Recenze iPhone 11 Pro: konkurenci opět drtí po svém

Luboš Srb

Ve světě Applu platí úplně jiné zákony, než možná znáte. Při pohledu čistě jen na parametry byste si mohli říct, že jde jen o předražený kus železa a nic víc. To by byla ovšem chyba, protože pokud se podíváme na nový iPhone 11 Pro, je to opět krásný příklad toho, že technologický produkt typu mobilní telefon nemusí mít nejvíce megapixelů, a přesto může dělat profesionální fotky, nebo nemusí mít největší kapacitu baterie, a přesto vydrží déle na jedno nabití než jiné telefony, atd. Ve skutečnosti jde totiž mnohem více o souhru – souhru hardwaru se softwarem, ale také souhru jednoho zařízení s druhým v rámci celého ekosystému. Z tohoto pohledu nemá Apple konkurenci. Pokud se ovšem nechcete vázat, pak se iPhonům raději obloukem vyhněte. Více prozradí naše recenze!

Samsung Galaxy A56 5Gpixel-counter


Čtěte také:


Apple už pár generací zpátky přešel z dvouletých cyklů na tříleté, takže zákazníci zkrátka nemohou čekat každý rok revoluci. A ta se tedy pochopitelně nekoná ani letos, dva roky po přelomovém iPhonu X (recenze), který nastolil nový směr a pořádky, ať už jde o zdánlivě bezrámečkový displej s výřezem, 3D čtečku obličeje, ovládání gesty, atd. Nový iPhone 11 Pro, tedy vůbec poprvé s přídomkem „Pro“, který je zde spíše z marketingových důvodů, pouze mírně vylepšuje všechno již známé a dělá z iPhonu pro mnohé uživatele ještě dokonalejší stroj, než jakým byl doposud. Pro druhé je naopak jen předraženým kusem železa, protože jim možná z nějakého specifického důvodu úplně nevyhovuje nebo nemají žádné další zařízení z ekosystému Applu, čímž hodnota vlastnění takového zařízení klesá.

Pokud nemáte problém utratit za telefon přes 30 tisíc, pak v případě iPhonu 11 Pro získáte nejen mezigeneračně výrazně vylepšený fotoaparát, který patří mezi špičku fotomobilů, ale také absolutně nejlepší videokameru, dále nejlepší displej, nejvyšší výkon, nejrychlejší a gesty ovládané prostředí, nejdelší výdrž, a to vše v ještě odolnějším těle, než u předchozích iPhonů. A není právě tohle vše tím, co zákazníci dnes chtějí a za co jsou schopni utrácet? Ano, u konkurence získáte větší displeje s větším rozlišením, fotoaparáty s větším počtem megapixelů, větší operační paměti, nebo třeba větší baterie, jenže je jen málo telefonů, které nemají jako celek žádné větší praktické nedostatky. A nový iPhone 11 Pro také není bez chyb.

Apple iPhone 11 Pro: specifikace

Konstrukcesklo a kov, 144 x 71 x 8,1 mm, 188 g, voděodolný a prachotěsný
Displej5,8″, OLED Super Retina XDR, HDR10, 2436 x 1125 px, poměr stran 19,5:9, jemnost 458 ppi
Operační systémiOS 13.1
Procesor6jádrový, Apple A13 Bionic
Paměť6 GB RAM, 64/256/512 GB úložiště, nemá microSD slot
Fotoaparáttrojitý (12 Mpx hlavní + 12 Mpx širokoúhlý +12 Mpx teleobjektiv), duální OIS, 2x optický zoom, clona f/1.8 + f/2.0 + f/2.4, duální LED blesk; přední 12 Mpx, clona f/2.2
LTE800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologiehybridní Dual SIM (nanoSIM + eSIM), Bluetooth 5.0, Lightning, Wi-Fi 6, GPS, NFC, 3D čtečka tváře, stereo reproduktory
Baterie3 046 mAh, rychlonabíjení (18 W), bezdrátové nabíjení Qi
Cena a dostupnostod 29 990 Kč, září 2019

Design a zpracování: změny, aby se neřeklo

Apple si s designem iPhonu moc neláme hlavu. Poté, co přišel v roce 2017 s výrazně osvěženým iPhonem X, jsme se dočkali téměř nezměněných nástupců v podobě iPhone Xs a teď ještě iPhone 11 Pro – jinými slovy, iPhone vypadá již třetím rokem až na pár detailů naprosto stejně. Pro někoho, komu se líbí design desítkového iPhonu, dobrá zpráva. Pro ostatní špatná. Nejviditelnější změnou je pouze uspořádání výrazného trojitého fotoaparátu na zádech. Jinak jako by nový iPhone svým předchůdcům z oka vypadl. Novinkou je zelená barevná varianta, která však jako zelená nevypadá. Nebo speciální matný povrch u skleněných zad. Díky němu se na telefonu tolik neuchycují otisky prstů a povrch je o dost příjemnější na dotek, ovšem o to více má pak telefon tendence vyklouzávat třeba z kapsy.

Menších změn, kterých si možná člověk na první pohled nevšimne, je však více. Když začnu úplným extrémem, tak celý iPhone 11 Pro je o nějaký ten milimetřík větší do všech stran, ačkoliv má vlastně stejně velký displej jako předchozí dvě generace. Nepatrně a nepozorovatelně tak narostl rámeček kolem obrazovky, která však stále zůstává díky absenci brady či právě stejné šířce celého rámečku kolem dokola zdánlivě bezrámečková a zachovává horní výřez pro Face ID. Dále pak tlačítka na levém boku jsou umístěna nepatrně o něco níže. Ale třeba stereo reproduktory zůstaly stejné a stejně kvalitní. Čeho si však majitelé předchozích modelů jistě všimnou, je větší tloušťka nového iPhonu 11 Pro. Apple tím téměř dorovnal vystupující fotoaparát na zádech a dokázal do vnitřních prostor zabudovat o něco větší baterii, což přispívá k delší výdrži. A samozřejmě také zvyšuje celkovou hmotnost přístroje.


K té koneckonců z velké části přispívá i tvrdý ocelový rám, který zvyšuje celkovou odolnost iPhonu. Odolnost, která má být mezigeneračně opět o něco vyšší, pokud jde o přední a zadní sklo. Pořídit ochranné sklo nebo obal přesto může být stále poměrně dobrou investicí. Navíc třeba právě protože dokáže skrýt i nepovedené nesymetrické antény, umístěné na horní a spodní straně, stejně jako u iPhonu Xs (recenze). Nebo dorovnat zbývající rozdíl a zarovnat vyčnívající fotoaparát na zádech. Voděodolnost byla zvýšena z dosavadních 30 minut pod vodou do hloubky až 2 metry na opět po dobu až 30 minut pod vodou nově až do hloubky 4 metry. Na druhou stranu, záruka Apple se nevztahuje na případné poškození způsobené vniknutím kapaliny či prachu, takže je dobré se na kompletní prachotěsnost a zvýšenou voděodolnost nespoléhat úplně stoprocentně.


Menší z nových „próčkových“ iPhonů zůstává se svým 5,8″ displejem aktuálně nejmenším novým iPhonem a je tak ideální volbou pro ty, kteří nechtějí přerostlé smartphony. Díky zdánlivě bezrámečkovému designu, téměř minimální bradě a rámečkům, pokrývá téměř celou přední stranu displej, který se dá jednoduše ovládat i v jedné ruce. A pokud by to náhodou někdy nestačilo, stačí ťuknout na spodek displeje a funkční část jednorázově posunout jen do spodní poloviny zobrazovače. Ono ovládání je celkově velmi jednoduché a intuitivní, ještě o něm bude řeč v další kapitole recenze. Předtím však jako vždy přichází na řadu probouzení obrazovky a odemykání. A zde je iPhone 11 Pro opět bezkonkurenční. To, že probudíte telefon zvednutím nebo ťuknutím na displej, není nic senzačního. Ovšem funkčnost a jednoduchost čtečky obličeje Face ID, která funguje ve dne v noci, z různých úhlů, vzdáleností, ale i pokud si vezmete brýle, klobouk nebo byste se snad ani sami nepoznali, je excelentní. A oproti předchozí generaci iPhonu Xs opět ještě o něco rychlejší a schopnější.

Z hlediska ergonomie můžeme stále vytknout snad jedině to, že Apple přes mnohá swipovací gesta nezapracoval na možnosti jednoduše stáhnout horní notifikační oblast a obrazovku s rychlými přepínači. Přitom gesta v systému iOS jsou tím, co odlišuje iPhone od konkurence. Jednoduchým potažením od spodní části obrazovky telefon odemknete. Stejným způsobem odcházíte z aplikací na domovskou obrazovku nebo po potažení prstu od spodní obrazovky a udržení prstu chvíli uprostřed obrazovky přejdete na přehled všech spuštěných aplikací. Jednoduchým swipem pak zde můžete aplikace ukončovat. Nebo mezi spuštěnými aplikacemi v režimu přes celou obrazovku jednoduše přepínat potažením prstu po spodní hraně displeje doleva nebo doprava. A nakonec v některých aplikacích nebo v nastavení můžete potažením od levého či pravého okraje přecházet směrem zpátky nebo zase naopak dopředu.

Displej, prostředí a baterie: skryté změny?

5,8 palců, 2436 x 1125 px, 458 ppi. Stále stejná velikost, stále stejné rozlišení, stále stejná jemnost. Přesto OLED displej u iPhonu 11 Pro není opět stejný, ale doznal příjemných změn a vylepšení, kterých si možná ani někteří nevšimnou. Apple zapracoval například v oblasti dynamického rozsahu displeje, čehož se dá využít při HDR10 a Dolby Vision, tedy např. při přehrávání videí na YouTube nebo z jiných zdrojů, které tyto technologie podporují. Obraz na displeji iPhonu 11 Pro je tak opět o něco působivější. Stejně tak musím pochválit vyšší maximální jas. Z nějakých 600 nitů u posledních dvou generací vzrostl až na 800 nitů, či dokonce až 1200 nitů právě při využití HDR režimu, kdy využíváte iPhone jako multimediální mašinu. Právem tak přišlo nové označení obrazovky, Super Retina XDR. Zůstává velmi povedený True Tone displej, pomocí čidel tak iPhone dokáže automaticky přizpůsobovat nejen jas, ale také podání barev. Či noční režim, který automaticky přepne barvy displeje do teplejší oblasti barevného spektra, aby se vám lépe spalo. Naprostou novinkou je pak tmavý režim, který zase přepíná komplet celé prostředí a aplikace do tmavých barev, abyste si večer nebo po ránu zbytečně nevypalovali oči.

Operačním systémem je nejnovější iOS 13, který je postavený na ovládání gesty. Stejně jako jsem chválil u předchozích dvou generací iPhonů, jde o velmi praktický a intuitivní způsob také u nejnovějšího iPhonu 11 Pro, který pohání ještě výkonnější čipset Apple A13 Bionic. Animace, přechody a odezva telefonu jsou příkladně skvělé, v tomto směru opravdu nemá Apple konkurenci a ohromný rozdíl je nejvíce znát především při používání gest. Apple toho dosáhl díky ještě výkonnější grafice a také vylepšené dotykové vrstvě, která dokáže sledovat dění na povrchu se 120Hz frekvencí, takže je reakce prakticky bez prodlevy. Akorát samotný obraz animace je zatím z důvodu omezení technologie OLED displeje „pouze“ s frekvencí 60 Hz, což ale ve finále nemá žádné neblahé důsledky. Některé telefony už však nabízejí i 90 či dokonce 120Hz displeje, a to je teprve panečku paráda, pokud například hrajete hry, kde je plynulost obrazu ještě dokonalejší.

Pokud jde o novinky u iOS 13, resp. iOS 13.1, se kterým jsem telefon používal, běžný uživatel si všimne a využije nejspíše jen tmavý režim, který přepne prostředí do tmavých barev, včetně aplikací třetích stran, pokud to vývojáři umožnili. Ovšem takových aplikací zatím není dost a chvíli to ještě potrvá, než s podporou přijdou další a další populární aplikace, typu Facebook, Google aplikace, apod. Většina dalších novinek u třináctkového iOS pak nejspíše zůstane majitelům iPhonů skryta. Asi nejpříjemnější je ovšem lepší optimalizace, kdy mělo být výrazně zrychleno spouštění aplikací či přechody v systému, jenže bez přímého srovnání si troufám tvrdit, že to málokdo pozná. A také výdrž baterie, kde jde sice o něco vítaného, ovšem těžko říct, čemu za to vděčit. Čím se ale Apple netají, je královská uživatelská podpora. Po vzoru starších generací se dá i tentokrát čekat, že Apple bude na své nejnovější iPhony přinášet budoucí aktualizace v příštích několika letech. Aktuálně udržuje softwarovou podporu 4-5 let zpátky, což je něco, co majitelé Androidů mohou jen tiše závidět.

S čím se naopak u nových kousků Apple rozloučil, je funkce 3D Touch. Místo ni musí postačit tzv. Haptic Touch, který funguje pouhým delším přidržením prstu, nikoliv tlakem. Osobně jsem ovšem tuto funkci využil jen zřídkakdy, takže si nemůžu stěžovat. Místo toho můžete používat třeba hlasovou asistentku Siri, která ovšem stále neumí česky a v angličtině ne vždy rozumí některým složitějším českým výrazům, které chcete například vyhledat na internetu. Nebo já používám raději tzv. zkratky a automatizace, se kterými můžete vytvořit téměř jakýkoliv libovolný scénář a udělat tak ze smartphonu ještě o něco chytřejší stroj. Například pokud člověk vyrazí z práce směrem domů, může se automaticky poslat zpráva s touto informací manželce. A podobných scénářů lze vymyslet spousty. U Applu je jasně vidět, že chce, abyste telefon používali co nejchytřeji, ale netrávili zbytečně moc času přilepeni k obrazovce. I z tohoto důvodu už dříve přišel s novou funkcí pro počítání času u obrazovky, kde můžete nejen dětem, ale klidně také sobě nastavovat různé limity a lépe si tak uvědomit, když budete mít telefon až příliš často přilepený k ruce. Pak poděkuje nejen baterie, ale dost možná i vaše rodina.

Díky Applu by to letos nemělo být tak hrozné, jako u předchozích generací. U nových iPhonů došlo k nárůstu kapacity baterie, v případě iPhonu 11 Pro konkrétně z 2 658 na 3 190 mAh, tedy o cca 500 mAh, což s připočtením úspornějšího displeje i procesoru dělá už celkem slušný rozdíl. Předchozí dvě generace malého desítkového iPhonu jsem většinou musel po plně pracovním dni dobíjet každý den, tentokrát je podle slov Applu k dispozici o cca 4 hodiny výdrže navíc. Nevím, jak to v Applu počítají, ale v mém případě jsem první dny rozdíl téměř nepoznal a stejně jsem dobíjel každý den večer, nebo raději už v průběhu dne, protože kdo by si nechával do druhého dne jen třeba 30 nebo 40 % baterie? Prodloužení výdrže tak akorát dává větší klid, že iPhone nevybijete dříve než za jeden celý den.

O následné dobíjení se postará konečně rychlonabíječka (18 W) dodávaná přímo v balení (navíc poprvé s oboustranným Lightning to Lightning kabelem, bohužel tak stále chybí moderní USB-C), s ní pak stačí jen 30 minut a máte iPhone nabitý na 50 % kapacity. Na zhruba 90 % se dostanete za něco málo přes 1 hodinu a na plných 100 % to pak zabere 1 hodinu 45 minut. U konkurence tedy stále najdeme rychlejší řešení, na druhou stranu čím rychleji baterii dobíjíte, tím rychleji odchází. Apple i z tohoto důvodu přináší u iOS 13 funkci, která má nabíjení optimalizovat a baterii dobíjet například podle toho, kdy vstáváte, abyste zbytečně neničili baterii připojenou do nabíječky po celou noc. Obdobnou funkci právě s tímto scénářem již dříve používalo Sony u svých Xperií, u Applu se do celého procesu více zapojuje umělá inteligence a odhaduje scénáře, kdy a jak je lepší nabíjet. Pokud však chcete vždy nabíjet co nejrychleji, stačí funkci optimalizovaného nabíjení vypnout. Samozřejmě zůstává i možnost nabíjet bezdrátově (a to zhruba desetiwattovým výkonem), což využívám vlastně jako jedinou možnost, neboť telefon můžete vždy pouze odložit do stojánku či v autě na podložku s bezdrátovým nabíjením a v případě potřeby vzít telefon, který bude po většinu času plně nebo téměř plně nabitý.

Fotoaparát a kamera: na lovu ve dne v noci

Fotoaparát byl podle mě největším lákadlem, pokud se podíváme na mezigenerační změny u iPhonu X (recenze) a iPhonu Xs (recenze). A je tomu tak i v roce 2019, kdy přichází nový iPhone 11 Pro. Má spoustu příjemných vylepšení, ale jen fotoaparát je tím opravdovým lákadlem. A popravdě, Applu začal právě na poli fotoaparátů v posledních letech ujíždět vlak, takže se snad ani nedalo čekat nic jiného, že se výrobce u nových iPhonů zaměří právě tímto směrem. Výsledek? Nové iPhony, které spolu z velké části sdílejí shodné součástky fotoaparátu, patří jednoznačně mezi špičku, v určitých ohledech jsou pak jasně nejlepší, například pokud jde o možnosti nového širokoúhlého fotoaparátu nebo o video.

Více snímačů nejen, že vylepšuje kvalitu snímků, ale především přidává nové možnosti – s hlavním 12Mpx snímačem o světelnosti f/1.8 pořizujete běžné snímky, s teleobjektivem f/2.0 (tedy lepší než f/2.4 u předchozí generace) na 12Mpx senzoru získáváte až 2x optický zoom, a s novým třetím taktéž 12Mpx snímačem, ultraširokým, (f/2.4) pak můžete fotit mnohem větší záběr, než doposud. Co je přitom naprosto unikátní, že iPhone zvládne fotit na všechny objektivy současně a až po vyfocení můžete scénu různě ořezávat nebo naopak tzv. oddálit a využít i snímek pořízený současně z ultraširokého fotoaparátu. Pozoruhodné je také společné sladění všech tří fotoaparátů, které nemá ve světě mobilních fotoaparátů obdoby – při přechodu z klasického na širokoúhlý nebo naopak při použití optického zazoomování nedojde k žádnému skoku v obraze, na rozdíl od konkurence. Až na nový ultraširoký snímač pak všechny ostatní disponují optickou stabilizací obrazu (OIS).

Kapitolou samo o sobě je pak noční režim, který funguje zcela automaticky, koneckonců jako téměř vše u fotoaparátu nových iPhonů. Vy pouze musíte udržet telefon v ruce a po dobu několika málo vteřin telefon vytvoří několik snímků s delší expozicí spojených do jednoho, který může směle konkurovat těm nejlepším, ať už jde o Huawei P30 Pro (recenze) nebo Samsung Note 10+ (recenze). Apple navíc slibuje, že na podzim přijde s novou funkcí Deep Fusion, která podobně jako u konkurence dokáže ještě lépe pořídit hned několik snímků naráz, rozeznat focenou scénu a pak pixel po pixelu snímek zdokonalit, ať už jde o ostrost, barevné podání, expozici, apod. Do té doby se mohou majitelé nových iPhonů spoléhat maximálně na Smart HDR, které ovšem také funguje výrazně lépe než u předchozích modelů a dokáže skvěle upravit světelně nevyvážené snímky. Ono u Applu je krásně vidět, že za pořízením pěkné fotky není jen syrový výkon fotosoustavy, ale také jednoduchost ovládání, spoléhání se na pomocné automatické nastavení, nebo také následnou postprodukci. Přímo v novém iOS 13 jsou snad všechny možnosti, se kterými zvládne většina majitelů opravit či výrazně vylepšit již pořízenou fotku.

Pokud jde čistě jen o kvalitu fotek, nové iPhony Pro dohnaly konkurenci. Za příznivých světelných podmínek můžete fotit jako profesionál. Snímky jsou ostré, se skvělou drobnokresbou a jsou nejen světelně, ale také barevně vyvážené. Hodně vystihují realitu, kdežto u konkurence něco fotíte a po stisknutí spouště se vám na displeji objeví něco sice krásného, ale něco úplně jiného, pokud jde třeba o barvy a celkové podání fotky. Samozřejmostí je, že u Applu můžete pořizovat tzv. živé snímky, kdy po stisknutí spouště fotoaparát již pouze uloží několik snímků, které zaznamenal ještě před stisknutím i po stisknutí spouště. A snímky tak po přidržení prstu na displeji doslova obživnou. Není to nic nového, ale pro následnou postprodukci je to k nezaplacení. Vy si pak můžete kdykoliv vybrat třeba ten nejostřejší snímek, tedy s výjimkou nočního režimu, kdy již ze samotné podstaty fungování dlouhé expozice není možné uložit vícero různých fotek naráz a dosáhnout vyšší kvality.

Jak fotí nový iPhone 11 Pro?

Povedená je také přední 12Mpx kamerka se světelností f/2.2, se kterou můžete pořízovat celkem kvalitní selfie. Využít můžete klasický záběr, nebo i širokoúhlejší, na který se pak vejde i například více osob nebo vašeho okolí. Speciální novou disciplínou je pak natáčení zpomalených selfie videí, které Apple nazývá slofie. A právě nový iPhone je prvním telefonem na světě, který tuhle schopnost přináší. Jedná se o Full HD rozlišení se 120 snímky za vteřinu a pokud máte dost světla, můžete natočit poměrně zajímavé nebo vtipné sekvence.

Jak fotí iPhone 11 Pro selfie?

Kde ovšem končí zábava a nastupuje profesionální výkon, je kamera. Ta totiž v případě iPhonu 11 Pro dokáže natáčet až 4K video se 60 fps, přičemž oproti předchozím generacím byl dále vylepšen dynamický rozsah, novinkou je synchronizace zvuku s používáním zoomu během natáčení, či výrazně nápomocné může být nejen zazoomování, ale také naopak odzoomování scény díky ultraširokoúhlému objektivu. Na rozdíl od konkurence jsou přechody při zoomování opravdu dokonale plynulé, stejně tak video je ve vyšším rozlišení opravdu krásně ostré a hlavně s vyššími 60 fps velmi plynulé. Povedená jsou opět zpomalená slow-motion videa, která můžete s pomocí zadní kamery natáčet ve Full HD kvalitě se 120 nebo 240 fps. Konkurence sice dokáže natáčet s vyšším framerate, ovšem o kvalitě a nějaké použitelnosti se pak už především z důvodu nedostatku světla nedá hovořit. U Applu je natáčení velmi jednoduché a překvapivě použitelné, navíc můžete vše upravit přímo v telefonu ve vestavěném editoru videa, nebo pohodlněji v editoru videa na MacBooku. Jediným nedostatkem snad pro tuto chvíli je akorát to, že editor videa nefunguje stoprocentně v nejnovějším iOS 13.1, kdy po sestřihání se ve videích objevují různé chyby a nepřesnosti v obraze. Ale to nejspíše bude jen otázkou updatu, než si s tím Apple poradí.

Jak natáčí video iPhone 11 Pro?

Zhodnocení

Apple nikdy nepřinášel prvotřídní specifikace, se kterými by „číselně“ překonal konkurenci. A stejně se lidé každoročně diví, že takový produkt stojí šílené peníze, když má v určitých ohledech jasně slabší parametry. S novým iPhonem 11 Pro je to stejné – pokud chcete za své peníze dostat co nejjemnější displej, co největší paměť, nebo co nejvíce megapixelů u fotoaparátu, Applu se raději vyhněte obloukem. Pokud ale chcete telefon, který má prémiové tělo, jeden z nejlepších displejů, jeden z nejlepších fotoaparátů, intuitivní a jednoduché prostředí ovládané gesty, ale především dlouhou podporu od výrobce, kdy aktualizace neskončí po roce nebo po dvou, ale nejnovějšího systému se dočkáte i třeba za 4-5 let, pak nejspíše neseženete nic lepšího. A budete za to muset zaplatit opravdu dost, více než 30 tisíc.


Rozhodování je podle mě celkem jednoduché. Pokud chcete využívat spolupráce zařízení z ekosystému Applu, které teprve vytvářejí skutečnou hodnotu těchto jablečných produktů, a nemusíte mít za každou cenu to nejlepší, pak je nejlepší volbou sesterský iPhone 11, který má o něco větší 6,1″ displej typu LCD místo OLED a má o něco slabší fotoaparát, resp. chybí mu třetí objektiv pro optický zoom. Ale zase za telefon dáte jen něco málo přes 20 tisíc, ne přes 30. Pokud nechcete používat ekosystém Applu, protože vám u jeho produktů chybí některé funkcionality, nechcete utrácet jednorázově vysoké částky za hardware, nebo se vám zkrátka cokoliv nelíbí, pak jsou tady alternativy k menšímu iPhonu 11 Pro jako připravovaný Google Pixel 4 nebo Samsung Galaxy S10 (recenze). Jiné telefony jsou již přerostlé a konkurují spíše velkému iPhonu 11 Pro, jehož recenze u nás vyjde také v dohledné době.

Co se nám líbí?Co se nám nelíbí?
Plus prémiová a odolná konstrukcePlus třetím rokem téměř stejný design
Plus špičkový fotoaparát a kameraPlus stále Lightning místo moderního USB-C
Plus výborný displejPlus nemá 5G, což bude do budoucna hendikep
Plus skvěle odladěný systém s ovládáním gestyPlus vysoká cena
Plus supervýkonný čipset
Plus delší výdrž baterie
Plus výhody při využívání s jinými Apple produkty
Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Luboš Srb - Šéfredaktor

Technologie mě fascinují natolik, že jsem založil weby Mobilizujeme.cz, Elektrickevozy.cz a Inteligentnisvet.cz. Rád píši o všem, co má přínos pro čtenáře. Již od roku 2007, skrze více než 8 000 článků. Používám produkty od Applu a Tesly.


Komentáře

Samsung Galaxy A56 a A36 5Gpixel-counter

Nejnovější články