Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy Gear oficiálně: hodinky jako doplněk Galaxy zařízení

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Samsung podle očekávání vstupuje do segmentu chytrých hodinek. Představil produkt jménem Galaxy Gear, který má za úkol usnadnit a zefektivnit práci se smartphonem a jeho funkcí je stát se doplňkem, nikoliv náhradou za smartphone či tablet.

Chytré hodinky dnes z předních mobilních výrobců produkuje zatím jen japonské Sony. A je vidět, že není jednoduché vytvořit zařízení nové kategorie a hned uspět. Samsung tak raději zavčas předeslal, že jeho zařízení bude konceptem a bude si chtít tu správnou cestu na základě chování a používání jeho uživateli teprve najít. Aby zmírnil zbytečná počáteční velká očekávání.

Hodinky Samsung Galaxy Gear už na první pohled napovídají, že nejde o běžné hodinky s jedinou funkcí ukázat přesný čas pomocí ciferníku. Čtvercový Super AMOLED displej s úhlopříčkou 1,63″ při rozlišení 320 x 320 px dosahující jemnosti 277 ppi toho dokáže podstatně více. Ještě k tomu, když je pro jejich plnohodnotné používání nutné propojení s vaším smartphonem či tabletem. Zatím jsou podporována jen následující zařízení: Galaxy S III, Galaxy S4, Note II, Note III a Note 10.1 2014. S jinými produkty v tuto chvíli hodinky zkrátka nepropojíte a nevyužijete tak jejich chytré funkce.

Co je rozhodně u Galaxy Gear předmětem debat, je jejich design. Konkrétně velikostně (tloušťka 11,1 mm) ani hmotnostně (74 gramů) totiž nejde o žádného drobečka na ruku. Povedené je ovšem použití kovového materiálu a slušivého pásku, který už je na pomezí s kategorií příslušenství řekněme sportovního duchu. To rozhodně přidává na atraktivitě hodinek, stejně jako řada barevných variant (celkem 6 barev), ze kterých budou mít zákazníci na výběr. Nespornou výhodou je taktéž zvýšená voděodolnost a prachuvzdornost dle certifikace IP55.

 

Galaxy Gear primárně slouží pro notifikace a jejich vyřizování. Prostředí Androidu je přepracované do takové podoby, aby se dalo pohodlně ovládat na neobvykle malém dotykovém displeji. Pro ovládání slouží klasicky gesta pro „swipování“ (průchod mezi aplikacemi tahem doleva a doprava po obrazovce), novým gestem je přejetí po levé straně displeje odshora dolů pro krok zpět, naopak pro rychlé zadávání telefonního čísla pak stačí přejet pod displeji odspodu nahorů. Ovládání je tedy maximálně jednoduché.

 

Samsung zajímavě vyřešil možnost telefonování, jako James Bond stačí zvednout ruku s hodinkami Galaxy Gear k uchu a přístroj na základě akcelerometru rozpozná tento pohyb a umožní vzít příchozí hovor na váš smartphone z kapsy rovnou na hodinkách. Podobně chytré je také automatické uzamknutí vašeho telefonu či tabletu, pokud se od něj s hodinkami vzdálíte na více než zhruba 1 a půl metru.

Z hardwarové výbavy stojí za zmínku jednojádrový 800 MHz procesor, dále 512 MB RAM paměti, 4 GB vnitřní paměti (bez slotu na microSD), 1,9 Mpx kamerka umístěná na pásku (lze s ní rychle pořizovat snímky či HD 720p videa), Bluetooth 4.0 či Li-Ion baterie s kapacitou 315 mAh (výrobce prezentoval výdrž až 25 hodin na jedno nabití).

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear půjdou do prodeje ke konci září na většině trzích. Dostupnost pro ČR zatím potvrzenou nemáme, ale s velkou pravděpodobností se s nimi brzy setkáme. Cena na americkém trhu bude 299 dolarů, v přepočtu na české koruny tedy vychází na 7 tisíc korun včetně DPH.

ČLÁNKY:, ,
Apple míří k soudu. Jeho "převratné" Animoji jsou prý kradené

Apple míří k soudu. Jeho „převratné“ Animoji jsou prý kradené

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Zdá se, že Apple se potýká s další nemilou situací. Tentokrát jde o o animované emotikony s názvem Animoji, které se také…

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Nechcete telefon nabíjet každý den? Pak byste si měli vybrat takový smartphone, který se může pochlubit větší kapacitou baterie, nebo také nižší…

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Je skoro konec roku 2017 a mobilní Windows jsou tentokrát už definitivně mrtvá. O důvodech, proč se tak stalo, lze debatovat dlouhé…

Mobilní zobrazení