Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sférická kamera od Huawei si tyká s telefony a nic jí neunikne

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Vyzkoušeli jsme novou sférickou kameru od společnosti Huawei, kterou první zájemci dostanou zdarma k předobjednávkám vlajkového modelu Mate 10 Pro, jinak ale vychází na téměř 5 tisíc korun. Co všechno umí?

Snadné propojení s telefonem

360stupňovou kamerku jednoduše připojíte k telefonům s konektorem USB-C. A aby správně fungovala, musíte si do mobilního zařízení ještě nainstalovat aplikaci Huawei 360 Camera, která je zdarma k dispozici na Android verze 6.0 a novější. Můžete ji tedy využít nejen společně s telefony od Huawei, ale také s konkurenčními zařízeními, což jsme v redakci vyzkoušeli a vše fungovalo naprosto stejně bez ohledu na značku.

Snadné sdílení

Největší výhodou kamerky je bezesporu to, že doslova přiroste k telefonu a na něm pak můžete vytvořený obsah snadno sdílet přes internet. Ideálním scénářem je sdílení ať už fotek nebo videí na sociálních sítích typu Facebook, Twitter, či YouTube, kde už samotné platformy podporují 360stupňový obsah. Pokud ale snímek či video pošlete někomu přes Facebook Messenger, WhatsApp, pomocí emailu, apod., tak pokud nemá nainstalovaný potřebný program pro práci se sférickým obsahem, zkrátka uvidí jen „jednolitý plochý“ výsledek, jako jsou i zde naše zkušební fotky a video (pokud nepoužíváte prohlížeč, který 360stupňový záznam přehraje).

Pro amatéry dobré

Kamerka dokáže díky dvojici širokoúhlých 13 Mpx snímačů se záběrem 210° zachytit dohromady celé své okolí, tedy 360stupňový obsah, v případě fotek v rozlišení až 5K (5376 x 2688 px) a při natáčení videí až 2K kvalitě (1920 x 960 px, 30 fps, max. 10 s nebo 5 min). Kromě toho je z pořízeného obsahu možné nechat vytvořit i například pohyblivý GIF v rozlišení 600 x 300 px, což se také občas může hodit. Každopádně cílem této kamerky je vytvořit jednoduše s pomocí telefonu, který kamerku pohání svou baterií, moderní obsah se zachycením celého svého okolí.

Sférická kamerka EnVizion 360 je vhodná spíše pro amatéry a nadšence, než pro profesionály. Obraz nepatří mezi nejkvalitnější, ale na vyblbnutí postačí. A pokud jde například o poskládání obrazu z obou kamerek do celkového 360stupňového snímku či videa, už pouhým okem občas uvidíte, že přechod není moc plynulý. A do místa, kde se na snímku nachází telefon s přidělanou kamerkou, je pak přidaný bílý „mráček“, případně zde můžete nechat automaticky vložit vodoznak od Huawei a dělat tak kamerce reklamu.

Pokud fotíte věci kolem sebe na kratší vzdálenost, už je bohužel příliš znatelné zkreslení, takže pro co nejlepší využití ještě doporučuju pořízení selfie tyče. Naopak rovnou v balení najdete sametový pytlík pro bezpečnější přenášení kamery, aby se vám nepoškrábaly objektivy. A stejně tak Huawei hned na různých místech upozorňuje, abyste v případě nepoužívání kamerku od telefonu odpojili, protože může dost razantně ukrajovat procenta z baterie telefonu. Někdy se dokonce znatelně zahřívá, ale telefon naopak zůstává stále v běžné provozní teplotě.

Zhodnocení

Sférickou kamerku od Huawei mohou ocenit celebrity, youtubeři, nebo obecně kdokoliv, kdo se chce moderně prezentovat na sociálních sítích. Jde o jednoduchý způsob, jak zachytit celé své okolí a rychle se s výsledkem podílet na sociálních sítích. Je však nutné počítat s tím, že výsledky nejsou pro žádné profesionály, ale spíše pro amatéry. Pokud se podíváme na jiné 360stupňové kamerky na českém trhu, běžně stojí podobná řešená kolem 4000 korun a dostanete podobné výsledky, takže cena necelých 5 tisíc korun je o něco vyšší, než by bylo zdrávo. Pokud si ale pořídíte nový phablet Huawei Mate 10 Pro (recenze), tak kamerku dostanete zcela zdarma, a to už zní podstatně lépe.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy J4 a J6 (2018): cenově dostupné novinky

Samsung Galaxy J4 a J6 (2018): cenově dostupné novinky

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Čtveřice nově představených telefonů Samsungu čítá nejen prémiový Galaxy S Light Luxury a nejvyššího cenově dostupného zástupce Galaxy J8…

Samsung Galaxy J8 (2018): převlečené "áčko" s duálním foťákem

Samsung Galaxy J8 (2018): převlečené „áčko“ s duálním foťákem

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Nový Samsung Galaxy J8 (2018) je docela průměrný telefon střední třídy vycházející ze sesterského modelu Galaxy A6, oproti kterému…

4 telefony Samsungu dostávají nejnovější bezpečnostní update

4 telefony Samsungu dostávají nejnovější bezpečnostní update

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Nejen Nokia, ale i Samsung vydává nejnovější květnovou bezpečnostní aktualizaci rovnou na několik svých telefonů. Tip: Výrobci telefonů s Androidem…

Mobilní zobrazení