem března či začátkem dubna 2012.

Zatím ale Xperia S přináší pouze Android ve verzi 2.3.7. Uživatelé jsou tak ochuzeni například o bezvadný multitasking s posuvnými gesty pro ukončování běžících aplikací alá webOS, dále vylepšený webový prohlížeč, odemykání obličejem či rychlejší vykreslování a tím rychlejší reakce v celém systému. Aktualizace na Android 4.0 tak Xperii S pořádně vylepší. Zatím se můžete podívat na video, jak vypadá současné prostředí telefonu.

Po hardwarové stránce Sony Xperia S disponuje dvoujádrovým procesorem Qualcomm MSM8260 s taktem 1,5 GHz na každém jádře, dále grafikou Adreno 220, operační pamětí o velikosti 1 GB RAM, 1,8 GB vnitřní pamětí plus další oddělenou vnitřní pamětí o velikosti 32 GB.

Telefonování a zprávy: staré známé funkce

Sony Xperia S nemá po stránce telefonování a zpráv čím překvapit. Do telefonu si můžeme nahrát prakticky neomezený počet kontaktů, ke každému kontaktu pak přidat kromě telefonního čísla také obrázek, speciální tón vyzvánění, e-mail, přezdívku, adresu a mnoho dalších údajů. Vyhledávání v seznamu kontaktů probíhá postupným zadáváním pomocí softwarové klávesnice nebo pomocí postranní lišty s písmeny abecedy. Vyzváněcí profily jsou u Androidu beze změny, čili k dispozici je tichý režim, normální režim a režim vibrace.

Zprávy jsou přehledně tříděny do formy konverzací s jednotlivými kontakty. Pro psaní nové zprávy je připravena softwarová plnohodnotná QWERTY klávesnice v režimech na výšku i na šířku displeje. Využít lze i běžnou alfanumerickou klávesnici společně s prediktivním zadáváním pomocí slovníku T9. Telefon se umí naučit slova během psaní a dále je navrhovat, umí rychle opravovat slova či psát pomocí tahů podobně jako je technologie Swype. Funguje to výborně.

Hudební a video přehrávač: skvělý zážitek díky funkcím od Sony

Sony Xperia S je vybaven novým hudebním přehrávačem. V záložce moje hudba najdeme přehledně organizovanou hudbu do složek: skladby, alba, interpreti, seznamy skladeb, SenseMe channels a moje oblíbené. Po přepnutí do záložky přehrávání se pak rychle ocitneme na právě přehrávané skladbě. U skladeb se zobrazuje obrázek alba, pokud je k dispozici u dané mp3.

Z nastavení musím v recenzi pochválit pokročilý ekvalizér s několika přednastavenými režimy a možností vytvoření vlastního profilu, dále prostorový zvuk s několika režimy (koncertní sál, klub, studio), ačkoliv funguje pouze po připojení sluchátek, a technologii xLOUD pro vylepšenou hlasitost reproduktoru. Pomáhá také technologie Clear Bass pro čisté basy. K naprosté dokonalosti někomu mohou chybět snad už jen stereo reproduktory. Já osobně je ale nevyužívám.

V Xperii S je dále přichystáno FM rádio, které funguje tradičně pouze po připojení sluchátek, jenž slouží jako anténa. Nechybí kvalitní video přehrávač. Ten je součástí galerie, tedy nikoliv jako samostatná aplikace. Přehrát dokáže videa ve formátech MP4 a 3GP. Pokud sledujete seriály ve formátu AVI a potřebujete i případně k videu titulky, ať už s českou diakritikou, pak doporučuji dostažení bezplatného přehrávače MoboPlayer.

Předinstalované aplikace v Xperii S: bylo to nutné?

V Sony Xperii S výrobce předinstaloval řadu aplikací, z nichž ne každou asi většina uživatelů využije. Naštěstí je v nastavení možnost aplikace odinstalovat, což dříve možné nebylo.

První aplikací jsou Google mapy, které patří do balíčku dalších služeb od Googlu pojících se přímo na systém Android. Telefon podporuje jak GPS, tak i ruský navigační systém GLONASS. Ve spolupráci s Google mapami lze využít pokročilou a zejména bezplatnou plnohodnotnou navigaci včetně hlasových pokynů. Nebudeme zmiňovat všechny aplikace od Googlu, které v telefonu najdeme, ale opomenout ještě nesmíme YouTube pro sledování videí ze stejnojmenného kanálu.

Telefon dále přináší aplikaci Facebook, přes kterou můžete jednoduše spravovat svůj účet na tento největší sociální síti světa. Aplikace Football Downloads nabízí přístup k tématickému obsahu jako jsou pozadí a speciální vyzvánění. Sony je totiž partnerem asociace UEFA. TrackID je další aplikací. Po nahrání krátké ukázky dokáže rozpoznat nahranou skladbu a pošle vám informace o interpretovi i skladbě.

Užitečnou aplikací je také správce souborů Astro a prohlížeč pracovních dokumentů OfficeSuite. Naopak jako zbytečné se jeví aplikace Wisepilot, což je navigace, kterou je potřeba nejprve registrovat a dále po uplynutí trial verze zakoupit, a aplikace McAfee Security, což je antivirový správce telefonu. V Xperii S je také předinstalována aplikace Neoreader pro čtení QR kódů.

NFC funkcionalita spolu se štítky SmartTags

Sony se v letošním roce začíná angažovat v oblasti NFC. Začátkem roku představilo příslušenství s názvem Sony SmartTags, což jsou malé odznáčky s NFC, které mohou urychlit práci s vaším telefonem vybaveným technologií NFC. Sony Xperia S je jedním takovým telefonem, který má v sobě integrované NFC. Pokud telefon přiblížíte k jinému zařízení s NFC, mohou si vyměnit informace jako text, adresu URL, obrázky, kontakty a další druhy informací.

Společně s příslušenstvím SmartTags se pak nabízí praktické využití, kdy každý štítek naučíte přes v telefonu vestavěnou aplikaci, co má dělat po přiblížení vaší Xperie. Pokud jdete například spát a přiblížíte telefon ke štítku na svém nočním stolku, vypne vám automaticky vyzvánění a zapne budík. Nebo pokud nastoupíte do svého auta a přiblížíte telefon ke štítku na palubní desce, automaticky se vám spustí navigace a zesílí vyzvánění. Využítí je samozřejmě více a záleží jen na lidech, k čemu všemu tuto technologii dokáží využít. Je jen škoda, že výrobce rovnou nedodal alespoň jeden kus tohoto příslušenství do balení se Sony Xperií S.

Fotoaparát a kamera: 12 Mpx a Full HD v akci

Fotoaparát je bezesporu jedním z největších lákadel na Sony Xperii S. Telefon totiž disponuje kvalitním snímačem Exmor R s rozlišením až 12 Mpx, dále autofocusem, LED bleskem a rozsáhlým nastavením a funkcemi jako je rozpoznání obličeje, automatická detekce scény (dokument, makro, krajina a další) či focení dotykem, tzv. touchfocus.

Novinkou je speciální režim pro bleskové spuštění fotoaparátu, kdy stačí pouze přidržet spoušť fotoaparátu a během dvou vteřin telefon rovnou vyfotí snímek, bez nutnosti nejprve odemykat telefon a spouštět fotoaparát. Jde skutečně o velmi rychlé a praktické řešení. Xperia S také bravurně zvládá nahrávání Full HD 1080p videa (1920 x 1080 px) s 30 snímky za sekundu.

Zkušební fotografie – Sony Xperia S:

Organizační a datové funkce: v plné sestavě

Organizační stránka Sony Xperie S je na vysoké úrovni. Uživatel má k dispozici kalendář s přehledným zobrazením měsíc/týden/den, dále budík s možností opakování v určitých dnech, kalkulačku, stopky, časovač a, jak už v recenzi jednou zaznělo, prohlížeč Office dokumentů (Word, Excel, PowerPoint) a PDF. Z výbavy schází jen diktafon, který se však dá stáhnout nově z obchodu Google Play (dříve Android Market).

Datová výbava prakticky nemá slabin. Z mobilních dat je zastoupeno tradičně: GPRS, EDGE, 3G a HSPA (HSDPA až 14,4 Mb/s, HSUPA až 5,76 Mb/s). Pro připojení k internetu lze využít i Wi-Fi (standardy b/g/n). K brouzdání na webu je pak připraven internetový prohlížeč WebKit, který zvládá v případě Xperie S zobrazit flash obsah. Samozřejmostí je podpora multi-touch ovládání pro pohodlné zoomování stránek. Skrolování je poměrně plynulé. S aktualizací na Android 4.0 dojde ještě ke zlepšení.

Telefonu nechybí funkce Wi-Fi tethering pro sdílení mobilního internetu na jiná zařízení pomocí Wi-Fi připojení. Zmínit stojí za to také Bluetooth ve verzi 2.1, USB 2.0 (microUSB) a HDMI konektivitu (microHDMI) pro připojení telefonu například k televizi. Co se týče propojení Xperie s počítačem, při prvním připojení se telefon zeptá na instalaci programu PC Companion, přes který probíhá správa obsahu. V případě připojení k počítači Apple je nutné stažení programu Bridge for Mac ze stránek výrobce, který taktéž slouží pro jednoduchou synchronizaci a správu obsahu telefonu.

Závěr recenze smartphonu Sony Xperia S

Sony Xperia S je to nejlepší, co v současnosti tento japonský výrobce po rozdělení Sony Ericssonu nabízí. Na telefonu je vidět návrat k tomu, co vždy společný koncern Sony Ericsson zdobilo: vytříbený design, skvělý fotoaparát, multimediální funkce a další technologie navrh. Pokud bude Sony kráčet nastoleným směrem, bude se mu opět v mobilní divizi dařit.

Xperia S je skvělým příkladem toho, jak jít s proudem a přeci jen se od něj nějak odlišit směrem k lepšímu. Zmíněným proudem je operační systém Android, který dnes nabízí celá řada výrobců. Oproti nim však Sony přidává vytříbený design, skvělé technologie vzniklé z dlouholetých zkušeností v jiných divizích, jako například snímač Exmor R z kamer Sony, Sony Mobile Bravia Engine u displeje z televizí řady Sony Bravia, dále xLOUD pro hlasitější reproduktor či vynikající možnost a kvalitu audio nastavení u hudebního přehrávače, opět ze zkušeností z oblasti kapesních hudebních přehrávačů Sony.

Achillovou patou současného Sony jsou pouze aktualizace operačního systému. Ačkoliv již většina předních výrobců přišla s telefony, které mají rovnou nejnovější Android 4.0 Ice Cream Sandwich, u Sony si musí uživatelé nějaký čas počkat. Na konec března, popřípadě začátkem dubna je však slíbena aktualizace na zmíněnou čtyřkovou verzi Androidu.

Konkurenci pro Sony Xperii S můžeme hledat zejména v řadách Samsungu. Nejprodávanější telefon korejského výrobce – vlajková loď Galaxy S II, má velmi podobné parametry. V některých směrech je však nová Xperia S o něco lepší: má HD displej, silnější procesor, lepší fotoaparát, bohatší obsah balení či NFC u každého modelu. V porovnání se Samsungem Galaxy S II, kterého jsme označili za mobil roku, tak vyplývá, že Sony Xperia S patří také ke špičce na trhu. Oslovila vás?

Aktuální cena Sony Xperia S v českých e-shopech: .
(Zdroj: Heureka.cz, .)

 vytříbený design čekání na Android 4.0 ICS
 HD displej
 dvoujádrový 1,5 GHz procesor
 12 Mpx fotoaparát
 nahrávání Full HD videa
 bohatý obsah balení

..

Testovaný produkt: Sony Xperia S, autor recenze: Luboš Srb, hodnocení: 5/5

..

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
34 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
Valter KrejčírskýStandaJancaLuckajirina Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jirka
Jirka

Dobrý den,
prvně bych Vás chtěl pochválit za recenzi, protože jste zřejmě první český web, který Xperii otestoval :-)
Mám dva dotazy: první je spíše subjektivní: nepřišlo Vám, že je telefon těžký a v pase trochu širší? Srovnávám s mou Galaxy S II, kde jsem si zvykl na 8,50mm a tady je přece jenom 10,5mm.
A druhý dotaz: nezahřívá se tak moc, jako už zmíněná S II? Občas to je nepříjemné…
Díky, Jirka

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, jsme rádi, že se recenze Xperie S líbí :-)

K vašim dotazům:
1) telefon mi subjektivně nepřišel nijak zvlášť těžký, jak píšu v recenzi, použité materiály to vyrovnávají. Tloušťka 10,5 mm může někomu padnout naopak do ruky lépe než 8,5 mm, mě se telefon držel dobře, oproti Galaxy S II to není znatelný rozdíl.

2) Zatím jsem nezaregistroval zahřívání.

Honza
Honza

Telefon je totální šmejd,který se neustále zasekává,nelze občas vypnout budíky,když už fungují,v tichém režimu nejsou vypnuty některé zvuky,má ohromnou spotřebu,nastavení zamčení displeje je prd platné,budík sice po nechtěném dotyku neztichne,ale taky nejde odemknout,na vybitou baterii upozorní tichounkým pípnutím a pak šlus a nezazvoní,což obyčejné telefony umí i s totálně vybitou baterií,někdy nelze ani přijmout hovor,protože je prostě zamčíno a někdy se dotykem s kapsou hovor sám nechtěněpřijme…dobrý vtip hovořící za vše-zavolal bych ti,ale mám telefon sony xperia..

Jarda
Jarda

Zdravím.
Recenze pěkná, ale dovolím si pár a nebo spíš jednu poznámku.
Ano, všichni výrobci představili své nové přístroje s ISC 4.0, ale zatím se ani jeden s nich neprodává. Takže v prodeji je jen JEDEN skutečný přístroj s ISC 4.0! A myslím si, že pokud Xperia S dostane ISC na konci března a nebo na začátku dubna, tak bude teprve druhý výrobce s ISC na trhu…To jen takový dodatek…

xsarahdi
xsarahdi

SPRÁVNY POSTREH

sknc
sknc

suhlasim

JohnyAsbest
JohnyAsbest

Osobní zkušenost – na ta spodní senzorová tečková tlačítka si musí člověk zvyknout, řeším to tak, že sjíždím vždy prestem od prosvíceného proužku k té tečce. Jinak vadí mi to, že mobil ještě nemá coby vlajková lodička ICS. Dále nelze použít jakákoli sluchátka – např. jsem si koupil originální SonyEricsson MH-410 k bílé Xperii S bílá sluchátka – ale nejsou podporována, takže to vypadá, že je to úplný rozchod od stolu i od lože (Sony v. Sony Ericsson). Ale pak mne napadla spásná myšlenka – Sony dělá skvělé mp3/mp4 přehrávače – když tedy Sony, tak i sluchátka Sony MDR-E11LP white.… Číst vice »

hm
hm

To jako tam nejdou strčit jiný sluchátka než od Sony?Trochu blbý ne když už to ma ten 3,5mm jack.

JohnyAsbest
JohnyAsbest

nezapomeň, že ne všechna sluchátka jsou kompatibilní ke všemu, co má díru….

xsarahdi
xsarahdi

perfektný porovnávací test: Xperia S vs Galaxy SII
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_s_vs_samsung_galaxy_s_ii-review-734.php

Veľmi ma potešila výdrž na baterku…zo všetkých HD telefónov ďaleko najlepšia výdrž…:)

xsarahdi
xsarahdi

ešte k tej batérii…tá by mala byť špeciálna rýchlonabíjacia… v prípade potreby od úplného vybitia sa za 30min dobije na 80% kapacity čo by podľa reálnych testov mohlo vydržať aj do večera pokiaľ si človek ráno všimne, že zabudol nabiť.Za 1/2hod čo niekto odchádza z domu by mal byť tel. pripravený…tie 2hod k úplnému nabitiu spôsobuje, že po tých 80% sa nabíjanie spomaľuje až na hodnotu 2 hod.

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, přesně tento postup jsme s Xperií S a novou nabíječkou vyzkoušeli, ovšem po celé hodině byl telefon dobitý jen na 50%, nikoliv na 80%.

xsarahdi
xsarahdi

OK…možno sa dostaví po niekoľkých cykloch …skúste odsledovať…:)

Jarda
Jarda

Tak sem i ja otestoval nabijeni, vlastnim ho tyden, takze baterie uz par svych cyklu udelala, a vysledek?? – z 14% kapacity za pul hodiny 75%, cos je opravdu slusne :-)))))
OPRAVDU ODSKOUSENO!!

Luboš Srb
Luboš Srb

Tak to je zajímavé, my jsme měření provedli zhruba po 4 cyklech, a to ještě nebylo možné nabít baterii tak rychle, jak píšete.

xsarahdi
xsarahdi

A k tomu odolnému sklu…SONY používa Japonské sklo Dragon Glass ktoré je podstatne odolnejšie ako Gorila Glass …
http://www.youtube.com/watch?v=F92CvRflk18
A ďalší povrch je pokrytý NANO technológiou odolnou voči zašpineniu a UV žiareniu…http://mobilizujeme.cz/clanky/sony-xperia-s-ma-rychlonabijeci-baterii-a-specialni-upravu-povrchu/

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Garmin je koncem roku 2018 nebývale aktivní, k čemuž ho nejspíš tlačí i konkurence ze strany ne-tradičních výrobců. Aktuálně na…

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Velké propouštění ve velkých firmách obvykle značí nějaký problém. A typicky je to problém, za který propuštění zaměstnanci nenesou…

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na "televizi" s kamerou

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na „televizi“ s kamerou

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Není to tak dávno, co Facebook představil jakýsi chytrý komunikátor Portal. To je jednoduché zařízení s displejem a webkamerou,…

Mobilní zobrazení