Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Vyzkoušeli jsme stylusy SJ2 a SJ3 pro kapacitní dotykové displeje

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Neradi ovládáte svůj mobilní telefon pouze dotyky prstem? Pak by vám mohl přijít vhod některý z řady nových stylusů určených speciálně pro zařízení s kapacitním dotykovým displejem. V naší redakci jsme vyzkoušeli dvojici stylusů SJ2 a SJ3.

Na dnešním trhu jasně převažují mobilní telefony s kapacitními dotykovými displeji. Ty však nelze ovládat klasickým stylusem (či dotykovým perem, chcete-li), neboť kapacitní displeje fungují na principu vodivosti lidského těla. Ovládání prstem je velmi pohodlné, rychlé, přesné. Jsou ale situace, kdy nechcete či zkrátka nemůžete použít své prsty. A pak mohou přijít vhod právě speciální kapacitní stylusy…

TIP: Čtěte Na český trh přichází nové stylusy pro telefony a tablety s kapacitními displeji

Oba testované stylusy SJ2 a SJ3 jsou určeny pro jakékoliv zařízení s kapacitním dotykovým displejem, ať už jde o iPhone, Samsung, HTC a jiné smartphony či tablet jako je Apple iPad, Samsung Galaxy Tab a další. Během testování jsme oba stylusy vyzkoušeli zhruba na desítce mobilních zařízení a na všech fungovaly bez postřehnutelných rozdílů.

Kapacitní stylus se hodí obzvláště v zimě, když máte na rukou rukavice a nechcete je sundavat, aby vám třeba během psaní zprávy „nepřimrzli prsty k displeji“. Se stylusem můžete vedle dotykového displeje ovládat dokonce i senzorová tlačítka (viz. tablet Samsung Galaxy Tab na videu níže).

Další výhodou je, že stylus narozdíl od prstů nezanechává na displeji otisky, a displej je tak lépe čitelný. Stylus se hodí také například při kreslení, pohodlnější je nakreslit či napsat text dotykovým perem než prstem. Nevýhodou ale může být při ovládání absence funkce multi-touch. S jedním stylusem zkrátka nelze použít multi-touch. Dvojité poklepání však u většiny dnešních telefonů tuto funkci supluje.

Kapacitní stylus SJ2 obsahuje na druhém konci propisovací tužku, takže jej lze využít i k zápisu poznámek jinam než jen do mobilního zařízení. Druhý stylus s vyšším označením SJ3 je pak dodávám spolu s unikátní plastovou zástrčkou a šňůrkou k upevnění stylusu do 3,5 mm konektoru pro sluchátka.

Funkce a vlastnosti stylusů SJ2 a SJ3:

  • kulovité zakončení – výborná přesnost a citlivost pod jakýmkoli úhlem držení
  • měkký a hladký materiál zakončení velmi věrně kopíruje lidský prst
  • odpadá jakékoli umazání displeje způsobené mastnými prsty apod.
  • komfortní a přesné psaní na displeji
  • možnost ovládání zařízení i v rukavicích
  • zachovány všechny funkce jako při ovládání prstem – psaní, kreslení, dvojitý poklep

Dvojice stylusů SJ2 a SJ3 pro kapacitní dotykové displeje se nám líbila. Párkrát se nám na videu stalo, že displej ihned nezareagoval na dotyk, ale to bych přisoudil spíše mé nešikovnosti při natáčení videa. Během týdenního testování na desítce mobilních zařízení se s oběma stylusy pracovalo pohodlně. Nejvíce se oba stylusy osvědčily samozřejmě během testování na dotykovém tabletu Samsung Galaxy Tab, který si o podobné příslušenství k využití svého multimediálního potenciálu i v zimě doslová říká.

Za zapůjčení stylusů SJ2 a SJ3 děkujeme společnosti Sunnysoft, která je distributorem obou stylusů na českém trhu. Stylus SJ2 s propiskou na druhém konci stojí 329 Kč, menší stylus SJ3 pak vyjde na 199 Kč.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
JohnyAsbest
JohnyAsbest

ten krátkej mám – bohužel – při obsluze displeje je velmi nepraktický, ale na velikosti nezáleží, ne?

adis002
adis002

mno, jelikož bych ty stylusy využíval opravdu jen v zimě, tak proč nevzít ten krátký a dát si ho na klíče, že? :)

Zuba
Zuba

Podle mě je to celkem zbytečná věc. Jo kdybych bydlel někde ve finsku tak jo, ale tady tak veká zima, a tak dlouhá zima není, abych si přinejhoršim sundal rukavici když chci něco napsat.

timofej
timofej

no nwm na co kupovat tablet a pak psat na nem stylusem.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně "levného" iPhonu X

Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně „levného“ iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Do příští konference WWDC ještě nějaký ten čas zbývá, je však pochopitelné, že se do popředí dostávají spekulace ohledně nových iPhonů,…

Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

V České republice se bude oficiálně prodávat nový špičkově vybavený smartphone značky Honor, který během únorového měření v žebříčku Antutu dosáhl…

Recenze Samsung Galaxy S9+ vs Galaxy S9: je větší lepší?

Recenze Samsung Galaxy S9+ vs Galaxy S9: je větší lepší?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Je to téměř rok, co se v Samsungu rozhodli kráčet ve stopách rivala z Cupertina a uvádět každý rok dva špičkové modely: nakynulou…

Mobilní zobrazení