Mobilizujeme.cz

Microsoft představil Xbox One: nová éra herní konzole začíná

  |  2 komentáře  |  autor:

Microsoft dnes představil novou generaci herní konzole Xbox, která posunuje hraní her na další level. Nový Xbox One už ale není jen na hraní, propojuje spoustu dalších rovin zábavy. Přímo v balení bude i příslušenství Kinect, který umožňuje ovládát hry vaším tělem.

V americkém Redmondu dnes Microsoft světu představil očekávanou novou generaci herní konzole Xbox. Jmenuje se Xbox One a s novým označením jako by začínala nová éra tohoto zařízení. Xbox už není jen na hraní her, díky přepracovanému prostředí se s ním můžete dívat na TV, řekněme sledovat basketbal, a přitom sledovat v části obrazovky statistiky vybraných hráčů nebo si zpětně nechat přehrát jejich akce. Mezi televizními programy můžete okamžitě (bez prodlevy) přepínat pomocí hlasových pokynů, speciálním pohybovým gestem pak přejít na úvodní obrazovku Xbox Home, tedy nepotřebujete žádný ovladač. Při demonstraci v Redmondu fungovalo vše na jedničku.

 

Nový Xbox One přináší tzv. All in One, tedy vše v jednom. Zákazník si tak koupí dohromady herní konzoli, příslušenství Kinect a ovladač, již nebude oddělený samotný Xbox od příslušenství Kinect.

 

Letošní generace Xboxu vypadá uhlazeně, luxusně. Je v celočerném provedení a vyznačuje se charakteristickými ostřejšími hranami. Už na první pohled se tedy značně odlišuje od předchozích generací.

 

A co je nového pod kapotou? Nový Xbox One disponuje 8-jádrovým procesorem, 8 GB vnitřní systémovou pamětí, 500 GB harddiskem, Blue-ray mechanikou a nechybí Wi-Fi standardu 802.11n s podporou Wi-Fi Direct, HDMI In/Out a USB 3.0.

 

U příslušenství Kinect najdeme Full HD 1080p kamerku (tedy s rozlišením 1920 x 1080 px) s frekvencí 30 snímků za vteřinu a nechybí mikrofon pro zaznamenávání hlasových povelů, které Xboxu One můžete dávat a ovládat jej tak.

 

Herní ovladač také prošel změnou, na první pohled má lehce změněné proporce a styl, velká změna je u joysticku, který vypadá odolněji a bude tak rozhodně vhodnější na dlouhodobější hraní.

 

Xbox má být lepší v rozeznávání pohybů těla, díky přesnějším výsledkům pak bude hraní dokonalejší.

 
 

Pak se na scénu dostal Andrew Wilson ze společnosti EA a řekl, že během 12 měsíců budou nové hry pro Xbox One. Z toho plyne, že ve stejném horizontu dorazí Xbox One do obchodů. Samotný Microsoft cenu ani dostupnost na tiskové konferenci neuvedl.

 

Studio EA připravuje 4 herní tituly pro nový Xbox One, a to: FIFA 2014 (fotbal), NFL 2014 (ragby), NBA 2014 (basketbal) a UFC 2014 (box), zatím tedy na seznamu her výhradně pro nový Xbox One schází například NHL 2014 (hokej) a další tituly. Ale tyto hry budou, i když ne tak přepracované, jako přímo pro Xbox One.

 
FIFA 2014

 
NFL 2014

 
NBA 2014

 
UFC 2014

Díky novince EA Ignite jsme si na ukázkovém videu z uvedené čtveřice her všimli zdokonalených pohybů a vylepšené lidské inteligence. Hry vypadaly skutečně věrohodnější než dosavadní hry pro Xbox.

 

Pak přišla na řadu hra, za kterou stojí přímo Microsoft – Forza Motorsport 5. Podívejte se na pár screenshotů ze hry.

 

A jako poslední byla prezentována hra Quantum Break od studia Remedy (které stojí například za hrou Alan Wake). Celkově hry vypadaly velmi pěkně, řekl bych, že Microsoft díky silnějšímu hardwaru umožnil přidat do her více detailů, což v minulosti nebylo tak úplně na programu dne a i herní tituly pro některé sestavy PC byly propracovanější.

Co říkáte na nový Xbox One vy? Líbí se vám designově i funkčně?

ČLÁNKY:, ,
Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Mobilní zobrazení