Mobilizujeme.cz

Aplikace pro Android běží i na stolních Windows

  |  komentovat  |  autor:

Firma BlueStacks vyvíjí program, který umožňuje zprovoznit aplikace napsané pro systém Android na zařízení se systémem Windows. Na Windows 7 a vyšší funguje alpha verze s balíčkem několika aplikací.

Proč aplikace z Androidu na Windows?

Počet aplikací na Android marketu překročil hranici 0,5 miliónu a dále roste. Proč nevyužít už napsaných aplikací pro další systém? Nejde tu však o kvantitu, ale kvalitu. Těch kvalitních aplikací najdete na Android Marketu opravdu velké množství. Ve většině případů jsou i zdarma. Aplikace z Androidu najdou využití hlavně u tabletů s Windows, protože ovládacím prvky aplikací jsou přizpůsobeny dotykovému displeji.

Projekt společnosti BlueStacks

Cílem společnosti BlueStacks v roce 2008 bylo vytvořit software pro PC, který bude umožňovat zprovoznění Android aplikací ve Windows. Společnosti se to podařilo a do světa vypustila první alpha verzi svého programu BlueStacks app player for Windows. Tento program najdete volně ke stažení na stránkách výrobce http://bluestacks.com/. Problém s instalací nastane pouze, pokud vlastníte už zastaralé Windows XP a nějaké problémy mohou nastat i u Vist. Pro tyto systémy není alpha verze optimalizována, a proto  doporučuji používat pouze na Windows 7 nebo vyšší verzi systému.


Pokud se pokusíte program nainstalovat na „XPéčka“, tohle okno Vás moc nepotěší

Alpha verze v provozu

Po nainstalování BlueStacks app playeru se na ploše zobrazí gadget. Pokud se neobjevil, podržte pravé tlačítko myši na ploše a hledejte BlueStacks gadget v miniaplikacích. V balíčku je už 36 předinstalovaných aplikací, ale pouze 10 se jich zobrazuje. Pokud chcete vyzkoušet i skrytých 16 aplikací, musíte se registrovat přes facebook aplikaci. Máte také možnost pomocí aplikace BlueStacks Cloud Connect vyzkoušet vlastní nainstalovanou aplikaci ze svého Android zařízení.

 

Jak to bude fungovat?

Zákazník bude mít přístup z počítače pomocí BlueStacks app playeru k aplikacím, které budou na AppStore Amazon, GetJar nebo SlideMe. Stažené aplikace bude moci spustit na svém zařízení s Windows a normálně používat, jak je zvyklý ze svého Android zařízení. Vše bude probíhat na pozadí pomocí virtualizace. Nabízí se otázka, jak plynulé budou např. náročné 3D hry? Vzhledem k výkonu dnešních počítačů by to neměl být problém, ale radši s tímto tvrzením počkáme až na finální verzi programu.

Dokonce investovalo i AMD

Do projektu investovalo už mnoho firem a jedním z posledních investorů je i AMD, který chce využít případné optimalizace pro své APU procesory, které kombinují (CPU) procesorové jádro s (GPU) grafickým jádrem.AMD na vývoj těchto APU procesorů sází, protože jejich hlavní vlastností je velký výkon při nízké spotřebě, a proto se jejich využití dočkají hlavně přenosná zařízení, která v poslední době zažívají „boom“. Taková hardwarová optimalizace pro APU od AMD by určitě znamenala určitou výhodu pro zařízení vybavená jejich procesory. Výhoda APU procesorů je také v případě virtualizace, protože GPU dokáže svůj výkon přenést na výpočty spojené s virtualizací.

Budoucnost nejistá

S příchodem Windows 8 by měla přijít nová éra tabletů s „velkým“ operačním systémem, a tak je těžké předvídat, jestli se takto virtualizované aplikace z Androidu uchytí a budou hojně používány.Nakonec i Windows budou mít svůj market, a tak aplikace vytvořené pro Android, budou moci programátoři napsat i pro Windows.

ČLÁNKY:,
Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínské klony zařízení známých značek nejsou ničím neobvyklým. Jenže když k tomu přidáme i trochu té vlastní invence, vyjde nám něco vskutku originálního.…

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

DNES  |    |  diskuze (0)

Ano, je tady další z řady převratných vynálezů, který slibuje zázračnou technologii budoucnosti. Tentokrát sice vědci nehodlají prodloužit výdrž baterie – ačkoliv…

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

DNES  |    |  3 komentáře

Představení nových iPhonů pomalu ale jistě klepe na dveře a ve vzduchu i přesto stále visí několik otázek, které ještě nebyly zodpovězeny.…

Mobilní zobrazení