Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Blesk Mobil: nový český operátor startuje již za 8 dnů!

  |  22 komentářů  |  autor: Roman Hornyš

Trh s českými operátory zažíval v posledních měsících nátlak ze strany nespokojených zákazníků a konečně také z Českého telekomunikačního úřadu, který na podněty začal reagovat. Zprávami o tom, jak se něco děje (či bude dít), jsme byli doslova zahlceni. Teď se ale konečně věci hnuly a na světě je nový český operátor – virtuál – Blesk Mobil.

Blesk Mobil, za kterým (jak již název napovídá) stojí deník Blesk (přesněji vydavatelství Ringier), je nový a zároveň první virtuální operátor u nás. Provozovat ho bude ve své síti Telefonica O2, což nám napovídá, že s pokrytím to nebude mít nováček vůbec těžké. Jinak řečeno, celých 99% území ČR bude schopno zachytit signál tohoto operátora, tudíž se signálem problém nebude. Taktéž s konkurencí, se kterou se nebojí Blesk Mobil srovnávat, si poradí snadno. Na své tiskové konferenci, která se konala v pražském Hubu, dnes dopoledne představil své ceny, služby, které bude poskytovat a potvrdil i datum svého startu. A to již 7 listopadu!

Čím je tedy Blesk Mobil lepší oproti konkurenci?

Za prvé jsou to ceny. Operátor nabídne levnější volání nejen v domácích sítích, ale také v zahraničí. Jednat se sice nebude o nějakou výraznou revoluci, ale jistý posun zde je. Taktéž bude levnější i účtování SMS zpráv. Hodnoty jsme vám přehledně seřadili do tabulky pod odstavcem.

volání do všech sítí2,50 Kč/min
SMS do všech sítí1,50 Kč/sms
Volání do/z EU10 Kč/min/8,60 Kč/min
SMS z EU2,60 Kč/sms

Za druhé je to již zmiňované pokrytí. Tady se ovšem jedná o lepší hodnoty jen v případě dvou českých operátorů, a to T-Mobile a Vodafone, neboť Blesk mobil vlastní stejné pokrytí jako jeho „poskytovatel“ pásma, společnost O2.

Položme si ale otázku z druhé strany. Čím bude nový Blesk Mobil horší? Jedna věc by se přece jen našla, a to nemožnost zvolit si jakýkoliv tarif. Operátor bude nabízet pouze jeden druh služby a to tzv. předplacenou kartu. Je pravda, že z nabídky tarifů našich stávajících operátorů není o co stát, nicméně zákazníci zvyklí na tarif si budou muset navyknout na jiný způsob sledování svých provolaných financí.

Kromě toho bude virtuální operátor nabízet klasickou hlasovou samoobsluhu (či volání přímo operátorovi jež bude zpoplatněno jednorázovou částkou 20 Kč) nebo prostřednictvím svého webu, SIM karty si budete moct zakoupit podobně jako je tomu u O2 na novinových stáncích a podobných obchodech, zajímavostí je dostupnost jejich verzí. Dostupné totiž budou hned od začátku klasické SIM karty (mini sim) a micro SIM karty, na nano sim karty si budeme muset nějakou dobu počkat.


Kredit si bude možné při spuštění operátora koupit jen v hodnotě 250 Kč

Možná vás napadá otázka „A co účtování?“ S účtováním u nového operátora to bude na dobré cestě. Nebude sice tak férový jako v případě tarifů od Vodafonu s účtováním po sekundách, nicméně situace nebude tak špatná jako v případě dalších operátorů. Účtovat se bude systémem 60+1, což znamená, že za první minutu zaplatíte celou částku (tedy 2,50 Kč) a dále bude hovor účtován po sekundách. Kromě těchto zmiňovaných služeb bude Blesk Mobil nabízet i datové přenosy 3G s měsíčním fup limitem dat 100 MB za 100 Kč nebo denním limitem 50 MB za 20 Kč. Jednat se bude o tzv. balíčky, při potřebě nového balíčku jednoduše dokoupíte další.

Virtuální operátor jako takový, kromě levnějších služeb, další výhody nepřináší. Je tomu spíše naopak. Nemůžete například zajít do prodejny a zeptat se na co potřebujete, nikdo vám nepomůže jinak než hlasově. Pokud si ale s hovorem k vyřešení problému vystačíte, rozhodně nebudete mít potíž. Nabízí se tedy jen otázka: „Přejdete?“

ČLÁNKY:,
Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Společnost Apple odvysílala novou reklamu. Jde o příběh holčičky, která užívá iPad Pro v různých situacích. Pointu minutového videa naleznete v…

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Honor je jeden z mála výrobců, který pouští do různých částí částí světa ten samý smartphone pod různými jmény. To platí…

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

VČERA  |  Jakub Fišer  |  16 komentářů

Blíží se nový rok a trojice hlavních operátorů již představila plány na rok 2018. Ten se podle nich ponese v duchu…

Mobilní zobrazení