Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

TomTom spustil službu HD Traffic v ČR. Vyhnete se tak kolonám a zácpám

  |  5 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

TomTom oznámil svůj záměr snížit dopravní zátěž pro všechny řidiče jako jeden z hlavních cílů svého dopravního manifestu. Dopravní zácpy negativně dopadají na miliony lidí každý den – na jednotlivce i firmy z hlediska psychologického i ekonomického. TomTom nyní nabízí okamžité a nákladově úsporné řešení pomáhající zvládnout těžké dopravní situace – službu HD Traffic.

Představení služby TomTom HD Traffic v České republice poskytuje řidičům přístup k nejlepší současné navigaci na cestách a zároveň podněcuje uživatele této služby k lépe průjezdné dopravě pro ně samotné i pro řidiče v jejich okolí. Průzkum TomTom naznačuje, že již 10 % řidičů se službou HD Traffic je dostatečně velkou skupinou k vytvoření tzv. „kolektivního účinku“ v reálném čase, který pomáhá zprůjezdnit silnice a zkrátit cestovní časy pro všechny. Je dokázáno, že tento kolektivní účinek sníží dopravní zátěž o 5 % pro všechny řidiče.

Dnešní tiskové konference TomTom jsme se účastnili. Zajímavosti týkající se služby HD Traffic přineseme v samostatném článku na zítřek. Služba bude dostupná v nejbližší době pro všechny hlavní mobilní platformy, proto je dobré o ni veřejnost informovat. Má opravdu řadu výhod.

TomTom HD Traffic je nejpřesnější službou informující o aktuální situaci na silnicích, která je v současnosti na trhu dostupná. Informace o dopravě pokrývají až 99,9 % silnic ve státech, kde je služba HD Traffic dostupná, nyní včetně České republiky. Informace, které jsou odesílány do osobních navigačních přístrojů, pocházejí přímo od ostatních uživatelů služeb LIVE či TomTom Business Solutions a kromě toho jsou doplněné o data společností třetí strany a historická data technologie IQ Routes. TomTom HD Traffic poskytuje data, která jsou nejen naprosto přesná, ale jsou také nejvíce aktuální – služba nabízí aktualizované informace každé dvě minuty.

„Pro mnoho řidičů se dopravní zácpy staly nevyhnutelnými,“ vysvětluje Andrzej Kasprzyk, viceprezident pro obchod a marketing pro východní Evropu, TomTom. „Myslíme si, že je čas změnit konvenční myšlení prostřednictvím funkčního řešení, které umožňuje snížit dopravní zátěž ve velkém měřítku.“

Dopravní manifest společnosti TomTom uvádí čtyři klíčové oblasti, jejichž cílem je urychlit masové přijetí inteligentních naváděcích systémů. TomTom konstatuje, že bude pokračovat ve spolupráci s jednotlivci, organizacemi a vládou, aby své plány dokázal realizovat v plném rozsahu. Mezi čtyři hlavní závazky uvedené v dopravním manifestu se řadí:

1. Budeme povzbuzovat a inspirovat lidi, aby se podíleli na snižování dopravní zátěže.
2. Zvýšíme dostupnost služby TomTom HD Traffic.
3. Budeme stát v čele nepřetržitého zlepšování provozu a naváděcích technologií.
4. Propojíme hlavní zainteresované strany, aby sdílely své nápady na dopravu a řídily klíčové kroky k jejich uskutečnění.

“Víme, že dopravní zácpy nikdy zcela nezmizí, ale již dnes můžeme udělat něco významného, abychom je alespoň omezili,“ dodává Andrzej Kasprzyk. „Zahajujeme tuto misi, protože víme, jak přelstít provoz a i miliony řidičů po celém světě cítí, že takové řešení existuje. Opravdu věříme, že TomTom sehraje roli při snižování dopravní zátěže ve světě.“

TomTom se zavázal přinášet svůj dopravní manifest do různých světových zemí a regionů, mimo jiné do vybraných zemí Evropy a USA, kde již byl oficiálně představen. Nyní nadešel čas na Českou republiku, kde je právě teď k dostání nová řada automobilových navigací založená na technologii TomTom HD Traffic: GO LIVE 820, GO LIVE 825 a GO LIVE 1005.

Více se o dopravním manifestu TomTom dozvíte na www.tomtom.com/manifesto

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
jouda
jouda

V cem je tato sluzba presnejsi nez WAZE?

Martyy
Martyy

Waze je hracka co ani neumi navigovat dal nez 320km a zkousel jsem to v Nemecku a tam to nenajde ani sidla kolem 30000obyvatel!!!!!!

swenak
swenak
No, určitě jsem pro podobné projekty, jen popravdě na tuto společnost začínám mít trošku alergii. Mají nestkutečně neschopnout technickou podporu, i firma jako taková se chová arogantně a mají divné chování k zákazníkům. Jen nedávno jsem je „donutil“, aby odstranili chybu s dostupností TomTom Europe na App Store CZ pro iPhone trvající dlouhou dobu. Není to tak dávno, co prodali „v dobré víře“ naše data třetí straně a řidiče to poškodilo. Aby se nestalo, že to dopadne zase podobně a naše data se dostaou do rukou někomu, kdo je zneužije proti nám v rámci optimalizace provozu a bezpečnosti. Je hezké… Číst vice »
jouda
jouda

Na co narazite? Predali data policii a ta ridice pokutovala za rychlou jizdu? Pry to delaji takhle v Dansku, ale data jsou anonymni. Policie pak vi, kde ma merit, aby hodne vybrala na pokutach.

swenak
swenak
Ano, narážím na tato data. Samozřejmě, jsou anonymní, ale to často není podstatné a v tomto případě vůbec ne. A není ani podstatné, že ta data nebyla má, ale někoho jiného. Podstatné je, že pokud budu projíždět daným úsekem a všechno, kromě „úředníka“ nasvědčuje tomu, že mohu jet rychleji a já tak učiním, je velká prevděpodobnost, že budu potrestán. Ano, podle zákona je to v pořádku, ale dle logiky věci a dle zájmů řidičů ne. Ale to je na delší debatu už mimo zaměření serveru, v tomto případě jde o to, že něco, co uźivatel poskytnul bylo zneužito proti jemu… Číst vice »
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení