Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung hází záchranné lano. Kupuje Nokii

  |  14 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Samsung využil svého postavení a aktuální formy v prodeji mobilních telefonů a zachraňuje topící se bárku, finskou Nokii. Samsung se tak konečně naučí dělat pořádné telefony s kovovým designem, Nokia chtě nechtě bude muset přistoupit na OS Android. Nokia s operačním systémem Android tak přijde mnohem dříve, než původně plánované Windows Phone 7!

Samsung a Nokia uzavřely na mimořádném společném jednání špiček, konaném ve večerních hodinách ve finském Espoo, sídle společnosti Nokia, společnou dohodu o postupném převodu společnosti Nokia pod korejského výrobce Samsung. Kupní částka nebyla zveřejněna. Hodnota Nokie je uváděna v řádu miliard Eur. Samsung na megatransakci vydělá zejména v tom, že začne vyrábět konečně kvalitní telefony s kovovou konstrukcí. Symbian rozvíjet dál nehodlá, a tak jsou jeho dny už nadobro sečteny. Zapláče i Microsoft, který do Nokie vlil neskutečnou částku za to, že Nokia do svých telefonů nasadí právě OS Windows Phone 7. Hlavním systémem nových telefonů Samsung bude Android. To, co si Nokia tolik nepřála.

Nokia tímto krokem uleví slabším povahám a dál nebude jen trápit své uživatele stárnoucím systémem bez inovací a neskutečnou zpomaleností v oblasti výkonu dnešních telefonů. Samsung získá drtivou převahu na poli mobilních telefonů, kterou budou ostatní výrobci už jen stěží dohánět. Spekuluje se, že by Samsung mohl zprvu na počest drtivého vítězství na zádech svých telefonů uvádět místo dosavadního „by Google“ nový nápis „bye Nokia“. Tak se nechme překvapit.

Nokia samozřejmě neprodává společnost Samsungu a většina myšlenek ve článku použitých se také nezakládá na pravdě. Je totiž 1. dubna, Apríl! Povedený aprílový den přeje redakce Mobilizujeme.cz.

Aktualizace c.1 – cca 14:50 – Redakce Mobilizujeme.cz se tímto omlouvá společnosti Nokia ČR za Aprílový žertík, který údajně způsobil této společnosti vážné problémy.

Aktualizace c.2 – cca 15:10 – Naši kolegové z Kneblmobil, se kterými spolupracujeme, nasadili našemu Aprílovemu žertíku nový rozměr. Zahráli si na právní oddělení Nokie a požadovali stažení článku. Fiktivnímu člověku jsme zcela zaskočeni slíbili doplněni článku s omluvou a nový apríl byl na světě.

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
10 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Jindřich SrbP1tbulPetr KlasajarcekMichal Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Lukeenho
Lukeenho

A good one! :D :D :D

Madox
Madox

Mam vazne obavy,ze to Nokia s Mrkvosoftem s Windows Phone 7 neda a aby nakonec ten Vas aprilovy zert nebyla nakonec kruta pravda !!!

Luke
Luke

Tak ten byl dobrej :D Malem me omyli…:D

Sigurd
Sigurd

apríl

adis002
adis002

škoda že to není pravda

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Barevné Samsungy Galaxy J4+ a J6+ unikají na renderu

Barevné Samsungy Galaxy J4+ a J6+ unikají na renderu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Jihokorejská společnost Samsung dělí své smartphony na prémiovou řadu Note, vlajkové řady S, střední či vyšší-střední třídu A a…

Blackview P10000 Pro: robustní překvapení z Číny

Blackview P10000 Pro: robustní překvapení z Číny

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Pro našince častokrát znamená pojem čínská produkce jen smartphony jako je Xiaomi, OnePlus, Huawei, Honor, případně některé ty méně…

Xiaomi Mi 8 Pro a Mi 8 Lite: čtečka v displeji a kvalita pro šetřílky

Xiaomi Mi 8 Pro a Mi 8 Lite: čtečka v displeji a kvalita pro šetřílky

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Xiaomi ukázalo světu dva nové telefony a to Mi 8 Pro, v Číně prodávaný jako Mi 8 Screen Fingerprint…

Mobilní zobrazení