Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Samsung Wave 723 – odlehčený Samsung Wave s OS Bada

  |  6 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Samsung uvedl telefon Samsung S7320E Wave 723 s operačním systémem Bada, 3,2″ kapacitním WQVGA displejem, 5 Mpx fotoaparátem, Wi-Fi a Bluetooth 3.0. Půjde o odlehčenou verzi modelu Samsung S8500 Wave.

Samsung S8500 Wave vs. Wave 723

Samsung připravil model S7320E Wave 723, u něhož vsadil opět na operační systém Bada. Po Samsungu S8500 Wave tak brzy přijde na trh druhý telefon s tímto OS. Výbava se v některých bodech od Samsungu Wave příliš neliší, a to zejména u položek jako Bluetooth 3.0, Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n) či nadstavbě prostředí TouchWiz 3.0. Chybět nesmí ani podpora sociálních sítí Facebook či Twitter, které lze mít díky widgetům aktivní přímo na pozadí obrazovky. Další aplikace budou dostupné v obchodě Samsung Apps.

WQVGA displej (ne)výhodou

Přední stranu telefonu vyplňuje 3,2″ TFT dotykový displej s kapacitní technologií, jehož rozlišení je v uvozovkách pouhé WVGA (240 x 400 px). Operační systém Bada by si zasloužil i jemnější rozlišení, tak snad u nějakého dalšího modelu Samsung. Prostředí je přitom obohaceno o oblíbené TouchWiz verze 3.0, podobně jako u Samsungu Wave. Potěší i multi-touch, který lze využít nejen při prohlížení fotografií, ale třeba i v prohlížeči.

5 Mpx fotoaparát s LED bleskem

Zadním dílem karoserie telefonu proniká čočka 5 Mpx fotoaparátu a sekundující LED blesk. Fotoaparát disponuje autofocusem, zachycením obličeje, detekcí úsměvu, funkcí geotagging a dokáže pořizovat maximálně QVGA video. V zadním krytu jsou ještě patrné dva prořezy pro zabudovaný reproduktor.

Další slušná výbava

Dá se říci, že model Wave 723 s rozměry 110 x 54 x 11,8 mm je vybaven celkově velmi slušně, vždyť podporuje rychlá data včetně bezdrátového Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n) a Bluetooth 3.0, má zabudovanou GPS s Google mapami, 90 MB vnitřní paměti, microSD slot, FM rádio s RDS a baterii o kapacitě 1200 mAh. Pro poslech hudby je připraven standardní 3,5 mm konektor Jack. Připojení k počítači a nabíjení se realizuje skrze microUSB konektor. Jako jeden z mála telefonů si ponese přední kožený ochranný prvek – flip, který se objevil např. u modelu F480 někdy před dvěma roky.

Telefon však přeci jenom připomíná i oblíbený Samsung S5230 Star, z něhož vychází konstrukčně. Předpokládáme, že se objeví i na našem trhu, a to nejdříve na přelomu září/říjen za cenu kolem 5-6 tisíc Kč. Prvně se s ním budou moci seznámit návštěvníci veletrhu IFA v Berlíně na začátku září, přičemž hned poté vstoupí do prodeje právě v Německu.

ČLÁNKY:, ,
Bill Gates vydal na své chytré město již přes 1,5 miliardy

Bill Gates vydal na své chytré město již přes 1,5 miliardy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Bill Gates, zakladatel Microsoftu a jeden z nejbohatších lidí naší planety, koupil v Arizoně za 1,7 miliardy korun 25 tisíc akrů…

Galaxy A7 (2018) se objevuje na podezřelém snímku

Galaxy A7 (2018) se objevuje na podezřelém snímku

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Na internetu se objevil podezřelý snímek údajně zobrazující přední panel chystaného Samsungu Galaxy A7 (2018) s jeho 5,7palcovým Infinity displejem s rozlišením Full…

Poslední aktualizace aplikace Uber potěší hlavně řidiče

Poslední aktualizace aplikace Uber potěší hlavně řidiče

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Uber neustále zdokonaluje svou aplikaci, se kterou se dá jednoduše nechat odvést nebo naopak s ní snadno vydělávat, to v případě…

Mobilní zobrazení