Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Vybíráme ideální telefon se čtenáři Mobilizujeme.cz (7. díl – výrobce)

  |  17 komentářů  |  autor:

Pokud si dnes chcete koupit telefon, máte na výběr z obrovského množství telefonů. Od těch nejlevnějších po ty nejdražší, od zavedených výrobců po neznámou exotiku z Číny. I přesto si dovolím tvrdit, že neexistuje dokonalý telefon. Jdeme jej tedy po částech sestavit z těch současných!

V minulém díle jsme se zabývali softwarem, přesněji řečeno operačním systémem. Tento týden si od softwaru na chvíli odpočineme a vybereme si výrobce, kterému bychom výrobu našeho „ideálního telefonu“ svěřili. Začněme abecedně a postupně si představíme všechny účastníky dnešní ankety.

Tip: Pokud jste prošvihli některý z předchozích dílů #1#2#3#4, #5, #6, nevadí! Stále můžete hlasovat v příslušných článcích.

Apple

Pravděpodobně neexistuje mnoho takto úspěšných firem, které vznikly v garáži. Ostatně ono neexistuje moc firem jako Apple. Tato firma byla založena v roce 1976 Stevem Jobsem, Stevem Wozniakem a Ronaldem Geraldem Waynem. V průběhu let přišel Apple s několika revolučními produkty, kdy asi tím nejúspěšnějším byl Apple II. V roce 1985 z firmy odešel Steve Jobs a firma se dostala do úpadku. To se změnilo s jeho opětovným příchodem v roce 1997. Představení se pak dočkal OS X, nebo iPod. Dále tato firma, původně zaměřená na počítače, přišla v roce 2007 s iPhonem, coby jejich prvním telefonem. Zároveň se Apple Computers Inc. přejmenovalo na Apple Inc a v roce 2010 byl představen první iPad. Apple je momentálně nejhodnotnější značkou na světě.

BlackBerry

Tato firma byla založena v roce 1984 dvěma studenty, Mikem Lazaridisem a Douglasem Fredinem, pod názvem Research In Motion. Ve svých počátcích se firma zabývala hlavně síťovou infrastrukturou a to ve spolupráci se švédským Ericssonem. Poté se firma začala zabývat zařízeními, přičemž telefony BlackBerry byly velice populární, hlavně ve firemních sférách. Telefony BlackBerry se vyznačovaly dlouhou výdrží, kvalitní klávesnicí, úžasnými organizačními i komunikačními schopnostmi a spoustou dalšího, nicméně po nástupu Apple iPhonu začaly významně ztrácet. V roce 2010 se RIM pokusil prorazit s tablety, což se mu také nepovedlo a firma začala ztrácet půdu pod nohama. V roce 2013 se RIM rozhodl začít znovu, přejmenoval se na BlackBerry podle svých mobilních produktů a představil zbrusu nový operační systém BlackBerry 10 s plně dotykovým rozhraním. Situaci na trhu měly pomoci telefony Z10 a Q10. Bohužel i přes svou snahu má BlackBerry na trhu minoritní podíl.

HTC

HTC je tchajwanská firma založena roku 1997, a již od svých počátků vyráběla mobilní zařízení. Nejdříve vyráběla zařízení pro jiné výrobce, nebo operátory, posléze se HTC začalo spoléhat na svůj vlastní brand. HTC koneckonců vyrobilo první telefon s Androidem, u nás známý jako T-Mobile G1.

Huawei

Tento čínský výrobce byl založen v roce 1987 Žen Čeng-fejem. Huawei se původně zabýval síťovou infrastrukturou, což je segment, ve kterém působí dodnes. V České republice patří mezi jeho hlavní zákazníky všichni tři naši operátoři. Firma se nějakou dobu zabývá i smartphony, z nichž některé nabízí velice dobrý poměr cena/výkon.

LG

Tato jihokorejská firma byla založena roku 1947. My tuto firmu známe především z mobilního odvětví. Elektronika není jedinou náplní této korporace, LG se zabývá i chemickým a telekomunikačním segmentem.

Nokia

Tato firma začala podnikat v papírnictví a to v roce 1865. Později se Nokia začala zabývat gumárenstvím. K telekomunikačním technologiím se Nokia dostala po druhé světové válce, k samotným zařízením až v 70. letech minulého století. Nokia a její telefony prošly opravdu značným vývojem, od prvních těžkých hloupých telefonů s monochromatickými displeji se Nokia propracovala k telefonům se Symbianem, jehož podpora byla nakonec ukončena, kvůli absolutnímu zaměření se na operační systém Windows Phone od Microsoftu v roce 2011. V této době ztratila Nokia svůj post jedničky v mobilním odvětví. Když se jí opět začínalo dařit, koupil Microsoft její mobilní divizi. Ta bude brzy přejmenována na Microsoft Mobile. Nokia jakožto výrobce mobilních telefonů skončila a tato divize přešla pod Microsoft. Nokia Solution and Networks pokračují v síťovém odvětví a značce Nokia jako takové, ale již bez telefonů.

Samsung

A máme zde dalšího jihokorejského giganta. Společnost Samsung vznikla v roce 1938, a od té doby se angažovala snad v každém odvětví. Namátkou můžeme zmínit rok 1953, kdy začal Samsung s produkcí cukru, nebo rok 1982, kdy založil profesionální baseballový tým. Samsung je momentální jedničkou na poli smartphonů, přičemž u svých dvou nejvyšších produktových řad Galaxy S a Galaxy Note používá OLED technologii, kterou si sám vyvíjí.

Sony

Sony je japonská společnost z roku 1946, kdy byla založena dvěma elektrotechniky, Masaru Ibukem a Akio Moritem. Sony patří mezi velké korporace vyrábějící spotřební elektroniku, jako jsou televize, smartphony a tablety, nebo herní konzole PlayStation. Výrobků je opravdu mnoho, nicméně v nedávné době se Sony zbavilo své počítačové divize, která stála za skvělými produkty pod značkou Sony Vaio. Momentálně je Sony se svými smartphony Xperia na vzestupu.

Xiaomi

Tato společnost je nejmladší společností v dnešní anketě. Xiaomi bylo založeno v roce 2010, kdy začalo pracovat na bezesporu kvalitní firemní nadstavbě známé jako MIUI. První telefon s touto nadstavbou se objevil až o rok později. Zde můžeme vidět opravdu pilnou práci na softwaru. Tato firma je v domovské Číně brána jako takový čínský Apple, v němž se firma vzhlíží. Telefony této firmy mají vynikající poměr ceny a výkonu, což je jeden z důvodů oblíbenosti Xiaomi značky. V Číně je tato značka pátou nejpoužívanější. Radost může tuzemskému uživateli udělat ohlášená expanze na zahraniční trhy, které má dopomoci Hugo Barru, dřívější pracovník Googlu.

ZTE

Další z čínských výrobců, který je i v našich končinách už poměrně známý, a to zejména svými smartphony nižších cenových pater, snažících se zaujmout dobrým poměrem cena/výkon. To je koneckonců i start tohoto výrobce v Evropě, kam přišel s dnes už legendárním modelem ZTE Blade a na plné čáře předčil veškerou konkurenci. Za poslední roky se však výrobci povedlo prodávat nejen nespočet levných modelů, ale i těch dražších. V celkovém měřítku se výrobce prosazuje a patří mezi velké výrobce. Nové dravé čínské značky však pro ZTE a nejen pro něj znamenají obrovskou konkurenci.

Toto jsou všichni účastníci dnešní ankety a na vás je jen zvolit toho výrobce, který si podle vás zaslouží vyrobit náš „ideální telefon.“


[poll id=“37″]


Tip: Pokud jste prošvihli některý z předchozích dílů #1#2#3#4, #5, #6, nevadí! Stále můžete hlasovat v příslušných článcích.

ČLÁNKY:, ,
Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

DNES  |    |  diskuze (1)

Praha se snaží nebojácně prorazit ve smetánce evropských metropolí a značně modernizuje. Postupný rozkvět začal například s novými tramvajemi, ve kterých se…

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už to tak bývá, na konci letní sezóny dochází k různým výprodejům. A jedním takovým je i akce u předního zahraničního…

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

DNES  |    |  diskuze (1)

Veškeré předchozí spekulace naznačovaly, že Nokia představí své další telefony až příští rok. Nyní se ale dozvídáme, že tomu tak nebude. Finská…

Mobilní zobrazení