Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nevěřte tolik svým chytrým trackerům, nejsou tak úplně přesné

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Studie ze zahraničí zjišťovala, jak moc nebo málo jsou vlastně přesné různé wearables, které umožňují zaznamenání našich aktivit. Výsledek může celkem překvapit.

Tip: Aplikace pro fitness můžou způsobit víc škody než užitku

Testování probíhalo na následujících zařízeních: Apple Watch, Samsung Gear S2, Microsoft Band, Basis Peak, Fitbit Surge, Mio Alpha 2 a PulseOn. Do experimentu se zapojilo 60 dobrovolníků – 29 mužů a 31 žen, ve věku 27 až 49 let – kteří byli průběžně monitorováni také pomocí přesné telemetrie a nepřímé kalorimetrie.

Dobrovolníci prošli čtyřmi fázemi – sezení, chůze, běh, jízda na kole – a pro každou z těchto akcí byly zaznamenány výsledky. Zajímavé bylo zjištění, že porovnávaná wearables zařízení měřila nejpřesněji jízdu na kole, naopak nejméně přesně chůzi, což je přitom vůbec nejčastější způsob zaznamenávání aktivit s chytrými trackery.

Samozřejmě nejzajímavější pak byly výsledky dat z wearables zařízení při porovnání s realitou, tedy jak přesně dané chytré trackery měřily.

Pokud šlo o měření srdečního tepu, nejméně chybující byly Apple Watch (medián 2 %), naopak nejhůře si v této disciplíně vedly Samsung Gear S2 (medián 6,8 %). Při měření spálených kalorií pak žádné zařízení nedosáhlo na chybovost nižší než 20 %, přičemž třeba PulseOn dokonce chybovaly v 92,6 % případů (!).

Podle studie byly celkově nejpřesnějším wearable zařízením chytré hodinky od Applu, ovšem ani v jejich případě by se prý uživatelé neměli tolik spoléhat na jejich výsledky. Celkem zajímavé zjištění, co říkáte? Snad jen škoda, že do studie nebyly zapojeny i novější produkty, např. Samsung Gear S3 apod.

zdroj: MDPI, via: phonearena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
bobik
bobik

vybiram moji fitness tracker a pri cteni recenzi u vsech jsem se docelt ze maji nepresne mereni. Jedine co jsem se docetl (mozna budou i jine znacky) pro presnejsi mereni je dobre mit neco o firmy Polar (napr Polar A370 ktery brzo vyjde) s prislusenstvim H10 HEART RATE SENSOR

Martin
Martin

No jo Reklama na Apple sh*t Watch, protože nemají takvou oblibu jako např. Samsung…

Bjørn
Bjørn

Apple watch jsou hlavně hračkoidní a cetkoidní. Samotné zpracování je fajn, taky za ty prachy aby ne žejo, ale na ruce vypadají jak digošky z aliexpressu za deset éček. To třeba Samsung Gear S3 Frontier už by mi na ruku mohl, nebo Garmin Fenig 5X..mlask… Obdélnikovej pidi displej jsem měl před 4 lety na Samsung Gear S a myslím, že je to dávno překonané..

Kulhavec
Kulhavec

Měl jsem možnost vyzkoušet Alcatel Go Watch a překvapilo mě jak jsou přesné. Na cca 4 km trati se s GPS rozcházeli asi jenom o 150 metrů. To není vůbec špatné.

Petrik4
Petrik4

Ale to jen co se týká wearable trackerů, ale u trackerů , které fungují například jako sledovací zařízení, je ta přesnost prakticky 100%. Samozřejmě se pak cena pohybuje trošku jinde…

Hafan
Hafan

Dobře ale tady se jedná o úplně jiný typ trackerů, ty vaše jsou sledovací zařízení zatímco ty v mobilech slouží např. na běhání a lokalizaci GPS.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé…

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Apple očividně ví o jedné z chyb u iOS 11, kterou dokonce zachytil přímo ve svém oficiálním videoklipu. Tip: iOS 11 má…

Mobilní zobrazení