Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia představila modely E6 a X7 a vylepšený Symbian Anna

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Nokia dnes na tiskové konferenci v Londýně představila nové modely – manažerskou Nokii E6 a multimediální Nokii X7. Obě novinky přináší vylepšenou verzi operačního systému Symbian pojmenovanou Symbian Anna (PR2), která bude v příštích měsících dostupná také pro současné modely N8, C7, C6-01 a E7.

Společnost Nokia dnes představila dva nové chytré telefony, Nokia E6 a Nokia X7. Model E6 je určen zejména pro manažery, model X7 pak pro nadšence do multimédií. Obě novinky jsou prvními chytrými telefony Nokia, které přinášejí inovovaný operační systém Symbian s novými ikonami, funkcemi a vylepšeným ovládáním jako je například zdokonalené zadávání textu, rychlejší webový prohlížeč či upravené Ovi Mapy.

„Posilujeme portfolio společnosti Nokia v oblasti chytrých telefonů o dva nové přístroje. Oba jsou designově velice zdařilé a přichází s novým intuitivnějším ovládáním, které bude brzy dostupné také pro modely Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 a Nokia C6-01,“ uvedl Jo Harlow, ředitel divize Smart Devices společnosti Nokia. „Jsme si jisti, že s těmito novými telefony a i s dalšími modely s inovovaným systémem Symbian, který budeme navíc v blízké budoucnosti ještě dále vylepšovat, se nám podaří přilákat jak stávající uživatele chytrých telefonů Nokia, tak i nové zákazníky, kteří zatím využívají konkurenční zařízení.“

Nokia E6 navazuje na obrovský úspěch svých předchůdců Nokia E71 a Nokia E72. Jedná se o tenký chytrý telefon zaměřený na business zákazníky s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a 2,46″ dotykovým TFT displejem (není ClearBlack) s konečně vyšším rozlišením, než dříve (nově 640 x 480 px, dříve pouze 320 x 240 px).

TIP: Přečtěte si podrobné preview Nokia E6.


Nokia E6 – bílé, stříbrné a černé provedení

Na konstrukci telefonu byly použity prémiové materiály jako sklo a nerezová ocel. Telefon si navíc zachovává kompaktní rozměry, díky kterým by jej mělo být možné snadno ovládat jak jednou, tak oběma rukama. Nokia E6 nabízí výjimečnou výdrž baterie a širokou škálu integrovaných komunikačních řešení na platformě Microsoft, včetně přístupu k Microsoft Exchange Serveru, aplikace Microsoft Communicator Mobile a Microsoft SharePoint. Zklamáním je opět 8 Mpx fotoaparát s LED bleskem, ale bez autofocusu. Ve výbavě nechybí GPS s Ovi Mapami, rychlá data HSPA, Bluetooth nově ve verzi 3.0 či 3,5 mm konektor Jack.

Nokia X7 je chytrý telefon zaměřený na zábavu. Kromě inovovaného Symbianu však žádné větší změny nepřináší. Ve výbavě najdeme 4“ kapacitní displej typu AMOLED (není ClearBlack), hudební přehrávač, rychlá data HSPA, Wi-Fi, Bluetooth nově ve verzi 3.0, GPS s Ovi Mapami, 3,5 mm konektor Jack, nahrávání HD videa či 8 Mpx fotoaparát s dvojitým LED bleskem, ovšem opět bez autofocusu.

TIP: Přečtěte si podrobné preview Nokia X7.


Nokia X7 – oficiální fotografie

Výrazný design Nokia X7 v sobě kombinuje plynulý přechod mezi nerezovou ocelí a sklem, díky čemuž by měl dobře padnout do ruky a být dostatečně odolný. Nokia X7 bude dodávána s předinstalovanými populárními hrami ve vysokém rozlišení Galaxy on Fire HD a Asphalt 5 HD.

A cena a dostupnost obou novinek? Nokia E6 dorazí na trh ve 2. čtvrtletí za cenu 345 EUR (cca 8 500 Kč bez daní) a Nokia X7 se začne prodávat taktéž ve 2. čtvrtletí za cenu o něco vyšší, a to 370 EUR (cca 9 000 Kč bez daní).

Nokia E6 a Nokia X7 jsou zároveň prvními chytrými telefony, které obsahují kompletní update systému Symbian. Tento update nabízí velké množství vylepšení, včetně nových ikon, zdokonaleného zadávání textu, rychlejšího webového prohlížeče a inovovaných Ovi Map s vylepšeným vyhledáváním a trasami hromadné dopravy.

http://www.youtube.com/watch?v=jXIQSpxnHxI&feature=player_embedded

Aktualizovaný Symbian také nabízí celou řadu nových funkcí zaměřených zejména na business uživatele, jako jsou nové bezpečnostní funkce s hardwarově akcelerovaným šifrováním a inovovaný poštovní klient s podporou pro pozvánky na schůzky v kalendáři. V následujících měsících bude tento update nazvaný Symbian Anna (dříve označovaný jako PR2) k dispozici také u nově prodávaných modelů Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 a Nokia C6-01 a bude jej možné také zdarma stáhnout pro již zakoupené přístroje.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

S rostoucím zájmem o smartphony uzpůsobené k hraní se přidávají další výrobci. Další na seznamu má být finská Nokia. Nokia…

Barevné Samsungy Galaxy J4+ a J6+ unikají na renderu

Barevné Samsungy Galaxy J4+ a J6+ unikají na renderu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Jihokorejská společnost Samsung dělí své smartphony na prémiovou řadu Note, vlajkové řady S, střední či vyšší-střední třídu A a…

Blackview P10000 Pro: robustní překvapení z Číny

Blackview P10000 Pro: robustní překvapení z Číny

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  3 komentáře

Pro našince častokrát znamená pojem čínská produkce jen smartphony jako je Xiaomi, OnePlus, Huawei, Honor, případně některé ty méně…

Mobilní zobrazení