Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Je to tady, Apple představil své Apple Watch!

  |  11 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Všichni čekali nový iPhone 6. Apple k tomu představil ještě phablet iPhone 6 Plus a také další zařízení nové kategorie – chytré hodinky Apple Watch!

Tim Cook nazývá nové chytré hodinky jako „další epizoda v historii Applu“. Dále konstatuje, že se jedná o „komplexní zdravotní a fitness zařízení.“ Přidává také nepřebernou možnost přizpůsobení vašim potřebám a požadavkům vzhledu a prostředí hodinek. Mluvíme také o nejosobnějším kusu hardware, který Apple kdy vyrobil.

Jednou z hlavních inovací na poli smartwatch je tzv. Digital Crown neboli Digitální koruna. Je to kolečko, které u klasických ručičkových hodinek slouží k přeřízení času. Zde dostává nový rozměr použití. Jeho pomocí můžete skrolovat, zoomovat a navigovat se v prostředí hodinek, aniž byste se museli dotýkat displeje. Ten samotný je z očekávaného safíru, který je po diamantu druhým nejtvrdším materiálem na světě. Obrazovka navíc umí rozeznávat sílu doteku. Displej je pochopitelně Retina. Na obrazovce si můžete přizpůsobit i konkrétní vlastní gesta.

Na ruce hodinky budou držet pomocí speciálních popruhů, nebo pásků chcete-li, z celé řady materiálů, chybět by neměla kůže, plastikový materiál, ale třeba i kov. Stejně tak bude k dostání v několika barvách, tudíž si váš přístroj budete moci uzpůsobit k obrazu svému. Navíc budou hodinky dodávány ve dvou velikostech: 38 mm a 42 mm. Podle verze koupíte: Apple Watch ze Stainless Steel čili oceli, Apple Watch Sport pro lehkost z hliníku a Apple Watch Edition z 18 karátového zlata. Tvar je jako hovořila poslední spekulace čtvercový. Přístroj nabijete bezdrátově.

Výše bylo zmíněno, že Apple Watch budou schopny monitorovat naše zdraví a fitness aktivity. K tomu poslouží celá řada senzorů. Zabudovány v těle mají hodinky gyroskop nebo barometr, na spodní straně se nachází senzor srdečního tepu. Zabudované Wi-Fi poslouží pro připojení k iPhonu, díky němuž hodinky využijí akcelerometru a GPS, které se již do těla hodinek nevešly. To napomůže lepšímu měření tělesných aktivit. Přítomné senzory a další technologie také umožňují, že displej smartwatch není aktivován neustále, nýbrž pouze v případě, když se na ně chcete podívat. Rozeznají totiž pohyb ruky směrem k obličeji a když se na ně chceme podívat.

Abyste mohli rychle odepisovat na zprávy, je tu hned dvojí řešení. Můžete si předem nastavit několik často používaných odpovědí. Nebo, protože displej je na psaní na klávesnici příliš malý, samy hodinky rozeznají otázky ve zprávě a navrhnou vhodnou odpověd. Apple Watch samozřejmě spolupracují i s hlasovým asistentem Siri.

Prostředí hodinek je uživatelsky přizpůsobitelné a nabízí celou řadu vzhledů a customizací dle vašeho gusta. V hodinkách jsou instalovány i různé aplikace, jako jsou mapy, fitness, prohlížeč fotografií a další (pro developrery vytvořil výrobce WatchKit pro vývoj aplikací na Watch). Svým přátelů, kteří také vlastní Apple iWatch můžete posílat vzkazy pomocí gest a tvarů, které nakreslíte na displej. Ty se jim pak zobrazí na jejich displeji. Sdílet můžete i svůj srdeční tep. Apple Watch toho umí skutečně hodně.

Hodinky budou dostupné až od příštího roku za cenu od 349 dolarů, tedy asi 8 000 korun. Jenže budou 2 různé velikosti a také různá provedení, i různé pásky, takže cena bude jen a jen od této základní hranice stoupat. Česká republika pravděpodobně nebude v první vlně zemí, a tak se Apple Watch na náš trh dostanou ještě o to později.

ČLÁNKY:, , ,
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

VČERA  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení