Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung hází záchranné lano. Kupuje Nokii

  |  14 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Samsung využil svého postavení a aktuální formy v prodeji mobilních telefonů a zachraňuje topící se bárku, finskou Nokii. Samsung se tak konečně naučí dělat pořádné telefony s kovovým designem, Nokia chtě nechtě bude muset přistoupit na OS Android. Nokia s operačním systémem Android tak přijde mnohem dříve, než původně plánované Windows Phone 7!

Samsung a Nokia uzavřely na mimořádném společném jednání špiček, konaném ve večerních hodinách ve finském Espoo, sídle společnosti Nokia, společnou dohodu o postupném převodu společnosti Nokia pod korejského výrobce Samsung. Kupní částka nebyla zveřejněna. Hodnota Nokie je uváděna v řádu miliard Eur. Samsung na megatransakci vydělá zejména v tom, že začne vyrábět konečně kvalitní telefony s kovovou konstrukcí. Symbian rozvíjet dál nehodlá, a tak jsou jeho dny už nadobro sečteny. Zapláče i Microsoft, který do Nokie vlil neskutečnou částku za to, že Nokia do svých telefonů nasadí právě OS Windows Phone 7. Hlavním systémem nových telefonů Samsung bude Android. To, co si Nokia tolik nepřála.

Nokia tímto krokem uleví slabším povahám a dál nebude jen trápit své uživatele stárnoucím systémem bez inovací a neskutečnou zpomaleností v oblasti výkonu dnešních telefonů. Samsung získá drtivou převahu na poli mobilních telefonů, kterou budou ostatní výrobci už jen stěží dohánět. Spekuluje se, že by Samsung mohl zprvu na počest drtivého vítězství na zádech svých telefonů uvádět místo dosavadního „by Google“ nový nápis „bye Nokia“. Tak se nechme překvapit.

Nokia samozřejmě neprodává společnost Samsungu a většina myšlenek ve článku použitých se také nezakládá na pravdě. Je totiž 1. dubna, Apríl! Povedený aprílový den přeje redakce Mobilizujeme.cz.

Aktualizace c.1 – cca 14:50 – Redakce Mobilizujeme.cz se tímto omlouvá společnosti Nokia ČR za Aprílový žertík, který údajně způsobil této společnosti vážné problémy.

Aktualizace c.2 – cca 15:10 – Naši kolegové z Kneblmobil, se kterými spolupracujeme, nasadili našemu Aprílovemu žertíku nový rozměr. Zahráli si na právní oddělení Nokie a požadovali stažení článku. Fiktivnímu člověku jsme zcela zaskočeni slíbili doplněni článku s omluvou a nový apríl byl na světě.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Lukeenho
Lukeenho

A good one! :D :D :D

Madox
Madox

Mam vazne obavy,ze to Nokia s Mrkvosoftem s Windows Phone 7 neda a aby nakonec ten Vas aprilovy zert nebyla nakonec kruta pravda !!!

Luke
Luke

Tak ten byl dobrej :D Malem me omyli…:D

Sigurd
Sigurd

apríl

adis002
adis002

škoda že to není pravda

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Očekávejte něco úžasného, říká CEO Nokie před MWC 2018

Očekávejte něco úžasného, říká CEO Nokie před MWC 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Již koncem příštího měsíce začíná velice očekávaný veletrh MWC v Barceloně, kde většina značek představí svůj vlajkový model. Společnost Nokia pak…

Xiaomi potvrzuje chybu, k níž dochází při slučování kontaktů

Xiaomi potvrzuje chybu, k níž dochází při slučování kontaktů

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Xiaomi nedávno potvrdilo chybu, která má na svědomí podivné slučování kontaktů na některých telefonech. Společnost se problémem intenzivně zabývá a tvrdí,…

Alcatel 3C: odlehčený smartphone s 18:9 displejem

Alcatel 3C: odlehčený smartphone s 18:9 displejem

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Společnost TCL, která má na starost výrobu telefonů Alcatel, zkraje ledna potvrdila, že na MWC v Barceloně představí tři nové řady…

Mobilní zobrazení