Mobilizujeme.cz

Nevěřte tolik svým chytrým trackerům, nejsou tak úplně přesné

  |  4 komentáře  |  autor:

Studie ze zahraničí zjišťovala, jak moc nebo málo jsou vlastně přesné různé wearables, které umožňují zaznamenání našich aktivit. Výsledek může celkem překvapit.

Tip: Aplikace pro fitness můžou způsobit víc škody než užitku

Testování probíhalo na následujících zařízeních: Apple Watch, Samsung Gear S2, Microsoft Band, Basis Peak, Fitbit Surge, Mio Alpha 2 a PulseOn. Do experimentu se zapojilo 60 dobrovolníků – 29 mužů a 31 žen, ve věku 27 až 49 let – kteří byli průběžně monitorováni také pomocí přesné telemetrie a nepřímé kalorimetrie.

Dobrovolníci prošli čtyřmi fázemi – sezení, chůze, běh, jízda na kole – a pro každou z těchto akcí byly zaznamenány výsledky. Zajímavé bylo zjištění, že porovnávaná wearables zařízení měřila nejpřesněji jízdu na kole, naopak nejméně přesně chůzi, což je přitom vůbec nejčastější způsob zaznamenávání aktivit s chytrými trackery.

Samozřejmě nejzajímavější pak byly výsledky dat z wearables zařízení při porovnání s realitou, tedy jak přesně dané chytré trackery měřily.

Pokud šlo o měření srdečního tepu, nejméně chybující byly Apple Watch (medián 2 %), naopak nejhůře si v této disciplíně vedly Samsung Gear S2 (medián 6,8 %). Při měření spálených kalorií pak žádné zařízení nedosáhlo na chybovost nižší než 20 %, přičemž třeba PulseOn dokonce chybovaly v 92,6 % případů (!).

Podle studie byly celkově nejpřesnějším wearable zařízením chytré hodinky od Applu, ovšem ani v jejich případě by se prý uživatelé neměli tolik spoléhat na jejich výsledky. Celkem zajímavé zjištění, co říkáte? Snad jen škoda, že do studie nebyly zapojeny i novější produkty, např. Samsung Gear S3 apod.

zdroj: MDPI, via: phonearena

ČLÁNKY:, , , , , ,
Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

DNES  |    |  3 komentáře

Velmi očekávaný smartphone Nokia 8 je konečně tady. Po modelech střední třídy tu tak máme i vlajkový model, který nese tu nejlepší…

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

DNES  |    |  diskuze (0)

Mobilní svět se pomalu přehoupl do druhého pololetí, a to se nese především ve znamení Apple Keynote. Přesně té konference, na které…

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už je u japonské značky Sony zvykem, tak i letos nás čeká v pořadí druhý vlajkový model. Jako jeden z mála…

Mobilní zobrazení