Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Blesk Mobil: nový český operátor startuje již za 8 dnů!

  |  22 komentářů  |  autor: Roman Hornyš

Trh s českými operátory zažíval v posledních měsících nátlak ze strany nespokojených zákazníků a konečně také z Českého telekomunikačního úřadu, který na podněty začal reagovat. Zprávami o tom, jak se něco děje (či bude dít), jsme byli doslova zahlceni. Teď se ale konečně věci hnuly a na světě je nový český operátor – virtuál – Blesk Mobil.

Blesk Mobil, za kterým (jak již název napovídá) stojí deník Blesk (přesněji vydavatelství Ringier), je nový a zároveň první virtuální operátor u nás. Provozovat ho bude ve své síti Telefonica O2, což nám napovídá, že s pokrytím to nebude mít nováček vůbec těžké. Jinak řečeno, celých 99% území ČR bude schopno zachytit signál tohoto operátora, tudíž se signálem problém nebude. Taktéž s konkurencí, se kterou se nebojí Blesk Mobil srovnávat, si poradí snadno. Na své tiskové konferenci, která se konala v pražském Hubu, dnes dopoledne představil své ceny, služby, které bude poskytovat a potvrdil i datum svého startu. A to již 7 listopadu!

Čím je tedy Blesk Mobil lepší oproti konkurenci?

Za prvé jsou to ceny. Operátor nabídne levnější volání nejen v domácích sítích, ale také v zahraničí. Jednat se sice nebude o nějakou výraznou revoluci, ale jistý posun zde je. Taktéž bude levnější i účtování SMS zpráv. Hodnoty jsme vám přehledně seřadili do tabulky pod odstavcem.

volání do všech sítí2,50 Kč/min
SMS do všech sítí1,50 Kč/sms
Volání do/z EU10 Kč/min/8,60 Kč/min
SMS z EU2,60 Kč/sms

Za druhé je to již zmiňované pokrytí. Tady se ovšem jedná o lepší hodnoty jen v případě dvou českých operátorů, a to T-Mobile a Vodafone, neboť Blesk mobil vlastní stejné pokrytí jako jeho „poskytovatel“ pásma, společnost O2.

Položme si ale otázku z druhé strany. Čím bude nový Blesk Mobil horší? Jedna věc by se přece jen našla, a to nemožnost zvolit si jakýkoliv tarif. Operátor bude nabízet pouze jeden druh služby a to tzv. předplacenou kartu. Je pravda, že z nabídky tarifů našich stávajících operátorů není o co stát, nicméně zákazníci zvyklí na tarif si budou muset navyknout na jiný způsob sledování svých provolaných financí.

Kromě toho bude virtuální operátor nabízet klasickou hlasovou samoobsluhu (či volání přímo operátorovi jež bude zpoplatněno jednorázovou částkou 20 Kč) nebo prostřednictvím svého webu, SIM karty si budete moct zakoupit podobně jako je tomu u O2 na novinových stáncích a podobných obchodech, zajímavostí je dostupnost jejich verzí. Dostupné totiž budou hned od začátku klasické SIM karty (mini sim) a micro SIM karty, na nano sim karty si budeme muset nějakou dobu počkat.


Kredit si bude možné při spuštění operátora koupit jen v hodnotě 250 Kč

Možná vás napadá otázka „A co účtování?“ S účtováním u nového operátora to bude na dobré cestě. Nebude sice tak férový jako v případě tarifů od Vodafonu s účtováním po sekundách, nicméně situace nebude tak špatná jako v případě dalších operátorů. Účtovat se bude systémem 60+1, což znamená, že za první minutu zaplatíte celou částku (tedy 2,50 Kč) a dále bude hovor účtován po sekundách. Kromě těchto zmiňovaných služeb bude Blesk Mobil nabízet i datové přenosy 3G s měsíčním fup limitem dat 100 MB za 100 Kč nebo denním limitem 50 MB za 20 Kč. Jednat se bude o tzv. balíčky, při potřebě nového balíčku jednoduše dokoupíte další.

Virtuální operátor jako takový, kromě levnějších služeb, další výhody nepřináší. Je tomu spíše naopak. Nemůžete například zajít do prodejny a zeptat se na co potřebujete, nikdo vám nepomůže jinak než hlasově. Pokud si ale s hovorem k vyřešení problému vystačíte, rozhodně nebudete mít potíž. Nabízí se tedy jen otázka: „Přejdete?“

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
14 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
abdanaVašekPetrMirda Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal
Michal

Deník Blesk a provozovat ho bude O2. No nevím, ale já z této kombinace moc dobrý pocit pro přejití nemám.

ab
ab

mas to virtuala, tak co bys chtel?
vis jak dlouho by to trvalo a kolik love by to stalo udelat novyho OPa?
moc nevis, kera bije…

Lukas
Lukas

Asi ne…. FUP je v dnešní době za tu cenu strašný!

Vojta
Vojta

WTF ten internet na den mají nejvýhodnější. 50 MB za 20 Kč
Vodafone: 25 MB za 25 Kč
O2: xx MB za 30 Kč (nemůžu najít FUP)
T-mobile: 25 MB za 24 Kč
Ale je pravda ze 100 FUP na mesíc je dost málo.

vlasta
vlasta

co je FUP?

vbvbv
vbvbv

FUP (fair user polici) je výmysl z dřevních dob internetu, kdy linka měla omezenou propustost, a tak se hlídalo, aby každej uživatel mohl net rozumně použít. Hlídala se nejprve přenosová rychlost, a protože se začali lidi učit stahovat věci, tak pak i přenesená data za nějakou dobu. Po jejich překročení většinou ale došlo jen ke snížení přenosové rychlosti do konce daného období (pak byla opět automaticky navýšena, a limit se načítal znovu od nuly). Později této „vymoženosti“ zneužívali poskytovatelé k tomu, aby od lidí kteří stahují získali víc peněz (omezili množství dat, a pak se mohlo připlatit, nebo si člověk… Číst vice »

Bjuno
Bjuno

A proč nepřejít, nějakou dobu si to zkusím a uvidím… Mám telefon na 2 sim karty – tak i kdybych potřeboval výhodnější internet, tak použiju ten z druhé sim. Ale jde mi spíš o volání a cenu za něj. A pro prvého přispívatele pod nickem Michal : O2 nebude nic provozovat…. Pouze smluvně poskytne svou síť.

s.s.rock
s.s.rock

Volání pres operátora už je dneska přežitek, ať nabídnou hlavně pořádný internet a nejlépe bez fupu. Volám výhradně výhradně pres skype, viber nebo ICQ. ;-)

Bjuno
Bjuno

No ono ti to nikdo nevyvrací, al chtěl bych vidět, jak takhle volá (nám jeho dětem)můj 77-ti letý otec. A věř tomu že volá opravdu často. Mohl bys taky třeba napsat: Sledování televize, chození do kina, nebo do divadla, na koncerty, jezdění na dovolenou – to je přežitek. Vždyť máme internet a pomocí internetu to vše máme doma…

Petr
Petr

Jedna věc je jasná pokud to bude fungovat jako o2 ,že po přetažení FUP jede net v pohodě na čtení a další věci je zcela dostatečný rychlost až 256 Kb/s na čtení na stahování z ulozto to je horsi to jde jen 33 Kb/s ,ale i tak to jde ,tak při takových podmínkách bych to za 100 korun vzal.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení