Mobilizujeme.cz

3 nejlepší technologie, které přinesou smartphony v roce 2017

  |  18 komentářů  |  autor:

(oživeno – původní text z 2.11.) Do začátku roku 2017 sice ještě zbývající skoro dva měsíce, ovšem některé společnosti již s předstihem prozradily, které inovativní technologie by se měly u smartphonů v příštím roce objevit. Pojďte tak s námi nahlédnout do nedaleké budoucnosti!

Bezrámečkový displej

Jednou z nejzajímavějších vychytávek, která to nakonec stihne na trh ještě v letošním roce, je speciální bezrámečkový displej. Konkrétně Xiaomi jako první oficiálně představilo svůj futuristický smartphone Mi Mix s takřka bezokrajovým designem, kdy obrazovka pokrývá kromě spodní brady téměř celou čelní stranu, číselně přes 90 % plochy. Podobný displej už také prezentoval Sharp, který by jej mohl nabídnout ostatním výrobcům, koneckonců už se mluví o tom, že podobné řešení přinese iPhone 8 či Galaxy S8.

xiaomi-mi-mix-displej

Čtečka otisků v displeji

Další sci-fi technologie už také existuje a vyvinulo ji třeba LG, Sonavation či Qualcomm. S jejím plným zavedením do komerčního produktu to ovšem ještě asi chvíli potrvá. Řeč je o čtečce otisků prstů integrované přímo do displeje, kdy například pro odemknutí telefonu bude stačit jen jednoduše přiložit prst na dotykovou obrazovku, nikoliv na čtečku umístěnou někde jinde (klasicky v domovském tlačítku pod displejem, na zádech či v odemykacím tlačítku na boku). Mluví se o tom, že by nové řešení mohl přinést iPhone 8, ale samozřejmě i mnozí další. Zatím novou čtečku využilo a poprvé pod sklo umístilo opět čínské Xiaomi – u modelu Mi 5s, ovšem na integraci do displeje si stále netrouflo.

Baterie s dvojnásobnou výdrží

Víceméně stejný typ baterie, které mají i dnešní smartphony a další mobilní zařízení, používáme už téměř 20 let. V příštím roce by se to (tentokrát prý ale už fakt doopravdy) mělo změnit. Za průlomem stojí vědci z MIT (Massachusetts Institute of Technology), kteří údajně dokázali zdvojnásobit kapacitu lithium-iontových baterií. Jak? Jednoduše nahradili jednu složku v baterii za jinou (efektivnější) a druhou složku konečně vylepšili tak, aby baterie nebyla nebezpečná (což byl důvod, proč se to nepovedlo už dříve). Konkrétně místo grafitu vědci použili lithium-kovovu fólii, která pojme více iontů (ale baterie se s ní může přehřívat či dokonce vznítit), a k tomu vyvinuli novou formu roztoku elektrolytu, který už tak prudce s lithium-kovovou fólií nereaguje.

iphone-7-baterie

Na kterou z převratných technologií, které se mají u smartphonů objevit v roce 2017, se těšíte nejvíce? Podělte se s ostatními o svůj názor v diskuzi pod článkem!

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná

Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná

DNES  |    |  3 komentáře

Zatímco u stále více předních i méně známých značek se snaží designéři redukovat rámečky kolem displeje, u Sony je už několik generací…

iOS 11 udivuje změněným chováním Wi-Fi a Bluetooth přepínačů

iOS 11 udivuje změněným chováním Wi-Fi a Bluetooth přepínačů

DNES  |    |  2 komentáře

Venku je s námi další velká aktualizace jablečného operačního systému iOS a opět je o čem mluvit. Systém je znovu pěkný, odladěný…

BlackBerry Krypton se poprvé ukazuje. Chce být moderní

BlackBerry Krypton se poprvé ukazuje. Chce být moderní

DNES  |    |  diskuze (0)

Kanadská společnost BlackBerry pod taktovkou čínského TCL si pro nás již pár smartphonů s operačním systémem Android připravila. Nyní se objevují první…

Mobilní zobrazení