Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Recenze Lenovo Moto G4 Plus: neústupný míšenec

  |  3 komentáře  |  autor:

Letos v květnu Lenovo představilo řadu svých nových smartphonů Moto G. Čínský výrobce se především snažil vytvořit „relativně“ levné zařízení spadajícího do střední třídy, který by strhávalo pozornost na fotoaparát. Moto G4 Plus dorazilo k českým zákazníkům teprve v srpnu a s jeho uživatelem si zahrává – v dobrém i zlém. Jaký tedy doopravdy je? Prozradí naše praktická recenze.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Lenovo Moto G4 Plus recenze

Do výroby smartphonů s Androidem se americká Motorola pustila v roce 2009. Nikdo nečekal, že o pár let později začne putovat od jednoho giganta ke druhému. Nejdříve pod křídla Googlu, který mobilní divizi vlastnil kratší dobu, později k Lenovu. Od roku 2014 má společnost čínské Lenovo, které převzalo populární sérii Moto a pokračuje v jejím vývoji.

Lenovo Moto G4 Plus: specifikace

Konstrukceplast, 153 x 77 x 9,8 mm, 155 g
Displej5,5″, IPS, 1920 x 1080 px, jemnost 401 ppi
Operační systémAndroid 6.0 Marshmallow
Procesor8 jádrový, 1,5 GHz, Qualcomm Snapdragon 617
Paměť2 GB RAM, úložiště 16 GB, microSD slot (až 256 GB)
Fotoaparát16 Mpx, 2x LED blesk, laserový autofocus + přední 5 Mpx
LTE800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
TechnologieBluetooth 4.1, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie 3000 mAh, rychlonabíjení TurboPower
Cena a dostupnost7 499 Kč včetně DPH, srpen 2016

Design a zpracování: závan minulosti

Moto G4 Plus na první pohled od klasického Moto G4 (recenze) nerozeznáte. Jako v případě slabšího modelu, vzhled zůstal nezměněn, taktéž i použité materiály. Ostatně materiál je příčinou smíšeného pocitu nedůvěry a vůní nostalgie. Zadní kryt pokrývá plast s hrubším vzorkováním, který lze vyjmout. Tím se dostanete k SIM kartám a paměťovce, baterii však uživatelsky nelze vyjmout. Kvůli neustálému oddělování krytu od zbytku telefonu se rychleji opotřebovává. Kryt skutečně trpí a nejenže se prohýbá, nýbrž začne vrzat. U Moto G4 se tyto deformace nijak neprojevovaly, avšak u Moto G4 Plus je to už více než znatelné.

Lenovo Moto G4 Plus recenze

Jako Moto G4 je i výkonnější verze lehká a přes jeho 5,5“ displej nebudete mít problém jej uschovat do kapsy. Většina celokovových smartphonů větších rozměrů se nešťastně zastrkávají do kapes. Zatímco jinde byste při sezení museli telefon vyndat, s Moto G4 Plus vám žádné nepohodlí nehrozí a na okamžik můžete zapomenout, že se v kapse právě nachází.

Moto G4 Plus není pohledným telefonem, který bude chtít oslnit, zato je velmi praktický a v leckterém ohledu překvapí. Váží 155 g a jak bylo zmíněno, v ruce je lehký jako pírko. Snadno ho uchopíte do jedné ruky, aniž byste se obávali jeho vyklouznutí. Některé uživatele může zamrzet absence softwarové funkce, při níž obraz zmenšíte do požadovaného rohu.

Lenovo Moto G4 Plus recenze

Atypické rozpoložení postranního ovládání hlasitosti, domovského tlačítka nebo čtečka otisků prstů nečinila sebemenší komplikace. Čtečka je uschována do zarámovaného čtvercovitého tlačítka, který slouží pouze pro odemykání. K velké škodě se budete muset v telefonu pohybovat pomocí tří tlačítek obsažených v Androidu.

Lenovo Moto G4 Plus recenze

Majitelé modelů G4 a G4 Plus budou muset být ostražití a to především při dešti. Lenovo zvolilo konzervativní vzhled, na kterém se odráží věci, které by každý natolik ocenil. V obou případech telefony nenabízí certifikaci zaručující voděodolnost. Drobná přeháňka neuškodí, ale se zpíváním v dešti inženýři nepočítali.

Lenovo Moto G4 Plus recenze

Ke konci úvodní kapitoly ještě zmínka o zajímavém webovém konfigurátoru, který Motorola provozuje na své oficiální (domovské) stránce zařízeních G4 a G4 Plus. Moto maker, jak se rozhraní nazývá, nepředstavuje nic jiného, než sadu přednastavených parametrů, u kterých vybíráte z pestré škály barev zadních krytů, předních rámečků nebo vlastně zvoleného textu, který se objeví např. při bootování systému. Na vytvoření unikátního Moto G4 si v ČR nechme zajít chuť. Tuto možnost u nás výrobce nezpřístupnil.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Telefony i počítače ohrožuje závažná chyba u Wi-Fi protokolu

Telefony i počítače ohrožuje závažná chyba u Wi-Fi protokolu

DNES  |    |  diskuze (0)

Ve Wi-Fi kryptovacích protokolech WPA2 byla nalezena závažná bezpečnostní chyba, která dovoluje hackerům ukrást z nezabezpečených zařízení, ať už telefonů nebo i počítačů,…

Začíná doba skládací. ZTE Axon M je telefon a tablet v jednom

Začíná doba skládací. ZTE Axon M je telefon a tablet v jednom

DNES  |    |  4 komentáře

Dnešní den se zapíše do historie. ZTE totiž jako první výrobce na světě přišlo s novodobým skládacím smartphonem – prakticky máte telefon…

Essential Phone prý ukradl modulární design. Firma už je u soudu

Essential Phone prý ukradl modulární design. Firma už je u soudu

DNES  |    |  diskuze (1)

Smartphone od otce Androidu Andyho Rubina sliboval skvělou budoucnost a unikátní technologie. Jenže realita je taková, že prakticky není chvíle, aby se…

Mobilní zobrazení