Mobilizujeme.cz

Nokia World 2012 míří domů do Finska (aktualizováno)

  |  3 komentáře  |  autor:

Společnost Nokia oznámila oficiální místo a datum konání své pravidelné akce Nokia World. Ročník 2012 této akce se bude konat ve dnech 25. a 26. září v domovském Finsku, konkrétně v Helsinkách. Tipujeme, co Nokia představí.

(aktualizováno 24. května) Nokia mění termín konání Nokia Worldu 2012. Kupodivu ale ne zpět, posouvá jej na dříve – na 5. a 6. září. Že by Nokia potřebovala co nejdříve představit modely, které by mohly konkurovat všem vlajkovým lodím letošního roku? Narovinu, je to potřeba, pokud Nokia nechce potopit sama sebe. Těšíte se na Nokia World 2012? Dočkáme se něčeho překvapivého?

(původní text) Nokia World je soukromou akcí Nokie, kde společnost představuje nové produkty, služby, nebo třeba strategie. Nokia World 2011 byl ve znamení Nokií s Windows Phone. Byly zde představeny modely Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710, ale i novinky z řady hloupých telefonů Asha.

Nokia World 2012 se bude konat ve dnech 25. a 26. září, a to v domovském Finsku, v hlavním městě Helsinki, což může mnohé značit. Jakoby Nokia chtěla ve své domovině představit nějakou pecku. O co by mohlo jít? Myslím, že když řekneme, že se dočkáme nových Lumií, nemůžeme se plést. Ovšem, asi nebudou jen tak obyčejné. Zaprvé, Nokia hodlá vyrobit telefon s Windows Phone, který bude ještě levnější, než Nokia Lumia 610.

Slovy Executive Vice President Nokie, Niklase Savandera: „Máme ještě hodně co dělat. Chceme soutežit s Androidem. Pokud Android začíná se svými smartphony na ceně okolo 100 €, a naše Lumia 610 začíná na 189 €, je jasné, že je před námi hromada práce. Symbianu se povedlo oslovit zákazníky, kteří chtěli první smartphone, ale bohužel se nevyvíjí dost rychle. Proto to musíme udělat s Windows Phone. Ale nebude to lehké, protože to není jen naše práce, ale i práce pro Microsoft (minimální požadavky na telefon, pozn. redakce).“ Toho by se mohlo docílit zejména snížením požadavků na rozlišení displeje, poněvadž zde stále máme povinných 480 x 800 px. A displej je přece jen drahá součástka.

Zadruhé, Lumie by se měly obohatit o technologii PureView, díky čemuž by se mohly začít prodávat ještě více. Přiznala to sama Jo Harlow na MWC 2012 v Barceloně. Zatřetí, v kurzu je verze Windows Phone 8 s kódovým označením Apollo. No a konečně, stále více spekulací se objevuje na téma Nokia tablet a v něm Windows 8. Pořád jde ale jen o spekulace, stejně tak první nákresy, které designově vycházely z Nokie N9, byly a jsou jen spekulativní. Závěrem, pokud chcete již nyní sledovat informace o chystaném Nokia Worldu 2012, Nokia vytvořila oficiální stránku.

ČLÁNKY:,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení