Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Jaký vybrat smartphone na letošní Vánoce? Poradíme vám

  |  13 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Do letošních Vánoc zbývá ještě skoro 7 týdnů, což je relativně dost času na to obstarat vše potřebné. Nicméně věříme, že lepší je nenechávat nic na poslední chvíli, ani třeba výběr nového chytrého telefonu pod stromeček. Připravili jsme tak pro vás už nyní speciální seriál článků, ve kterých vám s výběrem smartphonu pomůžeme.

Všechny díly seriálu:

» 1. Jak vybrat smartphone pod stromeček?
» 2. Tipy na smartphone do 4000 Kč
» 3. Tipy na smartphone do 5000 Kč
» 4. Tipy na smartphone do 7000 Kč
» 5. Tipy na smartphone do 10 000 Kč
» 6. Tipy na smartphone nad 10 000 Kč
» 7. Tipy na smartphone pro profesionální focení

christmas

V předvánočním období bude jistě řada z vás vybírat nový chytrý telefon. Jak vybrat to nejlepší a na co při výběru dávat největší pozor? Je tady úvodní díl našeho seriálu.

Peníze na prvním místě

Asi každý by se s trochou nadsázky spokojil s tím nejlepším (a tedy nejspíše nejdražším), jenže rodiče, manželka nebo třeba i svědomí vám to zkrátka nedovolí. Znáte to. Jak tedy vybírat? Nejprve si určete cenový strop, pod kterým se můžete pohybovat – jinými slovy kolik nejvíce můžete za smartphone utratit. Nejčastěji lidé nakupují do 4 000 Kč, do 5 000 Kč, do 7 000 Kč, do 10 000 Kč a nad 10 000 Kč. Nemějte však tyto hranice pevně dané, někdy může být totiž lepší si pár stovek připlatit a získat tím něco zajímavého navíc. Stejně tak je někdy rozumnější zvolit cenově dostupnější model, pokud přidané funkce u dražšího kousku zkrátka nepotřebujete.

smartphone-penize

„Co potřebuju“ vs „Co bych chtěl“

Rozpočet samozřejmě není to jediné, podle čeho vybrat nový smartphone. Možná ještě důležitější je udělat si jasno v tom, co u smartphonu opravdu potřebujete a co byste „jen“ chtěli, ale třeba byste se bez toho dokázali ve skutečnosti obejít. Jinými slovy opravdu potřebujete vlajkovou loď za 20 000 korun se všemi nejnovějšími technologickými vymoženostmi, když můžete mít de facto to samé jen v trochu jiném balení?

ulefone-future-obr2

Dobře se nad tím zamyslete. Proč si vlastně chcete daný smartphone koupit? Jak nebo k čemu jej budete ve skutečnosti používat? Budete na něm pouze vyřizovat hovory nebo třeba využijete internet a budete telefon používat mnohem více, třeba i často fotit, sledovat videa, hrát hry nebo snad chytat pokémony?

samsung-nexus-10

S tím souvisí i to, abyste měli jasno v otázce primárních vlastností telefonu – vzhled a sympatičnost (chcete malý nebo velký telefon? má být praktický nebo spíše reprezentativní?), operační systém (upřednostňujete Android nebo máte nějaký produkt od Applu a využijete ekosystém výrobce s iOS? Nebo snad máte v oblibě Windows?) a výdrž (vydrží na jedno nabití alespoň den nebo dva?). Určitě mějte v tomto jasno – pak si dokážete vybrat mnohem lépe, než někdo, kdo rychle podlehne reklamě.

Pozor na marketingové chytáky

Přemýšlejte racionálně – opravdu potřebujete displej s jemností přes 300 nebo 400 ppi? Pokud si k telefonu nepořídíte i brýle pro virtuální realitu, pak těžko. A co desetijádrový procesor, je vůbec k něčemu dobrý oproti čtyřjádrovému procesoru? Maximálně tak na vytahování. Nebo fotoaparát, který má 13 Mpx místo „jen“ 8 Mpx? Jak kdy, tady už je to trochu složitější, ale 8 Mpx by mělo většině lidem dostačovat. Stejným způsobem byste se měli ptát i v dalších ohledech. Raději si dvakrát ověřte, zda daný výrobce nebo prodejce přináší opravdu nějakou REÁLNOU přidanou hodnotu nebo jen tzv. „vaří z vody“.

smartphone-marketing

Poradíme vám, už brzy

Abychom vám s výběrem mobilu pod stromeček jako i v minulých letech co nejvíce pomohli, připravili jsme na Mobilizujeme.cz speciální předvánoční seriál. Do konce listopadu se tak u nás dozvíte, jaké smartphony doporučujeme do 4000 korun, do 5000 korun, do 7000 korundo 10 000 korunnad 10 000 korun a dále pak ve speciální kategorii – fotomobily.

Budeme rádi, pokud se s ostatními čtenáři také podělíte o své rady a tipy! A můžete klidně hned pod tento článek, který poslouží jako takový rozcestník pro přichystané jednotlivé kategorie.

ČLÁNKY:, , ,
Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V roce 2013 se stalo něco, co osobně považuji z jednu z největších chyb Applu. Nedlouho poté, co přešli na sklo…

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

S blížícím se koncem roku se stále více spekuluje o nové řadě Galaxy A (2018). Ta se nám ukáže již v…

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Mnoho uživatelů iPhonů si už delší dobu stěžuje, že po každé aktualizaci se jejich zařízení zpomaluje. Většinou se to hodilo na…

Mobilní zobrazení