Recenze Infinix Note 40 Pro – Ideální mobil pro mladé

  • Do reakce nám dorazila zajímavá novinka Infinix Note 40 Pro
  • Telefon působí na první pohled velice dobrým dojmem
  • Jak si ale povede v naší rozsáhlé recenzi?
Otestovali jsme Infinix Note 40 Pro

Otestovali jsme Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Společnost Infinix není na mobilním trhu žádným nováčkem, působí na něm už od roku 2013. Za tu dobu vydala desítky různých telefonů, většinou v nižší až střední třídě. Na český trh Infinix vstoupil teprve v roce 2022 s modelem Infinix Hot 12, který moc velké publikum neoslovil. Nyní ale přichází nový kousek, Infinix Note 40 Pro, který má velký potenciál, proto by na našem trhu mohl více prorazit, hlavně díky atraktivnímu vzhledu, ceně, dobrému displeji a nezvykle obsáhlému balení.

Infinix Note 40 Pro: specifikace

Konstrukce plast, sklo, imitace kůže, 164,3 × 74,5 × 8,1 mm, 190 g, zvýšená odolnost IP54
Displej 6,78″,  AMOLED, 120 Hz, 2436 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 393 ppi
Operační systém Android 14 + XOS 14
Čipset 8jádrový, 2,2 GHz, Helio G99 Ultimate
Paměť úložiště 256 GB/12GB RAM
Fotoaparát tři (108 Mpx hlavní + 2 Mpx  makro + 2 Mpx snímač hloubky ostrosti), clona f/1.8 + f/2.4 + f/2.4, OIS/Laser AF, LED blesk; přední 32 Mpx , clona f/2.2
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie Dual SIM, Bluetooth, NFC, 5G, GPS, Wi-Fi, USB-C, čtečka otisků v displeji
Baterie 5 000 mAh, rychlonabíjení 70 W, 20 W bezdrátové nabíjení, reverzní bezdrátové nabíjení
Cena a dostupnost 6 899 Kč, 28. března 2024

Recenze Infinix Note 40 Pro – Bohatá výbava

Infinix jde proti proudu a jeho balení upoutá pozornost ještě před tím, než ho člověk rozbalí. Infinix Note 40 Pro se skrývá ve velice stylové svítivě zelené krabičce, která v určitém bodě hází odlesky, což je pro oko velmi atraktivní. Každý druhý větší výrobce totiž používá jednoduché bílé či černé krabičky, které nezaujmou.

Krabička ale není jediná věc, která překvapí, neboť v základní výbavě telefonu nalezneme nadstandardně hodně příslušenství. V krabičce nalezneme 70W nabíjecí adaptér, USB-C kabel, kožené pouzdro MagCase s magnety v barvě telefonu, tvrzené sklo a dokonce i drátová USB-C sluchátka. Po omezenou dobu lze ještě získat zdarma 20W bezdrátová nabíječka. Za množství příslušenství v balení za mě telefon získává rozhodně velké plus.

Krabička Infinix Note 40 Pro

Krabička Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Stylový telefon s koženými zády

Infinix Note 40 Pro na první pohled osloví svým elegantním vzhledem. Do redakce nám dorazila varianta se zelenými zády s imitací kůže, která vypadá opravdu skvěle. Rám telefonu sice působí jako kovový, ale při bližším průzkumu je vidět, že jde o plast, což telefonu neubírá na prémiovém vzhledu. Díky příjemně zaobleným zádům a imitaci kůže na nich, která je příjemná na dotek, padne telefon skvěle do ruky.

Oproti minulé generaci Infinix Note 30 Pro narostly rozměry telefonu na 164,3 cm na výšku, 74,5 cm na šířku, ale telefon je o něco tenčí, konkrétně má 8,1 mm, a to i když má větší fotomodul a displej s větší uhlopříčkou. Překvapivě, hmotnost se oproti minulé generaci snížila, a to z 203 gramů na 190 gramů.

Do ruky padne skvěle

Do ruky padne skvěle | foto: vlastní

Výrazný fotomodul bez Halo light

Samotný fotomodul zabírá poměrně velkou část zad telefonu. Modul využívá dva různé styly designu – na levé straně je zlatý (nejspíše kombinace skla a kovu) a na pravé stříbrný ve stylu broušeného kovu. Tím pádem jediný kov, který na konstrukci najdeme, je právě zde. Volba materiálu dává smysl, kamera musí být co nejvíce chráněná. Modul je totiž vystouplý, ne však příliš, a tak tolik nezachytává nečistoty.

V testované zelené variantě schází světelný pruh nazvaný Halo Light (dioda s více barvami), který se nachází jen na černé a zlaté variantě, což je trochu nepochopitelný krok od výrobce takhle omezovat funkčnost na základě barvy telefonu.

Halo Light se u zelené barvy nedočkáte

Halo Light se u zelené barvy nedočkáte | foto: vlastní

Překvapivě kvalitní displej

Stylová konstrukce není to jediné, čím telefon zaujme. Infinix Note 40 Pro nabídne velký 6,78palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 1300 nitů, což jsou v této cenové kategorii skvělé parametry. Samotný panel dokonce podporuje zobrazení 1 bilionu barev, takže barevné podání displeje je atraktivní. Styl barev jde upravit i manuálně.

Kvalitní displej mobilu Infinix Note 40 Pro

Kvalitní displej mobilu Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Co se týče AMOLED displeje, ten zde funguje zvláštně. Nezobrazuje se pořád, jako u ostatních telefonů, ale pouze na pár sekund po probuzení telefonu nebo po jeho zvednutí, například ze stolu. V nastavení nelze nijak nastavit, jak dlouho nebo kdy se Always-on displej bude zobrazovat, což je rozhodně škoda a promarněná příležitost. V displeji je optická čtečka otisků prstů, která se zobrazuje na Always-on displeji. Co se týče ochrany displeje, nalezneme zde Gorilla Glass 5.

Nadstavba XOS 14

Infinix využívá svou vlastní grafickou nadstavbu založenou na nejnovějším Androidu 14. Ta značně předělává styl celého systémového rozhraní a jde svou cestou. Například při přejetí z hlavní obrazovky na levou stranu zde najdete speciální obrazovku, kde jsou karty, které zobrazují například ušlé kroky, využití paměti RAM nebo využití různých aplikací. Tuto obrazovku jde úplně vypnout a bohužel nejde nahradit Google Feedem.

Infinix Note 40 Pro

Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Co se týče designu ikon systémových a jiných aplikací, ty mají styl, který vzdáleně připomíná grafickou nadstavbu EMUI 14 ze starších telefonů Huawei. Předinstalovaných aplikací zde najdeme poměrně dost. Infinix má alternativu pro všechny systémové aplikace, včetně např. My Health. Drtivá většina z předinstalovaných aplikací jde naštěstí úplně odinstalovat, nejen deaktivovat. Takže pokud chcete využívat vlastní, můžete si je stáhnout. V systému ale můžete najít některé, ne moc přesné překlady do češtiny.

Plynulé uživatelské rozhraní

Samotné uživatelské rozhraní je plynulé a během testování jsem nenarazil na žádné výrazné zasekávání nebo zamrzávání, přechod mezi obrazovkami je plynulý a otevírání aplikací je rychlé. S plynulostí rozhodně pomůže telefon přepnout do režimu 120 Hz, protože továrně je nastaven režim automatického přepínání obnovovací frekvence. Telefon můžete standardně ovládat pomocí softwarových tlačítek nebo gest, které je příjemné používat díky zahnuté obrazovce.

Displej Infinix Note 40 Pro

Displej Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

XOS 14 má také vlastní ovládací centrum, do kterého se dostanete přejetím prstu z pravé horní strany displeje dolů. Pochválit lze dobré využití prostoru, není zde žádné prázdné místo a přepínače jsou dostatečně velké a dají se plně přizpůsobit. Pod přepínači se nachází karta, přes kterou se dostanete do aplikace ovladač, přes kterou lze ovládat různá zařízení pomocí infraportu. Do notifikační lišty se dostanete přejetím z levé horní strany displeje dolů.

Grafická nadstavba sice nepůsobí tak vyspěle jako OneUI od Samsungu nebo jako čistý Android z Pixelů, ale i tak působí poměrně dobrým dojmem a jako celek mě příjemně překvapila, hlavně svou plynulostí a přehledností.

Speciální funkce a vychytávky

V rámci nadstavby nalezneme mnohé speciální funkce. Za zmínku určitě stojí možnost nechat si vytvořit tapety od umělé inteligence, které se vytvářejí v nastavení v sekci Personalizace. Můžete si vybrat přednastavený styl a do textového pole dopsat příkazy, jak by měla tapeta vypadat. Příkazy je ale nutné zadat v angličtině. Další funkce navíc je Magic Ring, ten je víceméně převlečený Dynamický ostrov z iPhonů, jen velmi omezený a zobrazí se pouze při nabíjení telefonu, při odemykání obličejem nebo volání na pozadí.

V neposlední řadě můžete telefonu zvětšit operační paměť RAM až o 12 GB, v jednu chvíli tak můžete mít telefon s celkem 24 GB RAM. Poslední speciální funkce, která stojí za zmínku, je Chytrý panel, ten se vyvolá přejetím prstu z pravé strany displeje směrem dovnitř obrazovky a naleznete v něm rychlý výběr pro spuštění konkrétních aplikací. Chytrý panel jde vyvolat odkudkoliv ze systému.

Výkon je dostačující, ale nenadchne

Telefon využívá 8jádrový 6nm procesor Helio G99 Ultimate, takže se nejedná o žádný trhač asfaltu, ale celkový chod systému rozhodně nezpomaluje a na náročnější hry jako Call of Duty Mobile při nastavení nižších detailů bohatě stačí. Čekejte ale občasné zaškobrtnutí, pokud na telefonu často dostáváte velké množství oznámení. Procesoru sekunduje operační paměť 12 GB RAM a úložiště zde najdeme v kapacitě 256 GB.

V benchmark testech telefon nepředvedl žádné zázraky, ale v testu stability si vedl dobře a během testování se telefon nijak nepřehříval. Slabší procesor zkrátka nevygeneruje takové odpadní teplo jako výkonný procesor z vlajkových telefonů.

Skvělá výdrž baterie s rychlým dobíjením

Infinix Note 40 Pro integruje baterii s kapacitou 5000 mAh a v kombinaci s úsporným procesorem a AMOLED displejem telefon zvládne vydržet klidně dva dny standardního používání. Pokud jste ale náročný uživatel a hrajete často hry, stahujete velké soubory přes data nebo si pouštíte videa na YouTube při nastavení vysokého jasu, na konci dne čekejte asi 30 % kapacity baterie. Vzhledem k ceně telefonu se jedná o skvělou výdrž baterie, za kterou by se nemusely stydět ani některé vlajkové modely se stejnou kapacitou.

Infinix Note 40 Pro

Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Pokud se vám telefon přece jen podaří rychle vybít, můžete využít přibalený adaptér s výkonem 70 W, což je v této ceně nevídané. Telefon za 16 minut nabijete z 0 na 50 % kapacity baterie a na plných 100 % se dostanete cca za 38 minut. Dokonce nechybí bezdrátové nabíjení s výkonem 20 W a reverzní bezdrátové nabíjení. Mimo to v balení s telefonem obdržíte pouzdro MagCase, které integruje magnety, takže funguje podobně jako oblíbený MagSafe od Apple

Trojitá fotosestava s jedním použitelným senzorem

Velký modul fotoaparátu sice hostí celkem 3 senzory, ale použitelný je pouze jeden, a to hlavní 108Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, laserovým autofocusem a světelností f/1.8. Druhý senzor je 2Mpx makro kamera se světelností f/2.4 a třetí je pouze do počtu, tou je 2Mpx kamerka, která pomáhá hlavnímu snímači s hloubkou ostrosti, uživatel k ní přístup tedy nemá. V předním průstřelu ještě nalezneme selfie kameru s rozlišením 32 Mpx.

  • Primární snímač: 108 Mpx, f/1.8, 1.67″, Laser AF, OIS
  • Makro kamera: 2 Mpx, f/2.4
  • Snímač hloubky ostrosti: 2 Mpx, f/2.4
  • Selfie kamera: 32 Mpx, f/2.2, 1/3.1’’
Jak fotí Infinix Note 40 Pro?

Jak fotí Infinix Note 40 Pro? | foto: vlastní

Jak jsem psal výše, použitelný fotoaparát je pouze ten hlavní, ale bohužel ani ten nepodává úplně dobré výsledky. Výsledné fotky nejsou tolik ostré a je na nich vidět velmi agresivní postprocesing a zbytečně výrazné HDR, kvůli kterému vypadají snímky dost nepřirozeně. Co se týká barevného podání fotek, to je na můj vkus až moc přesaturované a odvíjí se od aktuálního osvětlení scény. Pokud je dost světla, barvy nejsou tolik přepálené, ale pokud je například zataženo, některé barvy (například oranžová a červená) jsou velmi přesaturované.

Makro kamerka má jen 2 Mpx, takže výsledné fotky mají málo detailů a nevýrazné barvy. Pro použitelnou fotografii je třeba hodně světla, jinak je fotka neostrá a objeví se hodně šumu. Selfie kamera je dostačující, ale má opět dost mdlé barvy. Celkově bych tak fotoaparát hodnotil průměrně až podprůměrně, na to, že se jedná o 108 Mpx senzor, se moc nepředvedl. Fotografie jsou také často velmi nekonzistentní jak ostrostí, tak barevným podáním. Večerní fotky jsou na tom podobně, a neduhy z denních fotek se zde jen umocňují. Super Noční režim fotky často ještě zhorší kvůli agresivnímu HDR. Místo dvou zbytečných 2 Mpx kamer by zde mohl výrobce nasadit například jednu ultra-širokou kameru nebo jakýkoliv teleobjektiv.

Infinix Note 40 Pro

Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Video pouze v 2K

Telefon zvládne natáčet video maximálně v rozlišení 2K při 30 fps nebo FullHD při 60 fps. Video v 2K má poměrně dobrou stabilizaci a je rozhodně použitelné, ale trpí na dost šumu i při lepším osvětlení. Selfie kamera překvapivě zvládá také natáčet 2K video při 60 fps, a výsledné video opět hodně závisí na okolním osvětlení.

Jak fotí Infinix Note 40 Pro?

Ukázka: noční snímky

Ukázka: noční snímky (Super Noční režim zapnutý / vypnutý)

Ukázka: makro snímky

Závěr recenze Infinix Note 40 Pro

Infinix Note 40 Pro si určitě své kupce najde. Oslní především svým nadstandardně bohatým balením, kvalitním zahnutým AMOLED displejem s vysokým maximálním jasem a dlouhou výdrží baterie s podporou 70 W rychlého drátového nabíjení. Nesmíme opomenout 20W bezdrátové nabíjení a podporu pro reverzní bezdrátové nabíjení, což je v této ceně velká vzácnost a solidní přidaná hodnota. V neposlední řadě má telefon nadstandardně velkou operační paměť RAM a interní úložiště.

Pokud jde o nedostatky, ty jsou jasné. Podprůměrný fotoaparát s dvěma zbytečnými 2Mpx senzory, pouze dvouletá podpora velkých aktualizací Androidu a na dnešní poměry málo výkonný procesor. Velká škoda je i nevyužití potenciálu v rámci Always-on displeje a velmi omezená funkcionalita Magic Ringu. To se ale může ještě změnit pomocí budoucích aktualizací softwaru.

Komu bych tedy Infinix Note 40 Pro doporučil? Všem, co hledají stylový telefon s kvalitním displejem a dlouhou výdrží baterie. Pokud ale často fotíte nebo hrajete denně několik hodin hry, raději se porozhlédněte jinde. Dobrou alternativou pro vás může být například Xiaomi Redmi Note 13 Pro se silnějším procesorem od Snapdragonu a lepší 200 Mpx hlavní kamerou.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
Kvalitní AMOLED displej s vysokým jasem Průměrný a nekonzistentní fotoaparát
Atraktivní design s koženými zády Jen jedna použitelná kamera
Výdrž baterie a rychlost nabíjení Pouze dvouletá podpora Android aktualizací
Královsky bohaté příslušenství Nevyužití potencionál Always-on displeje a Magic Ringu
Bezdrátové a reverzní nabíjení Halo Light schází na zelené barevné variantě

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Recenze Infinix Note 40 Pro – Ideální mobil pro mladé

  • Do reakce nám dorazila zajímavá novinka Infinix Note 40 Pro
  • Telefon působí na první pohled velice dobrým dojmem
  • Jak si ale povede v naší rozsáhlé recenzi?
Otestovali jsme Infinix Note 40 Pro

Otestovali jsme Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Společnost Infinix není na mobilním trhu žádným nováčkem, působí na něm už od roku 2013. Za tu dobu vydala desítky různých telefonů, většinou v nižší až střední třídě. Na český trh Infinix vstoupil teprve v roce 2022 s modelem Infinix Hot 12, který moc velké publikum neoslovil. Nyní ale přichází nový kousek, Infinix Note 40 Pro, který má velký potenciál, proto by na našem trhu mohl více prorazit, hlavně díky atraktivnímu vzhledu, ceně, dobrému displeji a nezvykle obsáhlému balení.

Infinix Note 40 Pro: specifikace

Konstrukce plast, sklo, imitace kůže, 164,3 × 74,5 × 8,1 mm, 190 g, zvýšená odolnost IP54
Displej 6,78″,  AMOLED, 120 Hz, 2436 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 393 ppi
Operační systém Android 14 + XOS 14
Čipset 8jádrový, 2,2 GHz, Helio G99 Ultimate
Paměť úložiště 256 GB/12GB RAM
Fotoaparát tři (108 Mpx hlavní + 2 Mpx  makro + 2 Mpx snímač hloubky ostrosti), clona f/1.8 + f/2.4 + f/2.4, OIS/Laser AF, LED blesk; přední 32 Mpx , clona f/2.2
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie Dual SIM, Bluetooth, NFC, 5G, GPS, Wi-Fi, USB-C, čtečka otisků v displeji
Baterie 5 000 mAh, rychlonabíjení 70 W, 20 W bezdrátové nabíjení, reverzní bezdrátové nabíjení
Cena a dostupnost 6 899 Kč, 28. března 2024

Recenze Infinix Note 40 Pro – Bohatá výbava

Infinix jde proti proudu a jeho balení upoutá pozornost ještě před tím, než ho člověk rozbalí. Infinix Note 40 Pro se skrývá ve velice stylové svítivě zelené krabičce, která v určitém bodě hází odlesky, což je pro oko velmi atraktivní. Každý druhý větší výrobce totiž používá jednoduché bílé či černé krabičky, které nezaujmou.

Krabička ale není jediná věc, která překvapí, neboť v základní výbavě telefonu nalezneme nadstandardně hodně příslušenství. V krabičce nalezneme 70W nabíjecí adaptér, USB-C kabel, kožené pouzdro MagCase s magnety v barvě telefonu, tvrzené sklo a dokonce i drátová USB-C sluchátka. Po omezenou dobu lze ještě získat zdarma 20W bezdrátová nabíječka. Za množství příslušenství v balení za mě telefon získává rozhodně velké plus.

Krabička Infinix Note 40 Pro

Krabička Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Stylový telefon s koženými zády

Infinix Note 40 Pro na první pohled osloví svým elegantním vzhledem. Do redakce nám dorazila varianta se zelenými zády s imitací kůže, která vypadá opravdu skvěle. Rám telefonu sice působí jako kovový, ale při bližším průzkumu je vidět, že jde o plast, což telefonu neubírá na prémiovém vzhledu. Díky příjemně zaobleným zádům a imitaci kůže na nich, která je příjemná na dotek, padne telefon skvěle do ruky.

Oproti minulé generaci Infinix Note 30 Pro narostly rozměry telefonu na 164,3 cm na výšku, 74,5 cm na šířku, ale telefon je o něco tenčí, konkrétně má 8,1 mm, a to i když má větší fotomodul a displej s větší uhlopříčkou. Překvapivě, hmotnost se oproti minulé generaci snížila, a to z 203 gramů na 190 gramů.

Do ruky padne skvěle

Do ruky padne skvěle | foto: vlastní

Výrazný fotomodul bez Halo light

Samotný fotomodul zabírá poměrně velkou část zad telefonu. Modul využívá dva různé styly designu – na levé straně je zlatý (nejspíše kombinace skla a kovu) a na pravé stříbrný ve stylu broušeného kovu. Tím pádem jediný kov, který na konstrukci najdeme, je právě zde. Volba materiálu dává smysl, kamera musí být co nejvíce chráněná. Modul je totiž vystouplý, ne však příliš, a tak tolik nezachytává nečistoty.

V testované zelené variantě schází světelný pruh nazvaný Halo Light (dioda s více barvami), který se nachází jen na černé a zlaté variantě, což je trochu nepochopitelný krok od výrobce takhle omezovat funkčnost na základě barvy telefonu.

Halo Light se u zelené barvy nedočkáte

Halo Light se u zelené barvy nedočkáte | foto: vlastní

Překvapivě kvalitní displej

Stylová konstrukce není to jediné, čím telefon zaujme. Infinix Note 40 Pro nabídne velký 6,78palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 1300 nitů, což jsou v této cenové kategorii skvělé parametry. Samotný panel dokonce podporuje zobrazení 1 bilionu barev, takže barevné podání displeje je atraktivní. Styl barev jde upravit i manuálně.

Kvalitní displej mobilu Infinix Note 40 Pro

Kvalitní displej mobilu Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Co se týče AMOLED displeje, ten zde funguje zvláštně. Nezobrazuje se pořád, jako u ostatních telefonů, ale pouze na pár sekund po probuzení telefonu nebo po jeho zvednutí, například ze stolu. V nastavení nelze nijak nastavit, jak dlouho nebo kdy se Always-on displej bude zobrazovat, což je rozhodně škoda a promarněná příležitost. V displeji je optická čtečka otisků prstů, která se zobrazuje na Always-on displeji. Co se týče ochrany displeje, nalezneme zde Gorilla Glass 5.

Nadstavba XOS 14

Infinix využívá svou vlastní grafickou nadstavbu založenou na nejnovějším Androidu 14. Ta značně předělává styl celého systémového rozhraní a jde svou cestou. Například při přejetí z hlavní obrazovky na levou stranu zde najdete speciální obrazovku, kde jsou karty, které zobrazují například ušlé kroky, využití paměti RAM nebo využití různých aplikací. Tuto obrazovku jde úplně vypnout a bohužel nejde nahradit Google Feedem.

Infinix Note 40 Pro

Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Co se týče designu ikon systémových a jiných aplikací, ty mají styl, který vzdáleně připomíná grafickou nadstavbu EMUI 14 ze starších telefonů Huawei. Předinstalovaných aplikací zde najdeme poměrně dost. Infinix má alternativu pro všechny systémové aplikace, včetně např. My Health. Drtivá většina z předinstalovaných aplikací jde naštěstí úplně odinstalovat, nejen deaktivovat. Takže pokud chcete využívat vlastní, můžete si je stáhnout. V systému ale můžete najít některé, ne moc přesné překlady do češtiny.

Plynulé uživatelské rozhraní

Samotné uživatelské rozhraní je plynulé a během testování jsem nenarazil na žádné výrazné zasekávání nebo zamrzávání, přechod mezi obrazovkami je plynulý a otevírání aplikací je rychlé. S plynulostí rozhodně pomůže telefon přepnout do režimu 120 Hz, protože továrně je nastaven režim automatického přepínání obnovovací frekvence. Telefon můžete standardně ovládat pomocí softwarových tlačítek nebo gest, které je příjemné používat díky zahnuté obrazovce.

Displej Infinix Note 40 Pro

Displej Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

XOS 14 má také vlastní ovládací centrum, do kterého se dostanete přejetím prstu z pravé horní strany displeje dolů. Pochválit lze dobré využití prostoru, není zde žádné prázdné místo a přepínače jsou dostatečně velké a dají se plně přizpůsobit. Pod přepínači se nachází karta, přes kterou se dostanete do aplikace ovladač, přes kterou lze ovládat různá zařízení pomocí infraportu. Do notifikační lišty se dostanete přejetím z levé horní strany displeje dolů.

Grafická nadstavba sice nepůsobí tak vyspěle jako OneUI od Samsungu nebo jako čistý Android z Pixelů, ale i tak působí poměrně dobrým dojmem a jako celek mě příjemně překvapila, hlavně svou plynulostí a přehledností.

Speciální funkce a vychytávky

V rámci nadstavby nalezneme mnohé speciální funkce. Za zmínku určitě stojí možnost nechat si vytvořit tapety od umělé inteligence, které se vytvářejí v nastavení v sekci Personalizace. Můžete si vybrat přednastavený styl a do textového pole dopsat příkazy, jak by měla tapeta vypadat. Příkazy je ale nutné zadat v angličtině. Další funkce navíc je Magic Ring, ten je víceméně převlečený Dynamický ostrov z iPhonů, jen velmi omezený a zobrazí se pouze při nabíjení telefonu, při odemykání obličejem nebo volání na pozadí.

V neposlední řadě můžete telefonu zvětšit operační paměť RAM až o 12 GB, v jednu chvíli tak můžete mít telefon s celkem 24 GB RAM. Poslední speciální funkce, která stojí za zmínku, je Chytrý panel, ten se vyvolá přejetím prstu z pravé strany displeje směrem dovnitř obrazovky a naleznete v něm rychlý výběr pro spuštění konkrétních aplikací. Chytrý panel jde vyvolat odkudkoliv ze systému.

Výkon je dostačující, ale nenadchne

Telefon využívá 8jádrový 6nm procesor Helio G99 Ultimate, takže se nejedná o žádný trhač asfaltu, ale celkový chod systému rozhodně nezpomaluje a na náročnější hry jako Call of Duty Mobile při nastavení nižších detailů bohatě stačí. Čekejte ale občasné zaškobrtnutí, pokud na telefonu často dostáváte velké množství oznámení. Procesoru sekunduje operační paměť 12 GB RAM a úložiště zde najdeme v kapacitě 256 GB.

V benchmark testech telefon nepředvedl žádné zázraky, ale v testu stability si vedl dobře a během testování se telefon nijak nepřehříval. Slabší procesor zkrátka nevygeneruje takové odpadní teplo jako výkonný procesor z vlajkových telefonů.

Skvělá výdrž baterie s rychlým dobíjením

Infinix Note 40 Pro integruje baterii s kapacitou 5000 mAh a v kombinaci s úsporným procesorem a AMOLED displejem telefon zvládne vydržet klidně dva dny standardního používání. Pokud jste ale náročný uživatel a hrajete často hry, stahujete velké soubory přes data nebo si pouštíte videa na YouTube při nastavení vysokého jasu, na konci dne čekejte asi 30 % kapacity baterie. Vzhledem k ceně telefonu se jedná o skvělou výdrž baterie, za kterou by se nemusely stydět ani některé vlajkové modely se stejnou kapacitou.

Infinix Note 40 Pro

Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Pokud se vám telefon přece jen podaří rychle vybít, můžete využít přibalený adaptér s výkonem 70 W, což je v této ceně nevídané. Telefon za 16 minut nabijete z 0 na 50 % kapacity baterie a na plných 100 % se dostanete cca za 38 minut. Dokonce nechybí bezdrátové nabíjení s výkonem 20 W a reverzní bezdrátové nabíjení. Mimo to v balení s telefonem obdržíte pouzdro MagCase, které integruje magnety, takže funguje podobně jako oblíbený MagSafe od Apple

Trojitá fotosestava s jedním použitelným senzorem

Velký modul fotoaparátu sice hostí celkem 3 senzory, ale použitelný je pouze jeden, a to hlavní 108Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, laserovým autofocusem a světelností f/1.8. Druhý senzor je 2Mpx makro kamera se světelností f/2.4 a třetí je pouze do počtu, tou je 2Mpx kamerka, která pomáhá hlavnímu snímači s hloubkou ostrosti, uživatel k ní přístup tedy nemá. V předním průstřelu ještě nalezneme selfie kameru s rozlišením 32 Mpx.

  • Primární snímač: 108 Mpx, f/1.8, 1.67″, Laser AF, OIS
  • Makro kamera: 2 Mpx, f/2.4
  • Snímač hloubky ostrosti: 2 Mpx, f/2.4
  • Selfie kamera: 32 Mpx, f/2.2, 1/3.1’’
Jak fotí Infinix Note 40 Pro?

Jak fotí Infinix Note 40 Pro? | foto: vlastní

Jak jsem psal výše, použitelný fotoaparát je pouze ten hlavní, ale bohužel ani ten nepodává úplně dobré výsledky. Výsledné fotky nejsou tolik ostré a je na nich vidět velmi agresivní postprocesing a zbytečně výrazné HDR, kvůli kterému vypadají snímky dost nepřirozeně. Co se týká barevného podání fotek, to je na můj vkus až moc přesaturované a odvíjí se od aktuálního osvětlení scény. Pokud je dost světla, barvy nejsou tolik přepálené, ale pokud je například zataženo, některé barvy (například oranžová a červená) jsou velmi přesaturované.

Makro kamerka má jen 2 Mpx, takže výsledné fotky mají málo detailů a nevýrazné barvy. Pro použitelnou fotografii je třeba hodně světla, jinak je fotka neostrá a objeví se hodně šumu. Selfie kamera je dostačující, ale má opět dost mdlé barvy. Celkově bych tak fotoaparát hodnotil průměrně až podprůměrně, na to, že se jedná o 108 Mpx senzor, se moc nepředvedl. Fotografie jsou také často velmi nekonzistentní jak ostrostí, tak barevným podáním. Večerní fotky jsou na tom podobně, a neduhy z denních fotek se zde jen umocňují. Super Noční režim fotky často ještě zhorší kvůli agresivnímu HDR. Místo dvou zbytečných 2 Mpx kamer by zde mohl výrobce nasadit například jednu ultra-širokou kameru nebo jakýkoliv teleobjektiv.

Infinix Note 40 Pro

Infinix Note 40 Pro | foto: vlastní

Video pouze v 2K

Telefon zvládne natáčet video maximálně v rozlišení 2K při 30 fps nebo FullHD při 60 fps. Video v 2K má poměrně dobrou stabilizaci a je rozhodně použitelné, ale trpí na dost šumu i při lepším osvětlení. Selfie kamera překvapivě zvládá také natáčet 2K video při 60 fps, a výsledné video opět hodně závisí na okolním osvětlení.

Jak fotí Infinix Note 40 Pro?

Ukázka: noční snímky

Ukázka: noční snímky (Super Noční režim zapnutý / vypnutý)

Ukázka: makro snímky

Závěr recenze Infinix Note 40 Pro

Infinix Note 40 Pro si určitě své kupce najde. Oslní především svým nadstandardně bohatým balením, kvalitním zahnutým AMOLED displejem s vysokým maximálním jasem a dlouhou výdrží baterie s podporou 70 W rychlého drátového nabíjení. Nesmíme opomenout 20W bezdrátové nabíjení a podporu pro reverzní bezdrátové nabíjení, což je v této ceně velká vzácnost a solidní přidaná hodnota. V neposlední řadě má telefon nadstandardně velkou operační paměť RAM a interní úložiště.

Pokud jde o nedostatky, ty jsou jasné. Podprůměrný fotoaparát s dvěma zbytečnými 2Mpx senzory, pouze dvouletá podpora velkých aktualizací Androidu a na dnešní poměry málo výkonný procesor. Velká škoda je i nevyužití potenciálu v rámci Always-on displeje a velmi omezená funkcionalita Magic Ringu. To se ale může ještě změnit pomocí budoucích aktualizací softwaru.

Komu bych tedy Infinix Note 40 Pro doporučil? Všem, co hledají stylový telefon s kvalitním displejem a dlouhou výdrží baterie. Pokud ale často fotíte nebo hrajete denně několik hodin hry, raději se porozhlédněte jinde. Dobrou alternativou pro vás může být například Xiaomi Redmi Note 13 Pro se silnějším procesorem od Snapdragonu a lepší 200 Mpx hlavní kamerou.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
Kvalitní AMOLED displej s vysokým jasem Průměrný a nekonzistentní fotoaparát
Atraktivní design s koženými zády Jen jedna použitelná kamera
Výdrž baterie a rychlost nabíjení Pouze dvouletá podpora Android aktualizací
Královsky bohaté příslušenství Nevyužití potencionál Always-on displeje a Magic Ringu
Bezdrátové a reverzní nabíjení Halo Light schází na zelené barevné variantě

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."