Mobilizujeme.cz

Jak dostat do telefonu Samsung Galaxy S II nový Android 4.0 již nyní

  |  77 komentářů  |  autor:

Někteří majitelé smartphonu Samsung Galaxy S II, zejména ti čeští, stále netrpělivě čekají na uvolnění aktualizace na nový Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Pokud mezi ně patříte a nechcete již dále čekat, přinášíme vám návod, jak s předstihem aktualizovat a užít si nové funkce o několik týdnů dříve.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro vlajkovou loď Samsung Galaxy S II začal korejský výrobce postupně uvolňovat od poloviny března. Na řadu se však dostaly zatím jen některé regiony. Česká republika mezi nimi bohužel schází. Podle českého zastoupení Samsungu se oficiálně aktualizace do Česka dostane nejdříve až začátkem dubna. Pokud nechcete do té doby čekat, přinášíme jednoduchý návod, jak si dopřát nejnovější Android 4.0 Ice Cream Sandwich v oficiální podobě s češtinou včetně grafické nadstavby TouchWiz v Samsungu Galaxy S II již nyní.

Upozornění: Portál Mobilizujeme.cz nenese žádnou zodpovědnost v případě ztráty dat či poškození vašeho telefonu, pokud podstoupíte následující neoficiální aktualizační proceduru. Pokračujte jen na vlastní riziko.

Ještě jedno podstatné upozornění. Následující metoda nemusí fungovat na všech verzích smartphonu Galaxy S II, zejména co se týče americké verze či LTE verze telefonu. Pokud však máte telefon zakoupený v ČR, vše by mělo proběhnout bez jakýchkoliv potíží. (doplněno: po přehrátí této ROMky nadále nebude možné telefon aktualizovat klasicky přes nastavení, bude nutné ruční nahrání opět nové ROMky)


Jednotlivé kroky, jak dostat Android 4.0 do Samsungu Galaxy S II:

1. Stáhněte si nejnovější verzi synchronizačního programu Samsung Kies ze stránek výrobce (velikost 88,8 MB) a nainstalujte jej. Program totiž obsahuje potřebné USB drivery k připojení telefonu k PC.

2. Stáhněte si na PC druhý program – tentokrát nutný k flashnutí telefonu. Program se jmenuje Odin a ke stažení je volně na stránkách xda-developers (velikost 204 KB).

3. Na telefonu Samsung Galaxy S II zaškrtněte možnost „Ladění USB“ (najdete v nastavení -> aplikace -> vývoj).

4. Stáhněte si samotný Android 4.0.3 na tomto odkaze a rozbalte zazipovaný archiv. (velikost 382 MB, nutné na stránkách vyplnit captcha kód a stahovat můžete běžnou rychlostí ze serveru 1).

5. Nyní máme v PC všechno potřebné. Otevřete program Odin, ve kterém následně vyberte možnost „PDA“ a najděte stažený soubor z balíku Androidu 4.0.3 s příponou .md5. Program Odin následně připraví vše potřebné pro následný proces.

6. Vypněte telefon Samsung Galaxy S II. Poté společně stiskněte tlačítka: „power“ + „volume down“ + „home button“. Na displeji se objeví upozornění, zdali chcete ještě couvnout zpět. Pokud jste rozhodnuti, stiskněte tlačítko „volume up“. Tím se aktivuje mód pro stahování.

7. Připojte telefon pomocí USB kabelu k PC a počkejte, dokud jej nedetekuje program Odin (uvidíte žlutou část a port připojení). Pokud by telefon program nerozpoznal, zřejmě vám chybí USB drivery, a tedy nenainstalovali jste nejnovější program Samsung Kies. V tom případě tak učiňte.

8. V programu Odin stiskněte tlačítko „Start“ a počkejte, než se do telefonu natáhne nový Android 4.0.3. Trvá to zhruba 3 minuty.

9. Jakmile skončí činnost programu Odin, uvidíte to ve výpisu úkonů procesu. Odpojte Samsung Galaxy S II od PC. V telefonu nyní máte nový Android 4.0.3.


Podstoupili jste tento aktualizační proces a máte tak již ve svém telefonu Samsung Galaxy S II také nový Android 4.0.3? Podělte se s ostatními o své postřehy v diskuzi pod článkem.

TIP: Přečtěte si naší podrobnou recenzi Samsungu Galaxy S II.

Naše dojmy z nového Androidu 4.0.3 na vlajkové lodi Samsungu jsou pozitivní. V uplynulých měsících jsme vyzkoušeli i neoficiální ROMku, která se občas sekala, to ovšem u finální oficiální ROMky v žádném případě neplatí. Systém je velmi svižný, přechody dokonale plynulé.

Kdo přechází z vyladěné oficiální verze Androidu 2.3 Gingerbread, rozhodně si nebude ztěžovat, ba naopak. Navíc se čtyřkovým Androidem přichází řada nových funkcí: nové odemykání, vylepšený multitasking, nový správce objemu stažených dat, vylepšený internetový prohlížeč a mnoho dalšího. (doplněno: změnou k horšímu je zatím chybějící režim USB-OTG pro připojení telefonu k PC, aby bylo možné současně s telefonem pracovat, další verze firmwaru by to ale měly opět přinést.)

via: Redmond Pie, vyzkoušeno redakcí Mobilizujeme.cz

ČLÁNKY:, , ,
První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

DNES  |    |  diskuze (0)

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

DNES  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Mobilní zobrazení