Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Apple dosáhl stažení tabletu Samsung Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011

  |  9 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Apple znovu využil rychlé německé legislativy a kvůli vzhledové podobnosti s iPadem nechal stáhnout nově představený tablet Samsung Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011.

Applu v poslední době proti Samsungu prochází jeden právní spor za druhým. V srpnu zastavil německý soud v Düsseldorfu prodej očekávaného tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1, nejprve v celé EU, později se zákaz vztahoval jen na Německo, jelikož německý okresní soud neměl pravomoc zakazovat prodej v jiných zemích. Nyní se po velmi krátké době povedlo Applu stáhnout nový tablet Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011, který probíhá shodou okolností také právě v Německu.

Samsung Galaxy Tab 7.7 byl představen ve čtvrtek 1. září, tedy den před zahájením veletrhu IFA 2011. Spolu s ostatními novináři jsme si jej vyzkoušeli a přinesli vám živé pohledy na všechny novinky Samsungu, včetně postřehu, že na zadní stranu výrobce umístil cedulku „Není určeno pro prodej v Německu“. V pátek si tablet mohli vyzkoušet ještě první návštěvníci veletrhu, ovšem v sobotu jej výrobce ze všech výstavních prostorů stáhl, a to včetně propagačních materiálů či dokonce internetové prezentace.

Co je ovšem zajímavé, Apple se nestaral o model Galaxy Tab 8.9 LTE, který je stále k vidění na stánku T-Mobilu, přitom se designově nikterak neliší od zakázané dvojice Galaxy Tab 7.7 a Galaxy Tab 10.1. Nelíbí se tak Applu to, že Galaxy Tab 7.7 disponuje jako první tablet na trhu Super AMOLED Plus displejem s vysokým rozlišením 1280 x 800 px, což je jemnější displej a na slunci lépe čitelnější, než co přináší současný iPad 2? Bojí se, že tento nový produkt ohrozí prodeje iPadu? Určitě. Jinak by zakázal i stejný Galaxy Tab 8.9 LTE.

V celé této kauze hraje velmi důležitou roli vybraný německý soud. Apple může velmi rychle zakázat jakýkoliv produkt, který se podobá jeho produktům, u kterých drží významné například designové patenty. Druhá strana se pouze dozví předběžné opatření soudu, které musí respektovat. K soudu se obě strany dostanou až později. Naopak v USA je celý tento proces mnohem složitější a Apple nemůže jen tak zakázat konkurenční produkt. Žalovaná strana se může dlouho bránit a dokud nerozhodne soud, produkt může být klidně celou dobu v prodeji.

ČLÁNKY:, ,
Poslední aktualizace aplikace Uber potěší hlavně řidiče

Poslední aktualizace aplikace Uber potěší hlavně řidiče

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Uber neustále zdokonaluje svou aplikaci, se kterou se dá jednoduše nechat odvést nebo naopak s ní snadno vydělávat, to v případě…

OnePlus 3 a 3T nyní dostávají aktualizaci Android 8.0 Oreo

OnePlus 3 a 3T nyní dostávají aktualizaci Android 8.0 Oreo

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost OnePlus slibovala, že aktualizace na Android 8.0 bude pro obě zařízení dostupná do konce tohoto roku. A slib dodržela. Od…

Alcatel Idol 5: i brácha modelu 5s má co nabídnout

Alcatel Idol 5: i brácha modelu 5s má co nabídnout

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Alcatel představil kromě modelu 5s také telefon Idol 5. Již z názvu je jasné, že se bude jednat o něco méně…

Mobilní zobrazení