Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Exynos 9810 jde do výroby. Dorazí nový Galaxy S9 již v lednu?

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Před třemi týdny jsme vás informovali, že Samsung oficiálně představil svůj nejvýkonnější procesor Exynos 9810, který má být srdcem nové generace prémiových telefonů Galaxy S9 a Galaxy S9+ a podle nejnovějších zpráv je nyní připraven pro masovou výrobu.

Tip: Masová výroba Samsungu Galaxy S9 může začít v prosinci

Samsung, zdá se, skutečně nelhal, když před několika měsíci nenápadně podporoval zvěsti, že telefony Galaxy S9, respektive Galaxy S9+ pravděpodobně dorazí na trh dříve, než tomu bylo v minulých letech. Nejnovější čipset Exynos 9810 je právě teď připraven pro výrobu, tak si v rychlosti pojďme shrnout dostupná fakta.

Čipset je stále výráběn 10nm procesem, jde však o jeho druhou generaci 10nm LPP (low power plus), navzdory původním spekulacím, které uváděly výrobu pomocí 8nm. Dále víme, že procesor má nová vlastní CPU jádra třetí generace, vylepšené GPU, které má být výkonější než loňské Mali-G71. A také nabízí nejnovější řešení modemu Cat. 18 LTE 1.2Gb/s s patentovanou podporou 6CA (jde o agregaci nosičů signálu LTE). Samsung ujišťuje, že řešení 10LPP má nabídnout až o 15 % vyšší výkon a ve stejné míře i energetickou účinnost oproti loňské řadě.

Možná jste asi před měsícem zaregistrovali oznámení Samsungu, že je připraven a kvalifikován i pro 8nm proces. Ale s ohledem na skutečnost, že nejnovější Exynos byl vyvíjen prakticky celý rok, je jasné, že nové řešení výroby bude využito pro pozdější modely. Vzhledem k tomu, že Galaxy S8 je již tak dosti rychlý a boření benchmarkových testů není dnes úplně smysluplnou priortiou, nemá Samsung důvod někam spěchat.

Dalším důvodem, který jen posiluje zvěsti o tom, že by se nové telefony mohly objevit již na veletrhu CES 2018 v Las Vegas, je informace, že jsou nachystány nové OLED displeje. A obvykle to bývá s dvou až tří měsíčním přestihem, než-li dojde k finálnímu smontování zařízení na výrobní lince. Čistě teoreticky by tak Samsung stihnul i lednový termín. A pokud ne, tak má v záloze přelom února a března, kdy se koná akce MWC 2018 v Barceloně.

zdroj: phoneArena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

DNES  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení