Mobilizujeme.cz

Sony Ericsson Xperia X10 Mini – zmenšený Android, stále stejný duch

  |  komentovat  |  autor:

Sony Ericsson Xperia X10 Mini je miniaturní verze původního modelu X10. Téměř vše zůstalo při starém, pouze rozměry a hmotnost byly zmenšeny.

TIP: Pro kompletní technické parametry a další informace navštivte katalog mobilů – mobilní telefon Sony Ericsson Xperia X10 Mini.

Švédsko-japonský výrobce se nechal inspirovat současným trendem, kdy nejvybavenější telefony získávají své zmenšené verze. Sony Ericsson Xperia X10 Mini je miniaturní model X10. Rozměry novinky činí 83 x 50 x 16 mm, kdežto původní X10 má 119 x 63 x 13 mm. Telefon vypadá na první pohled menší, ovšem tloušťka se zvětšila. Hmotnost má hodnotu krásných 88 g (135 g u původní X10).


Sony Ericsson Xperia X10 Mini – oficiální fotografie

Displej Sony Ericssonu Xperia X10 Mini je TFT dotykový s rozlišením QVGA (240 x 320 px), zobrazením až 16 milionů barev a nižší úhlopříčkou 2,55″ na úkor kompaktním rozměrům. Operačním systémem je Android a nechybí rozhraní Sony Ericsson Timescape, které přináší všechnu komunikaci na jednom místě. Ve spojitosti s Androidem se pak sluší zmínit přítomnost obchodu Android Market, ve kterém lze nakupovat tisíce her a aplikací, zdarma i za poplatek.

V Xperii Mini tepe procesor Qualcomm MSM7227 s taktem 600 MHz. Operační paměť činí 128 MB RAM a vnitřní paměť je možné rozšířit o paměťové karty microSD až o 16 GB. Multimediální výbava nabízí 5 Mpx fotoaparát s autofocusem, akcelerometr, Wi-Fi, GPS (s mapami Google Maps) či rychlá data HSPA (HSDPA/HSUPA). V balení uživatel nalezne 2 GB kartu microSD.

Výrobce odlišil miniaturní verzi od té původní také dostupností telefonu v barevných provedeních. Nový Sony Ericsson Xperia X10 Mini bude k dostání v černé, bílé, růžové, červené, limetkové a šedé barvě. Na trhu se objeví ve druhém čtvrtletí roku 2010. Cena je stanovena na úrovni 7 tisíc Kč (červen 2010).

ČLÁNKY:
Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Mobilní zobrazení