Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nokia Lumia 910. Ve skutečnosti žádná nebude (aktualizováno)

  |  12 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Již od okamžiku, kdy byla na veletrhu CES 2012 Stephenem Elopem představena Nokia Lumia 900, se hovoří o jejím pokrevním sourozenci, který by se měl objevit na trzích Evropy. Řeč je o Nokii Lumia 910, která by, pokud bude skutečná, měla přinést pouze kosmetické změny a podporu 3G sítí namísto LTE.

(6. února) Odborník přes fotoaparáty finské Nokie, Damian Dinning, učinil přítrž všem spekulacím ohledně Lumie 910. Tento člověk, který má na svědomí stále nepřekonaný 12 Mpx fotoaparát Nokie N8, odpověděl na dotaz jednoho fanouška ohledně nové Lumie 910 velmi stručně: „Takovýto model neexistuje!“ Odkryl však další zajímavou věc. V nové Lumii 900 je stejný modul fotoaparátu, jako předtím v Lumii 800 a Nokii N9, se vším všudy. No a nakonec zase jedno lákadlo. Na otázku o telefonu, který překoná ten v Nokii N8, odpověděl: „Jistě, bude, a bude na sobě nést logo Nokie, stejně jako ten současný.“ Jestli je řeč o Nokii 803, jak se spekuluje, to už však můžeme jen odhadovat.

TIP: navštivte článek věnovaný Nokii 803 – nástupci Nokie N8 v oblasti fotoaparátu.

(30. ledna) Okamžitě po představení Nokie Lumia 900 se diskutovalo o její dostupnosti na evropském trhu. Přímo na tiskové konferenci se některý z přítomných novinářů zeptal, zda se dostane Lumia 900 do Evropy. Odpovědí mu bylo, že jde výhradně o záležitost amerického trhu. Avšak, nedlouho poté, se začalo spekulovat o tom, že by se přece jen měla Lumia 900 do Evropy dostat. Ovšem s malými změnami, a také jako Nokia Lumia 910.

TIP: vývoj situace evropské Nokie Lumia 900 monitoruje tento článek.

Přesně jak bylo všemi předpovídáno a jak vyplývá z našeho výše odkazovaného článku, hlavní změnou by měla být absence rychlých dat LTE, která v Evropě nejsou rozšířena. Kompenzací potom bude fotoaparát, který bude mít 12 Mpx namísto 8 Mpx, optika Carl Zeiss zůstane zachována. Pro potvrzení těchto spekulací mluví i specifikace modelu, která se objevila na holandských stránkách typhone.nl.

 

Jak můžete vidět na obrázku výše, specifikace (přeloženo do češtiny) hovoří celkem věrohodně. Ovšem, model jako takový je zaručeně obrázek Lumie 900, jak je vidět například z loga amerického operátora AT&T nad displejem. Tak co si myslíte, dočkáme se Lumie 910? A má vůbec cenu uvádět další na vlas stejný model, jako je Nokia N9 a Nokia Lumia 800 (vzhledově)?

ČLÁNKY:, ,
Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V roce 2013 se stalo něco, co osobně považuji z jednu z největších chyb Applu. Nedlouho poté, co přešli na sklo…

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

S blížícím se koncem roku se stále více spekuluje o nové řadě Galaxy A (2018). Ta se nám ukáže již v…

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Mnoho uživatelů iPhonů si už delší dobu stěžuje, že po každé aktualizaci se jejich zařízení zpomaluje. Většinou se to hodilo na…

Mobilní zobrazení