Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nokia World 2012 míří domů do Finska (aktualizováno)

  |  3 komentáře  |  autor: Jakub Vrbacký

Společnost Nokia oznámila oficiální místo a datum konání své pravidelné akce Nokia World. Ročník 2012 této akce se bude konat ve dnech 25. a 26. září v domovském Finsku, konkrétně v Helsinkách. Tipujeme, co Nokia představí.

(aktualizováno 24. května) Nokia mění termín konání Nokia Worldu 2012. Kupodivu ale ne zpět, posouvá jej na dříve – na 5. a 6. září. Že by Nokia potřebovala co nejdříve představit modely, které by mohly konkurovat všem vlajkovým lodím letošního roku? Narovinu, je to potřeba, pokud Nokia nechce potopit sama sebe. Těšíte se na Nokia World 2012? Dočkáme se něčeho překvapivého?

(původní text) Nokia World je soukromou akcí Nokie, kde společnost představuje nové produkty, služby, nebo třeba strategie. Nokia World 2011 byl ve znamení Nokií s Windows Phone. Byly zde představeny modely Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710, ale i novinky z řady hloupých telefonů Asha.

Nokia World 2012 se bude konat ve dnech 25. a 26. září, a to v domovském Finsku, v hlavním městě Helsinki, což může mnohé značit. Jakoby Nokia chtěla ve své domovině představit nějakou pecku. O co by mohlo jít? Myslím, že když řekneme, že se dočkáme nových Lumií, nemůžeme se plést. Ovšem, asi nebudou jen tak obyčejné. Zaprvé, Nokia hodlá vyrobit telefon s Windows Phone, který bude ještě levnější, než Nokia Lumia 610.

Slovy Executive Vice President Nokie, Niklase Savandera: „Máme ještě hodně co dělat. Chceme soutežit s Androidem. Pokud Android začíná se svými smartphony na ceně okolo 100 €, a naše Lumia 610 začíná na 189 €, je jasné, že je před námi hromada práce. Symbianu se povedlo oslovit zákazníky, kteří chtěli první smartphone, ale bohužel se nevyvíjí dost rychle. Proto to musíme udělat s Windows Phone. Ale nebude to lehké, protože to není jen naše práce, ale i práce pro Microsoft (minimální požadavky na telefon, pozn. redakce).“ Toho by se mohlo docílit zejména snížením požadavků na rozlišení displeje, poněvadž zde stále máme povinných 480 x 800 px. A displej je přece jen drahá součástka.

Zadruhé, Lumie by se měly obohatit o technologii PureView, díky čemuž by se mohly začít prodávat ještě více. Přiznala to sama Jo Harlow na MWC 2012 v Barceloně. Zatřetí, v kurzu je verze Windows Phone 8 s kódovým označením Apollo. No a konečně, stále více spekulací se objevuje na téma Nokia tablet a v něm Windows 8. Pořád jde ale jen o spekulace, stejně tak první nákresy, které designově vycházely z Nokie N9, byly a jsou jen spekulativní. Závěrem, pokud chcete již nyní sledovat informace o chystaném Nokia Worldu 2012, Nokia vytvořila oficiální stránku.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
anywh
anywh

asi by čekali mizernou účast, tak aspoň tam nahnat patriotické Finy, aby účast nebyla ostuda :-D

David.p
David.p

že by představili něco s nanotechnologii? :)

JohnyAsbest
JohnyAsbest
příteli anywh – určitě bych Nokii nepodceňoval, a už ne poté, co je spojena s Microsoftem. Nokia Lumia 800 a 900 nemají v konkurenci v segmentu WP (Titan možná). Jsou to skvělé mobily, systém není tak rozdrobený, jako u Androidu, systém je jednodušší, přímočarejší, právě proto nelze tak tunit jako u Androidu či Symbianu ( Belle). Pro hračičky asi spíše Android, pro lidi s jasným záměrem je spíše WP stylem a je to (pozitivní smysl). Příteli anywh – mohu soudit, jsem majitelem Lumie 800, v posledním roce Nokie C7, SonyEricsson Arc, SonyEricsson Arc S, a nově Sony Xperia S. Závěr… Číst vice »
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  4 komentáře

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení