Mobilizujeme.cz

Apple dosáhl stažení tabletu Samsung Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011

  |  9 komentářů  |  autor:

Apple znovu využil rychlé německé legislativy a kvůli vzhledové podobnosti s iPadem nechal stáhnout nově představený tablet Samsung Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011.

Applu v poslední době proti Samsungu prochází jeden právní spor za druhým. V srpnu zastavil německý soud v Düsseldorfu prodej očekávaného tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1, nejprve v celé EU, později se zákaz vztahoval jen na Německo, jelikož německý okresní soud neměl pravomoc zakazovat prodej v jiných zemích. Nyní se po velmi krátké době povedlo Applu stáhnout nový tablet Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011, který probíhá shodou okolností také právě v Německu.

Samsung Galaxy Tab 7.7 byl představen ve čtvrtek 1. září, tedy den před zahájením veletrhu IFA 2011. Spolu s ostatními novináři jsme si jej vyzkoušeli a přinesli vám živé pohledy na všechny novinky Samsungu, včetně postřehu, že na zadní stranu výrobce umístil cedulku „Není určeno pro prodej v Německu“. V pátek si tablet mohli vyzkoušet ještě první návštěvníci veletrhu, ovšem v sobotu jej výrobce ze všech výstavních prostorů stáhl, a to včetně propagačních materiálů či dokonce internetové prezentace.

Co je ovšem zajímavé, Apple se nestaral o model Galaxy Tab 8.9 LTE, který je stále k vidění na stánku T-Mobilu, přitom se designově nikterak neliší od zakázané dvojice Galaxy Tab 7.7 a Galaxy Tab 10.1. Nelíbí se tak Applu to, že Galaxy Tab 7.7 disponuje jako první tablet na trhu Super AMOLED Plus displejem s vysokým rozlišením 1280 x 800 px, což je jemnější displej a na slunci lépe čitelnější, než co přináší současný iPad 2? Bojí se, že tento nový produkt ohrozí prodeje iPadu? Určitě. Jinak by zakázal i stejný Galaxy Tab 8.9 LTE.

V celé této kauze hraje velmi důležitou roli vybraný německý soud. Apple může velmi rychle zakázat jakýkoliv produkt, který se podobá jeho produktům, u kterých drží významné například designové patenty. Druhá strana se pouze dozví předběžné opatření soudu, které musí respektovat. K soudu se obě strany dostanou až později. Naopak v USA je celý tento proces mnohem složitější a Apple nemůže jen tak zakázat konkurenční produkt. Žalovaná strana se může dlouho bránit a dokud nerozhodne soud, produkt může být klidně celou dobu v prodeji.

ČLÁNKY:, ,
Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

VČERA  |    |  diskuze (0)

Antigravitační pouzdro je nová vychytávka, která sice váš telefon nezbaví gravitace jako takové, ale dokáže překvapivým způsobem přichytit smartphone na sklo či…

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

VČERA  |    |  5 komentářů

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Mobilní zobrazení