Mobilizujeme.cz

Známe výrobní cenu iPhonu 6 a 6 Plus. Nejdražší je displej.

  |  25 komentářů  |  autor:

Výrobní cena a především par marže bývá častým terčem diskuzí a dvojnásob to platí pro výrobky společnosti Apple. Pozornosti neunikla ani dvojice nových iPhonů 6. Pojďme se tedy podívat na ceny jednotlivých součástek, které pro americkou společnost vyrábí hned několik výrobců včetně LG nebo Samsungu.

Výrobní cena 16 GB verze 4,7″ Apple iPhone 6 se zastavila na hodnotě 200 dolarů (4 000 korun). Výroba nejdražší verze se 128 GB paměti pak stojí 247 dolarů, tedy zhruba 4 940 korun. Větší 5,5″ iPhone 6 Plus pak startuje na částce 216 dolarů a za součástky 128 GB verze zaplatí Apple 263 dolarů, což je v přepočtu nějakých 5 260 korun.

Celková marže se za 16 GB modely pohybuje okolo 69%, což rozhodně není málo. Mírně vyšší zisk pak samozřejmě generují verze s větší pamětí. Za 128 GB verzi získá Apple 70% ceny.

Nejdražší součástkou nových iPhonů 6 jsou bezesporu displeje, které pro Apple vyrábí společnosti LG Display a Japan Display. Cena displeje pro iPhone 6 se vyšplhala na 45 dolarů (900 korun) a za větší displej pro iPhone 6 Plus si výrobci účtují 52,5 dolarů (1 050 korun). Ochranné sklo Gorilla Glass 3 pak pro displeje dodává společnost Corning.

Přestože paměti pro nové iPhony stále dodává Samsung, procesory Apple A8 již vyrábí převážně TSMC. Výrobní cena 20 nm procesoru společně s koprocesorem Apple M8 pak činí zhruba 20 dolarů (400 korun). Apple také poprvé u nových iPhonů použil technologii NFC. Potřebný hardware dodává společnost NXP Semiconductors a cena společně se všemi dalšími senzory je 22 dolarů, tedy v přepočtu 440 korun.

Na závěr však musíme opět zdůraznit, že se jedná pouze o výrobní náklady. Výdaje na vývoj hardwaru a softwaru tato čísla vůbec nezohledňují, a proto je berte se značnou rezervou.

Zdroj: GSMArena, iFixit

ČLÁNKY:, , ,
Huawei představí i Lite verzi modelu Mate 10

Huawei představí i Lite verzi modelu Mate 10

DNES  |    |  diskuze (0)

Za necelý měsíc představí společnost Huawei velmi očekávaný phablet Mate 10. Konkrétně uvede hned tři modely, jedním z nich bude i telefon…

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

VČERA  |    |  3 komentáře

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

VČERA  |    |  9 komentářů

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Mobilní zobrazení