Mobilizujeme.cz

Samsung hází záchranné lano. Kupuje Nokii

  |  14 komentářů  |  autor:

Samsung využil svého postavení a aktuální formy v prodeji mobilních telefonů a zachraňuje topící se bárku, finskou Nokii. Samsung se tak konečně naučí dělat pořádné telefony s kovovým designem, Nokia chtě nechtě bude muset přistoupit na OS Android. Nokia s operačním systémem Android tak přijde mnohem dříve, než původně plánované Windows Phone 7!

Samsung a Nokia uzavřely na mimořádném společném jednání špiček, konaném ve večerních hodinách ve finském Espoo, sídle společnosti Nokia, společnou dohodu o postupném převodu společnosti Nokia pod korejského výrobce Samsung. Kupní částka nebyla zveřejněna. Hodnota Nokie je uváděna v řádu miliard Eur. Samsung na megatransakci vydělá zejména v tom, že začne vyrábět konečně kvalitní telefony s kovovou konstrukcí. Symbian rozvíjet dál nehodlá, a tak jsou jeho dny už nadobro sečteny. Zapláče i Microsoft, který do Nokie vlil neskutečnou částku za to, že Nokia do svých telefonů nasadí právě OS Windows Phone 7. Hlavním systémem nových telefonů Samsung bude Android. To, co si Nokia tolik nepřála.

Nokia tímto krokem uleví slabším povahám a dál nebude jen trápit své uživatele stárnoucím systémem bez inovací a neskutečnou zpomaleností v oblasti výkonu dnešních telefonů. Samsung získá drtivou převahu na poli mobilních telefonů, kterou budou ostatní výrobci už jen stěží dohánět. Spekuluje se, že by Samsung mohl zprvu na počest drtivého vítězství na zádech svých telefonů uvádět místo dosavadního „by Google“ nový nápis „bye Nokia“. Tak se nechme překvapit.

Nokia samozřejmě neprodává společnost Samsungu a většina myšlenek ve článku použitých se také nezakládá na pravdě. Je totiž 1. dubna, Apríl! Povedený aprílový den přeje redakce Mobilizujeme.cz.

Aktualizace c.1 – cca 14:50 – Redakce Mobilizujeme.cz se tímto omlouvá společnosti Nokia ČR za Aprílový žertík, který údajně způsobil této společnosti vážné problémy.

Aktualizace c.2 – cca 15:10 – Naši kolegové z Kneblmobil, se kterými spolupracujeme, nasadili našemu Aprílovemu žertíku nový rozměr. Zahráli si na právní oddělení Nokie a požadovali stažení článku. Fiktivnímu člověku jsme zcela zaskočeni slíbili doplněni článku s omluvou a nový apríl byl na světě.

ČLÁNKY:,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení