Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung hází záchranné lano. Kupuje Nokii

  |  14 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Samsung využil svého postavení a aktuální formy v prodeji mobilních telefonů a zachraňuje topící se bárku, finskou Nokii. Samsung se tak konečně naučí dělat pořádné telefony s kovovým designem, Nokia chtě nechtě bude muset přistoupit na OS Android. Nokia s operačním systémem Android tak přijde mnohem dříve, než původně plánované Windows Phone 7!

Samsung a Nokia uzavřely na mimořádném společném jednání špiček, konaném ve večerních hodinách ve finském Espoo, sídle společnosti Nokia, společnou dohodu o postupném převodu společnosti Nokia pod korejského výrobce Samsung. Kupní částka nebyla zveřejněna. Hodnota Nokie je uváděna v řádu miliard Eur. Samsung na megatransakci vydělá zejména v tom, že začne vyrábět konečně kvalitní telefony s kovovou konstrukcí. Symbian rozvíjet dál nehodlá, a tak jsou jeho dny už nadobro sečteny. Zapláče i Microsoft, který do Nokie vlil neskutečnou částku za to, že Nokia do svých telefonů nasadí právě OS Windows Phone 7. Hlavním systémem nových telefonů Samsung bude Android. To, co si Nokia tolik nepřála.

Nokia tímto krokem uleví slabším povahám a dál nebude jen trápit své uživatele stárnoucím systémem bez inovací a neskutečnou zpomaleností v oblasti výkonu dnešních telefonů. Samsung získá drtivou převahu na poli mobilních telefonů, kterou budou ostatní výrobci už jen stěží dohánět. Spekuluje se, že by Samsung mohl zprvu na počest drtivého vítězství na zádech svých telefonů uvádět místo dosavadního „by Google“ nový nápis „bye Nokia“. Tak se nechme překvapit.

Nokia samozřejmě neprodává společnost Samsungu a většina myšlenek ve článku použitých se také nezakládá na pravdě. Je totiž 1. dubna, Apríl! Povedený aprílový den přeje redakce Mobilizujeme.cz.

Aktualizace c.1 – cca 14:50 – Redakce Mobilizujeme.cz se tímto omlouvá společnosti Nokia ČR za Aprílový žertík, který údajně způsobil této společnosti vážné problémy.

Aktualizace c.2 – cca 15:10 – Naši kolegové z Kneblmobil, se kterými spolupracujeme, nasadili našemu Aprílovemu žertíku nový rozměr. Zahráli si na právní oddělení Nokie a požadovali stažení článku. Fiktivnímu člověku jsme zcela zaskočeni slíbili doplněni článku s omluvou a nový apríl byl na světě.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Lukeenho
Lukeenho

A good one! :D :D :D

Madox
Madox

Mam vazne obavy,ze to Nokia s Mrkvosoftem s Windows Phone 7 neda a aby nakonec ten Vas aprilovy zert nebyla nakonec kruta pravda !!!

Luke
Luke

Tak ten byl dobrej :D Malem me omyli…:D

Sigurd
Sigurd

apríl

adis002
adis002

škoda že to není pravda

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení