Mobilizujeme.cz

Nevěřte tolik svým chytrým trackerům, nejsou tak úplně přesné

  |  8 komentářů  |  autor:

Studie ze zahraničí zjišťovala, jak moc nebo málo jsou vlastně přesné různé wearables, které umožňují zaznamenání našich aktivit. Výsledek může celkem překvapit.

Tip: Aplikace pro fitness můžou způsobit víc škody než užitku

Testování probíhalo na následujících zařízeních: Apple Watch, Samsung Gear S2, Microsoft Band, Basis Peak, Fitbit Surge, Mio Alpha 2 a PulseOn. Do experimentu se zapojilo 60 dobrovolníků – 29 mužů a 31 žen, ve věku 27 až 49 let – kteří byli průběžně monitorováni také pomocí přesné telemetrie a nepřímé kalorimetrie.

Dobrovolníci prošli čtyřmi fázemi – sezení, chůze, běh, jízda na kole – a pro každou z těchto akcí byly zaznamenány výsledky. Zajímavé bylo zjištění, že porovnávaná wearables zařízení měřila nejpřesněji jízdu na kole, naopak nejméně přesně chůzi, což je přitom vůbec nejčastější způsob zaznamenávání aktivit s chytrými trackery.

Samozřejmě nejzajímavější pak byly výsledky dat z wearables zařízení při porovnání s realitou, tedy jak přesně dané chytré trackery měřily.

Pokud šlo o měření srdečního tepu, nejméně chybující byly Apple Watch (medián 2 %), naopak nejhůře si v této disciplíně vedly Samsung Gear S2 (medián 6,8 %). Při měření spálených kalorií pak žádné zařízení nedosáhlo na chybovost nižší než 20 %, přičemž třeba PulseOn dokonce chybovaly v 92,6 % případů (!).

Podle studie byly celkově nejpřesnějším wearable zařízením chytré hodinky od Applu, ovšem ani v jejich případě by se prý uživatelé neměli tolik spoléhat na jejich výsledky. Celkem zajímavé zjištění, co říkáte? Snad jen škoda, že do studie nebyly zapojeny i novější produkty, např. Samsung Gear S3 apod.

zdroj: MDPI, via: phonearena

ČLÁNKY:, , , , , ,
Xiaomi bude mít produkty s bezdrátovým nabíjením

Xiaomi bude mít produkty s bezdrátovým nabíjením

DNES  |    |  diskuze (0)

Xiaomi se nedlouho po představení nových iPhonů, které konečně disponují bezdrátovým nabíjením, také rozhodlo vstoupit mezi členy konzorcia WPC. Bude tedy taktéž…

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

VČERA  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

VČERA  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

Mobilní zobrazení