Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Praha se snaží nebojácně prorazit ve smetánce evropských metropolí a značně modernizuje. Postupný rozkvět začal například s novými tramvajemi, ve kterých se můžete připojit k Wi-Fi. Následovaly nové stanice metra, ve kterých je signál, až k poslednímu výstřelku, kterým je připojení Wi-Fi v některých stanicích pražského metra.

Připojení k internetu v metru je ze strany Dopravního podniku vnímáno především jako posílení informativnosti a bezpečnosti. Cestující tak ihned budou moci vědět, co se na jejich trase stalo, pakliže metro nepřijede včas, a dozví se o všech plánovaných výlukách. Mimo to samozřejmě získají připojení k internetu, které v podzemních stanicích metra není s mobilními daty nijak veselé.

Onen pilotní projekt byl spuštěn v úterý 17. října a to hned na šesti stanicích metra. K nim patří stanice linky „C“ Hlavní nádraží, Pražského povstání a Florenc a i stanice z linky „B“, mezi které se řadí Náměstí Republiky, Smíchovské nádraží a taktéž Florenc. K novince se vyjádřila i primátorka hlavního města Prahy, Adriana Krnáčová:

Jsem ráda, že cestující budou mít konečně přístup k technologii Wi-Fi a věřím, že už brzy se dočkáme dalšího rozšíření přístupu k internetu v podzemní dráze.

Hlavním argumentem mimo zmiňované informace o dopravě je i rychlost této Wi-Fi. Na většině veřejných míst (právě zmiňované tramvaje) připojení nefunguje zrovna nejlépe a nad připojením v metru tak visí hned několik otazníků. Pozitivní je alespoň fakt, že rychlost připojení má být vysokých 300 Mbit/s a cestující by mu tedy měli dávat přednost před mobilním internetem, který do podzemního metra proniká pouze ve formě sítě EDGE.

Není pochyb o tom, že Praha bude chtít v intervalu několika měsíců investovat do rozvoje Wi-Fi v metru další peníze. V plánu jsou jistě další stanice metra, jako například další podstatné přestupní uzly (Muzeum, Můstek) a stanice z linky „A“. Vše ale může přibrzdit skutečnost, že již pilotní spuštění tohoto projektu, který se ještě bude muset osvědčit v praxi, stálo Prahu 10 milionů korun. To, jak vydařená investice to nakonec je, ukáže až čas.

zdroj: DPP

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Stpet Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pet
pet

jen doufam ze to neni paceno z nasich dani ale dela to nekdo ze sveho??

St
St

Bože co jsou to za PR kecy? Ve světě je WiFi v MHD včetně metra už dlouho běžná věc jenom v Praze se z toho dělá halo.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Bezdrátová nabíječka Apple AirPower má problémy s přehříváním

Bezdrátová nabíječka Apple AirPower má problémy s přehříváním

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Vývoj bezdrátové nabíječky AirPower od Applu se jeví jako pozastavený. Nota bene, když byla představena před rokem společně s…

Nové úniky OnePlus 6T potvrzují čtečku otisků v displeji

Nové úniky OnePlus 6T potvrzují čtečku otisků v displeji

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Na internet unikl snímek smartphonu OnePlus 6T, který podle všeho vypadá jako mírně nakynutý OnePlus 6. O něco později…

Essential Phone dostane příští rok i Android 10

Essential Phone dostane příští rok i Android 10

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Nástupce Essential Phonu byl v květnu zrušen poté, co vyšlo najevo, že původní telefon se neprodával tak dobře, jak výrobce…

Mobilní zobrazení