Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Televizní program ČT24 živě a zdarma na mobilu Apple iPhone

  |  11 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Nechcete si nechat ujít živé televizní vysílání zpravodajského kanálu ČT24? Sledujte ho živě a zdarma přímo na svém mobilním telefonu Apple iPhone. Stačí si bezplatně stáhnout speciální aplikaci a mít přístup na Internet.

Česká televize přišla v srpnu 2010 se zajímavou novinkou. Začala nabízet streamované vysílání zpravodajského kanálu ČT24 živě pro oblíbený mobilní telefon Apple iPhone. Zprávy, reportáže, interview a další obsah zpravodajské čtyřiadvacítky si mohou od 13. sprna 2010 vychutnat všichni zájemci, kteří si stáhnout bezplatnou aplikaci pro sledování vysílání.

ČT24 živě, stačí si stáhnout aplikaci

Pro sledování vysílání ČT24 živě si musíte nejprve stáhnout bezplatnou aplikaci s názvem „ČT24 – Zpravodajství“ z portálu AppStore. Živé vysílání můžete sledovat jak ve formě videa, tak i samotného zvuku. Záleží na Vašich datových možnostech. S novou aplikací můžete kromě živého streamu vysílání ČT24 využít i několik drobností – například sdílet a doporučovat články ze čtečky na sociální síť Facebook. Ta se během víkendových povodní ukázala být cenným pomocníkem při kontinuálním vysílání ČT24 z této tragické události a zatáhla diváky do tvorby zpráv.

„Živé vysílání ČT24 na mobilním telefonu iPhone je součástí trendu, kdy chceme dostat ČT24 na mobilní média a umožnit příjem dle datových možností kdekoliv a kdykoliv se divák nachází. Zvlášť u dramatických událostí je možnost mobilního příjmu živého vysílání důležitá. Seriózní a obsáhlé vysílání ČT24 je tak dosažitelnější,“ říká výkonný ředitel ČT Nová média Milan Fridrich.

Brzy i sportovní kanál ČT4 živě v mobilu

Milan Fridrich dodává: „Živé vysílání ČT24 pro iPhone bude následováno i aplikací pro sportovní program ČT4, kde je mobilita také důležitým fenoménem, a dalšími produkty nových médií.“


ČLÁNKY:, ,

Diskuze

11
Komentujte

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Jozef KruzliaknikoNickLudekJindřich Srb Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Maca
Maca

A pro ostatní operační systémy by ji udělat nemohli? Většina iPhone nemá.

Luboš Srb
Luboš Srb

Bohužel zatím ne, ale čtenáři již uhánějí české výrobce této aplikace, aby se objevila také pro telefony s Androidem či Windows Mobile.

Katulinka
Katulinka

A nevíte jestli v blízké budoucnosti nezačnou vysílat i jiné kanály, jako třeba nova, nebo prima? Vždyť kdo má doma set top box, tak tyhle kanály jsou stejně zadarmo, tak proč by nemohly vysílat i na Iphone… Co myslíte?

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, záleží čistě na dohodě výrobce aplikace s jednotlivými televizními společnostmi. Zatím je služba pouze na kanál ČT24, brzy má být i pro sportovní ČT4, a je ke stažení zdarma, ale pokud by se mělo objevit i živé vysílání kanálu Prima a Nova, tak se bojím, že by muselo dojít k zpoplatnění aplikace či vytvoření nějaké licence s paušálním poplatkem.

Jindřich Srb
Jindřich Srb

Dobrý den, to je právě závislé na právech televizí, a jelikož jediná veřejnoprávní TV je ČT, tak ta může vybrané pořady, které má zlicencované, dále pouštět přes internet. Takto to funguje i na webu http://www.ceskatelevize.cz v sekci ivysilani. Takze předpokládám, že se v dohledné době vysílání Novy či Primy rozhodně nedočkáme. Spíše bych očekával, že by výrobci mohli opět představit nějaký telefon s DVB-T tunerem, už dva roky na něj čekáme marně. Posledním bylo LG KB770, které stále seženete ve vybraných obchodech (hledejte přes Heureku.cz)

twingo
twingo

No zadarmo. Ale ten balík za data?

Jindřich Srb
Jindřich Srb

Samozřejmě, že za přenos dat zaplatíte dle vašeho datového tarifu operátora.

Ludek
Ludek

Ty stahovaná data – ten balik za data – je samozrejme i u toho iPhonu a CT24, ktera si musite platit u operatora. Takze pozor, ani toto neni zadarmo. Zadarmo je jen ta aplikace a prijem licencovane TV.

Nick
Nick

Nechápu co s tím iPhonem všichni mají. Stačí koupit za pouhé 3 až 4 tisíce nějakou PDA GPS navigaci s Windows Mobile a WIFI, a můžete provozovat víc věcí, než se slavným iPhonem.

Já sleduji na svém PDA s Windows Mobile Českou televizi bez problémů přes následující stránku:
http://trial.czechian.net
Jenom je nevýhoda, že ČT1 a ČT2 nevysílají své internetové streamy tehdy, pokud k tomu daný pořad nedal v rámci autorských práv souhlas.

niko
niko

mám LG KB770 a koukám na televizi od rána do večera a úplně zadarmo kdo chce takovej telefon prodám levně

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Jedna z nejočekávanějších novinek tohoto roku se na nás usmívá z fotografií, které unikly na internet. Ač máme možnost vidět telefon…

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Prozatím tu bylo o designu letošních hodinek od Samsungu mnoho spekulací. Nyní do toho vnáší světlo dokumenty z amerického úřadu FCC s detailním…

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Společnost LG tento rok obohatila náš mobilní rybníček o 3 vlajkové lodě a nyní se potvrzuje, že bychom se měli dočkat…

Mobilní zobrazení