Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Samsung hází záchranné lano. Kupuje Nokii

  |  14 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Samsung využil svého postavení a aktuální formy v prodeji mobilních telefonů a zachraňuje topící se bárku, finskou Nokii. Samsung se tak konečně naučí dělat pořádné telefony s kovovým designem, Nokia chtě nechtě bude muset přistoupit na OS Android. Nokia s operačním systémem Android tak přijde mnohem dříve, než původně plánované Windows Phone 7!

Samsung a Nokia uzavřely na mimořádném společném jednání špiček, konaném ve večerních hodinách ve finském Espoo, sídle společnosti Nokia, společnou dohodu o postupném převodu společnosti Nokia pod korejského výrobce Samsung. Kupní částka nebyla zveřejněna. Hodnota Nokie je uváděna v řádu miliard Eur. Samsung na megatransakci vydělá zejména v tom, že začne vyrábět konečně kvalitní telefony s kovovou konstrukcí. Symbian rozvíjet dál nehodlá, a tak jsou jeho dny už nadobro sečteny. Zapláče i Microsoft, který do Nokie vlil neskutečnou částku za to, že Nokia do svých telefonů nasadí právě OS Windows Phone 7. Hlavním systémem nových telefonů Samsung bude Android. To, co si Nokia tolik nepřála.

Nokia tímto krokem uleví slabším povahám a dál nebude jen trápit své uživatele stárnoucím systémem bez inovací a neskutečnou zpomaleností v oblasti výkonu dnešních telefonů. Samsung získá drtivou převahu na poli mobilních telefonů, kterou budou ostatní výrobci už jen stěží dohánět. Spekuluje se, že by Samsung mohl zprvu na počest drtivého vítězství na zádech svých telefonů uvádět místo dosavadního „by Google“ nový nápis „bye Nokia“. Tak se nechme překvapit.

Nokia samozřejmě neprodává společnost Samsungu a většina myšlenek ve článku použitých se také nezakládá na pravdě. Je totiž 1. dubna, Apríl! Povedený aprílový den přeje redakce Mobilizujeme.cz.

Aktualizace c.1 – cca 14:50 – Redakce Mobilizujeme.cz se tímto omlouvá společnosti Nokia ČR za Aprílový žertík, který údajně způsobil této společnosti vážné problémy.

Aktualizace c.2 – cca 15:10 – Naši kolegové z Kneblmobil, se kterými spolupracujeme, nasadili našemu Aprílovemu žertíku nový rozměr. Zahráli si na právní oddělení Nokie a požadovali stažení článku. Fiktivnímu člověku jsme zcela zaskočeni slíbili doplněni článku s omluvou a nový apríl byl na světě.

ČLÁNKY:,
Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

K docela bizární situaci došlo v americkém Lynnwoodu. Místní Apple Store se potýkal s nulovou zásobou naskladněných iPhonů X. Rozhořčení zákazníci…

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Některé společnosti už dávno vyměnily kameru obřích rozměrů za kompaktnější avšak dostatečně šikovný smartphone, třeba už i Česká televize natáčí některé…

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít…

Mobilní zobrazení