Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple dosáhl stažení tabletu Samsung Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011

  |  9 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Apple znovu využil rychlé německé legislativy a kvůli vzhledové podobnosti s iPadem nechal stáhnout nově představený tablet Samsung Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011.

Applu v poslední době proti Samsungu prochází jeden právní spor za druhým. V srpnu zastavil německý soud v Düsseldorfu prodej očekávaného tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1, nejprve v celé EU, později se zákaz vztahoval jen na Německo, jelikož německý okresní soud neměl pravomoc zakazovat prodej v jiných zemích. Nyní se po velmi krátké době povedlo Applu stáhnout nový tablet Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA 2011, který probíhá shodou okolností také právě v Německu.

Samsung Galaxy Tab 7.7 byl představen ve čtvrtek 1. září, tedy den před zahájením veletrhu IFA 2011. Spolu s ostatními novináři jsme si jej vyzkoušeli a přinesli vám živé pohledy na všechny novinky Samsungu, včetně postřehu, že na zadní stranu výrobce umístil cedulku „Není určeno pro prodej v Německu“. V pátek si tablet mohli vyzkoušet ještě první návštěvníci veletrhu, ovšem v sobotu jej výrobce ze všech výstavních prostorů stáhl, a to včetně propagačních materiálů či dokonce internetové prezentace.

Co je ovšem zajímavé, Apple se nestaral o model Galaxy Tab 8.9 LTE, který je stále k vidění na stánku T-Mobilu, přitom se designově nikterak neliší od zakázané dvojice Galaxy Tab 7.7 a Galaxy Tab 10.1. Nelíbí se tak Applu to, že Galaxy Tab 7.7 disponuje jako první tablet na trhu Super AMOLED Plus displejem s vysokým rozlišením 1280 x 800 px, což je jemnější displej a na slunci lépe čitelnější, než co přináší současný iPad 2? Bojí se, že tento nový produkt ohrozí prodeje iPadu? Určitě. Jinak by zakázal i stejný Galaxy Tab 8.9 LTE.

V celé této kauze hraje velmi důležitou roli vybraný německý soud. Apple může velmi rychle zakázat jakýkoliv produkt, který se podobá jeho produktům, u kterých drží významné například designové patenty. Druhá strana se pouze dozví předběžné opatření soudu, které musí respektovat. K soudu se obě strany dostanou až později. Naopak v USA je celý tento proces mnohem složitější a Apple nemůže jen tak zakázat konkurenční produkt. Žalovaná strana se může dlouho bránit a dokud nerozhodne soud, produkt může být klidně celou dobu v prodeji.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Petr Kropáč
Petr Kropáč

Už by bylo na čase těm (takové sprosté slovo ještě nevymysleli) z Applu utnout tipec.
Pokrok nezastavíš. A pokud ty nejlepší novinky nejsou od něj, hned to zakážeme. Zajímalo by mě, kolik za to německé soudy dostaly.
Stejně, být němec, tak si jej objednám přes internet třeba z ČR.
Jsem zvědav co bude Apple dělat, až Samsung vypustí své novinky, které chystá do budoucna.
třeba:
http://www.intomobile.com/2011/01/08/samsung-shows-off-flexible-transparent-amoled-displays/

MK
MK

No jo , apple neumí odpovědět přestavením vlastních věcí , tak se snaží to zakázat těm ,co to dovedou. Ovšem taková drobnost samsung v rozletu nezastaví.

Kugi
Kugi

Myslím si , že by se všichni výrobci měli na Apple rozzuřit a minimálně prodat protižaloby minimálně za porušování patentů ( a jako že je Apple porušuje …viz. Samsung x Apple )… Když se výrobci spojí a podají protižaloby atd. tak si myslím , že už budou jabkáci držet huby. Apple si minimálně zadělává na pořádný průser a válku s ostatními výrobci , kde podle mne nemají šanci

Majk
Majk

Tak bodeť by je neporušoval. Když si Apple podmanil tvar obdélníku s displejem… :)

Lovap
Lovap

Kecy … Apple nežaluje ani Asus a ani Acer – a to obidve firmy vyrábajú „obdélníky s displejem“. Lenže tak okato nekupírujú štýl iPadu.

xsarahdi
xsarahdi

to mi ale vysvetlite ktorý „nezávislý a nestranný“ (nezaplatený sudca) sa zaoberá v piatok večer nejakým TABLETOM???!!! MIESTO ABY BOL SO SVOJOU RODINOU???!!!
a potom,že len v CS je to tak.Súdy sú asi všade ROVNAKO skorumpované

„Nakonec bylo potvrzeno, že Apple získal v pátek (pravděpodobně ve večerních hodinách) nové předběžné opatření, které se vztahuje na Galaxy Tab 7.7.“

HNUS VELEBNOSTI

Lovap
Lovap

Nech sa naučí Samsung nekopírovať, iný to zvládajú (Acer, Asus atď), malo by sa to podariť aj takej veľkej firme ako Samsung.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé…

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple očividně ví o jedné z chyb u iOS 11, kterou dokonce zachytil přímo ve svém oficiálním videoklipu. Tip: iOS 11 má…

Mobilní zobrazení