Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Globus spouští moderní nakupování Scan&Go nově s mobilem

  |  10 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Známou službu Globusu pro moderní samoobslužné nakupování Scan&Go doplnila mobilní aplikace Scan&Go v mobilu. Nabízí alternativu k unikátním skenerům, které si zákazníci v uplynulých měsících oblíbili kvůli usnadnění a zrychlení svých nákupů.

Kde stáhnout? Mobilní aplikace je zdarma ke stažení pro Android na Google Play a iPhone na App Store (teprve se objeví).

Vzít nákupní košík, skener nebo telefon s aplikací Scan&Go (pilotně v Praze Čakovicích) do ruky a mít po celou dobu nákup pod kontrolou. Díky průběžnému načítání kódů totiž máte přehled, kolik nákup stojí. Navíc přijít k pokladně s již načtenými položkami a bez vykládání zboží na pás okamžitě zaplatit. Celý nákup je velmi jednoduchý díky intuitivnímu ovládání skenerů, mobilní aplikace i pokladen. Nákup lze tak udělat rychleji a pohodlně.

Půl roku poté, co Globus pokryl všechny své hypermarkety technologií snadného nakupování Scan&Go, poskytne v Praze Čakovicích, kde byla technologie jako první zavedena, i mobilní aplikaci Scan&Go v mobilu. Znamená to, že zákazníci mohou místo skenerů pro načítání kódů použít vlastní chytrý telefon.

„Jde prakticky o rozšíření oblíbené služby. Celkem máme v hypermarketech k dispozici 1 600 skenerů, nicméně se v nákupních špičkách například před státními svátky stává, že jsou i přes tento velký počet rozebrány. Nejen proto, ale i kvůli dalšímu rozvoji moderních služeb, přicházíme s možností využít mobilní aplikaci,“ říká Pavla Hobíková, mluvčí hypermarketu Globus.

Na začátku spuštění aplikace budou v Globusu v Čakovicích pro zákazníky k dispozici hostesky, které zákazníkům poradí i pomohou se stažením aplikace i jejím používáním.


Postup jak s aplikací Scan&Go v mobilu:

  1. Stáhnout aplikaci (iPhone, Android)
  2. Načíst kartu Globus Bonus (jen jednou, aplikace v mobilu si ji pak už při dalších nákupech pamatuje)
  3. Načíst QR kód Scan&Go, který je k dispozici jak u vstupu na nákupní plochu, tak i po vnitřních plochách v hypermarketu (s mobilem lze tak zahájit nákup kdykoliv, aniž by se zákazník musel vracet pro skener a QR kód ke vstupu na nákupní plochu)
  4. Skenovat čárové kódy, nákup ideálně ukládat rovnou do tašky
  5. U pokladny naskenovat kód pro ukončení nákupu a zaplatit

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

Se divím, že zrovna ve zlodějíčkovském Česku tohle funguje.

Suriwan
Suriwan

Také se říkám jaké musí být ztráty daného obchodu ve spojení s touto službou. I Amazon Go uznal, že služba zatím neni připravená na ostrý provoz…

Tomas
Tomas

Tak jim asi ty sesbíraný data, který jim při každým nákupu poskytujeme stojej za ty ztráty.

Suriwan
Suriwan

Data sesbíraná při nákupu už dávno mají z bonus karet… Co nového takhle získají krom snížení počtu prodavaček? :) Jako mě se ten systém docela líbí, jen prostě nechápu jak může v ČR fungovat.

xD
xD

Vem si kolik ušetříš za prodavačky, ono se to nezdá, ale ve výsledku to co ušetříš může být v porovnáním se ztrátama +- stejné, popřípadě mírně v mínusu, ale i tak se jim to vyplatí, protože zákazník je spokojenější.

Tomas
Tomas

Jak jenom v Čakovicích? :D

Jindrich
Jindrich

Pilotni provoz te aplikace v mobilu pouze v Cakovicich. Ostatni pobocky zatim stale jen klasicke scan&go pristroje

Mirecek
Mirecek

Pořídil jsem si Scan and Go s vizí, že ušetřím čas na pokladně. Nakonec jsem to vzdal – při každém nákupu mě vždy kontrolovali, navíc tam na kontrolu vždy dali tu nejpomalejší prodavačku co našli. Takže ve finále i ti na posledním místě ve frontě na kasu, byli za pokladnou vždy rychleji. Takže di to nechte, dál budu stát frontu.

Jindrich
Jindrich

Kontroly probihaji nahodne na zaklade vybranych artiklu v nakupnim kosi. Asi mate stesti, ze kupujete veci, ktere se zkratka jini poukousi krast :-) ja s tim nakupuji uz nejaky mesic a kontroly vs. bez kontrol je zhruba 1:3.

Ing.Jindřich Rotsch CSc.
Ing.Jindřich Rotsch CSc.
Tuto službu jsem využil 3x a vždy při placení jsem si připadal jako zloděj nebo, že jsem přepadl banku. Obsluha se okamžitě vrhla na můj nákupní vozík a začala vyndavat zboží, které jsem pře tím naskenoval, V ten okamžik přiběhli další bachaři, kteří přihlíželi kontrole nákupu. Samozřejmě vše bylo v pořádku. To samé se opakovalo při dalších dvou nákupech, proto jsem se rozhodl již nikdy takto v Globusu v Liberci nenakuvat už proto, že nemám zájem, aby někdo bezdůvodně dělal ze mně dělal zloděje. Je mi jasné, že kotrola musí být, ale provádět ji slušnou formou a nikoliv tak, že… Číst vice »
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Divíte se, proč se na vašem telefonu či tabletu přestaly zobrazovat mapové podklady v některých aplikací? Problém je u…

Ultrasonická čtečka u Honor 10: nevadí ji ani opalovací krém

Ultrasonická čtečka u Honor 10: nevadí ji ani opalovací krém

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Nový smartphone Honor 10 se chlubí nejen jedinečným designem a skvělým poměrem cena/výkon, ale také některými pokročilými technologiemi. Tip: Xiaomi…

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Dohled rodičů nad svými dětmi je samozřejmě do určitého věku správný, nicméně miliony rodičů si chtěli zjednodušit život a…

Mobilní zobrazení