Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Tipy na smartphone pro profesionální focení (Vánoce 2016)

  |  10 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Jaký smartphone pro profesionální focení vybrat na letošní Vánoce? Máme pro vás několik tipů, ze kterých vybírat – ale opravdu jen těch nejlepších. Ti, kdo si z našeho přehledu vyberou, by měli být zcela jistě spokojeni!

Všechny díly seriálu:

» 1. Jak vybrat smartphone pod stromeček?
» 2. Tipy na smartphone do 4000 Kč
» 3. Tipy na smartphone do 5000 Kč
» 4. Tipy na smartphone do 7000 Kč
» 5. Tipy na smartphone do 10 000 Kč
» 6. Tipy na smartphone nad 10 000 Kč
» 7. Tipy na smartphone pro profesionální focení

Zatímco v předchozích dílech našeho předvánočního seriálu jsme vybírali telefony v různé cenové relaci, bonusový díl bude věnovaný čistě jen fotomobilům. Které telefony fotí nejlépe, bez ohledu na cenu? Poradíme vám.

Samsung Galaxy S7 (S7 Edge)

Samsung patří dlouhodobě mezi špičku na poli fotomobilů a nic se nezměnilo ani letos s modely Galaxy S7 a S7 Edge, které na českém trhu stojí zhruba 20 tisíc, respektive 22 500 korun za větší a vybavenější model Edge. Oba disponují vlastní technologií zvanou Dual Pixel, díky které má každý pixel na snímači dvě fotodiody místo jedné, čímž dokáže pojmout více světla a tím pádem také bleskurychle ostřit. Pokud jde o snímač, existují dvě odlišné verze – Sony IMX260 a ISOCELL S5K2L1, v každém případě má rozlišení 12 Mpx a velikost 1/2.5″ (větší než u iPhonů). Fotoaparát dále využívá optickou stabilizaci obrazu (OIS) a objektiv je 26 mm s vynikající světelností f/1.7. V našech redakčních fotoduelech dokázal, že patří mezi to nejlepší.

Samsung Galaxy S7 ke koupi v českých eshopech

Samsung Galaxy S7 Edge ke koupi v českých eshopech

samsung-galaxy-s7-edge

Huawei P9 (P9 Plus)

Huawei letos ukázal, že se s ním musí počítat. Spojil se s německou legendou Leica a přinesl vlajkové modely P9 a P9 Plus (seženete je za 13 500 korun, respektive 18 000 korun větší a vybavenější model Plus), které disponují speciálním duálním fotoaparátem, jiným než u ostatních výrobců. Unikátní řešení se skládá ze dvou 12 Mpx snímačů pro zlepšení kvality snímků (ale nechybí ani hrátky s hloubkou ostrosti) – RGB snímač je specializován na zachycení barev, zatímco druhý, monochromatický snímač, vyniká při získávání detailů obrazu. V obou případech se jedná o snímač Sony IMX286. Netradiční je hybridní technologie ostření (laserové, kontrastní a výpočtem hloubky). Optická stabilizace schází a 27 mm objektiv má světelnost f/2.2.

Huawei P9 ke koupi v českých eshopech

Huawei P9 Plus ke koupi v českých eshopech

huawei-p9-obr2

Apple iPhone 7 (7 Plus)

Ve výčtu nejlepších fotomobilů samozřejmě nemůže chybět ani jablečný telefon, ačkoliv na konkurenci už trochu ztrácí. Nejnovější iPhone 7 (který oproti většímu modelu 7 Plus sice nemá duální fotoaparát, který slouží pro až 2x optický zoom či hrátky s hloubkou ostrosti, ovšem prakticky fotí oba fotoaparáty stejně) zůstává u 12 Mpx rozlišení a má také stejně velký (malý) snímač 1/3″. Zlepšením je až použití optické stabilizace obrazu u obou iPhonů (vloni měl jen větší) či 28 mm objektiv s lepší světelností f/1.8 (vloni byla horší f/2.2). iPhone 7 fotí lépe hlavně v noci, přes den se výsledky nijak zvlášť oproti předchozí generaci 6s nezměnily. Cena začíná u klasického modelu na 21 tisících, u většího modelu si připravte zhruba 25 tisíc.

Apple iPhone 7 ke koupi v českých eshopech

Apple iPhone 7 Plus ke koupi v českých eshopech

iphone-7-2016-edition

HTC 10

Tchajwancům fotoaparát v mobilu dlouho nešel, respektive HTC nedokázalo vyrobit takový telefon, který by po fotografické stránce oslnil a mohl se srovnávat s konkurencí. Letos se to ale povedlo, když nový model HTC 10 za zhruba 18 500 korun disponuje UltraPixel 2 fotoaparátem. Jak možná někteří víte, první generace tohoto řešení byla naprostým propadákem, když výrobce „dojel“ na nižší 4 Mpx rozlišení. U druhé generace je situace napravena, snímač má 12 Mpx, je velký 1/2.3″ (větší než u Samsungu a iPhonu), což si také vybírá daň v podobě vyčnívání objektivu nad okolní povrch a dokonce se může pochlubit i s většími 1,55μm pixely. Jeho objektiv má světelnost f/1.8, nechybí optická stabilizace obrazu či laserový autofocus.

HTC 10 ke koupi v českých eshopech

htc-10-fotoaparat

Sony Xperia XZ

Japonský výrobce je už dlouhou dobu v paradoxní situaci – vyrábí vlastně většinu fotografických snímačů do mobilů, třeba i pro Samsung a iPhone, tedy profesionální fotomobily, jenže samotné telefony od Sony stále zůstávaly v posledních letech pod stupínkem. Letos se však povedlo přijít s něčím, s čím se dokáže silné konkurenci postavit. Vlajkový model Sony Xperia XZ, za který dáte 19 500 korun, disponuje 23 Mpx snímačem s prediktivním hybridním autofocusem, dále RGBC infračerveným senzorem (který podle slov výrobce přizpůsobuje vyvážení bílé zdroji světla v okolí), či laserovým automatickým ostřením. Snímač věhlasného jména Exmor RS má velikost 1/2.3″ a doplňuje jej 24 mm objektiv se světelností f/2.0. Škoda jen absence optické stabilizace, na druhou stranu nahrazuje ji pětiosou stabilizací obrazu u videa.

Sony Xperia XZ ke koupi v českých eshopech

sony-xperia-xz-forest-blue

Všechny díly seriálu:

» 1. Jak vybrat smartphone pod stromeček?
» 2. Tipy na smartphone do 4000 Kč
» 3. Tipy na smartphone do 5000 Kč
» 4. Tipy na smartphone do 7000 Kč
» 5. Tipy na smartphone do 10 000 Kč
» 6. Tipy na smartphone nad 10 000 Kč
» 7. Tipy na smartphone pro profesionální focení

ČLÁNKY:, , ,
Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát…

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici…

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou…

Mobilní zobrazení