Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nový Razer Phone má extrémní kapalinové chlazení procesoru

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Už při nedávném oficiálním představení Razer Phonu výrobce poukazoval na to, že jeho první herní telefon v sobě skrývá nejpokročilejší chlazení vnitřností. Jenže tehdy zůstalo jen u slov. Až nyní se dozvídáme, v čem tkví tajemství.

Tip: 9 telefonů, které používají kapalinové chlazení procesoru

Kapalinové chlazení jako takové není u smartphonů nic nového a setkali jsme se s ním během několika let již u mnoha špičkově vybavených telefonů. S čím ovšem přichází společnost Razer, je dost extrémní řešení, které celý systém dále zdokonaluje. Podobně jako například čínské Meizu u loňského modelu Pro 6 se šíleným desetijádrovým procesorem, ale pravděpodobně ještě lépe.

Na rozebraném telefonu si můžete všimnout speciálního měděného potrubí, které je vedeno z místa kolem procesoru nejen do nejbližšího okolí, ale v tomto případě dokonce přes značnou část po povrchu baterie. Pomocí kapaliny, která se odpařuje, tak bude teplo chytře odváděno z různých zahřívajících se komponent do dalších částí přístroje, aby se mohla přehřívající místa alespoň trochu ochladit.

Tip: Razer Phone je supernabušený herní telefon se 120 Hz displejem

Díky tomu by měl nový Razer Phone neustále disponovat vysokým výkonem, i v těch nejnáročnějších okamžicích – zejména při hraní her, kdy je potřeba dodat maximum výkonu. Ten zde obstará nejvýkonnější čipset Qualcomm Snapdragon 835, doplněný o neuvěřitelných 8 GB RAM. A zapomenout by se nemělo ani na speciální 120 Hz displej, který zajišťuje dokonale plynulé animace, jako u žádného jiného telefonu.

Pokud jde o další zajímavosti, které se skrývají v útrobách telefonu od herní společnosti Razer, už před dvěma dny jsme psali o tom, že výrobce odebral 3,5 mm konektor Jack, aby získal dodatečný prostor pro navýšení kapacity baterie o 500 mAh. I díky tomu se může Razer Phone chlubit obří 4 000 mAh baterií, aniž by musel nějak zásadně navyšovat 8 mm tloušťku těla. Nebo také výrobce použil speciální zmenšený vibrační motůrek.

ČLÁNKY:, , , ,
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  diskuze (1)

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení