Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Praha se snaží nebojácně prorazit ve smetánce evropských metropolí a značně modernizuje. Postupný rozkvět začal například s novými tramvajemi, ve kterých se můžete připojit k Wi-Fi. Následovaly nové stanice metra, ve kterých je signál, až k poslednímu výstřelku, kterým je připojení Wi-Fi v některých stanicích pražského metra.

Připojení k internetu v metru je ze strany Dopravního podniku vnímáno především jako posílení informativnosti a bezpečnosti. Cestující tak ihned budou moci vědět, co se na jejich trase stalo, pakliže metro nepřijede včas, a dozví se o všech plánovaných výlukách. Mimo to samozřejmě získají připojení k internetu, které v podzemních stanicích metra není s mobilními daty nijak veselé.

Onen pilotní projekt byl spuštěn v úterý 17. října a to hned na šesti stanicích metra. K nim patří stanice linky „C“ Hlavní nádraží, Pražského povstání a Florenc a i stanice z linky „B“, mezi které se řadí Náměstí Republiky, Smíchovské nádraží a taktéž Florenc. K novince se vyjádřila i primátorka hlavního města Prahy, Adriana Krnáčová:

Jsem ráda, že cestující budou mít konečně přístup k technologii Wi-Fi a věřím, že už brzy se dočkáme dalšího rozšíření přístupu k internetu v podzemní dráze.

Hlavním argumentem mimo zmiňované informace o dopravě je i rychlost této Wi-Fi. Na většině veřejných míst (právě zmiňované tramvaje) připojení nefunguje zrovna nejlépe a nad připojením v metru tak visí hned několik otazníků. Pozitivní je alespoň fakt, že rychlost připojení má být vysokých 300 Mbit/s a cestující by mu tedy měli dávat přednost před mobilním internetem, který do podzemního metra proniká pouze ve formě sítě EDGE.

Není pochyb o tom, že Praha bude chtít v intervalu několika měsíců investovat do rozvoje Wi-Fi v metru další peníze. V plánu jsou jistě další stanice metra, jako například další podstatné přestupní uzly (Muzeum, Můstek) a stanice z linky „A“. Vše ale může přibrzdit skutečnost, že již pilotní spuštění tohoto projektu, který se ještě bude muset osvědčit v praxi, stálo Prahu 10 milionů korun. To, jak vydařená investice to nakonec je, ukáže až čas.

zdroj: DPP

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pet
pet

jen doufam ze to neni paceno z nasich dani ale dela to nekdo ze sveho??

St
St

Bože co jsou to za PR kecy? Ve světě je WiFi v MHD včetně metra už dlouho běžná věc jenom v Praze se z toho dělá halo.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení