Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung s Androidem 6.0 umožňuje zrušit rychlé nabíjení

  |  15 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Rychlé nabíjení je součástí smartphonů již několik let. Ve chvíli, kdy spěcháte, může pomoci. Většinou ale funkci nevyužijete a je akorát zbytečná. Samsung ale v několika verzích TouchWiz vynechal možnost vypnutí této funkce, to se ale opět vrací.

image

Myslím tím, že se do TouchWiz na Androidu 6.0 Marshmallow vrací funkce vypnutí rychlonabíjení. Hlavní problém rychlonabíjení je to, jak působí na baterii. Ta se vlivem rychlonabíjení přehřívá – ne, že by se doslova přehřívála, ale zahřívá se více než při klasickém nabíjení. Tím pádem má na baterii dlouhodobě „špatný vliv“. Každopádně není nejpohodlnější zvedat z nabíječky zahřátý telefon.

Jak funkci rychlonabíjení vypnout?

Pochopitelně vám řekneme, jak připadne funkci vypnout. Stačí rozkliknout Nastavení >> Správa napájení. Rozhodně nám dejte vědět, co si o rychlonabíjení myslíte vy a jestli vám přijde zbytečná, jako nám.

zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Alfrédo Chytryjakopan Čáčo
Alfrédo Chytryjakopan Čáčo

Zbytečná není ve chvíli, kdy potřebujete rychle nabít telefon. Osobně nabíjím telefon přes USB, když na to mám čas a šetřím nižším proudem baterii. Když ale vím, že za dvacet minut musím odejít a nechci s sebou tahat powerbanku, tak se rychlonabíjení hodí. Možnost vypnutí ale vítám.

Jenda
Jenda

Potvrzuji váš údaj o zkrácení životnosti akumulátoru vlivem (přílišného) zahřátí.

Karel N.
Karel N.

To tady může potvrdit kdekdo…

LK
LK
Já teda nechci bejt rejpal, ale na základě čeho je to „potvrzení údaje“? Telefon se začal u nás prodávat někdy v dubnu minulého roku. Já ho mám od června a zatím jsem zaznamenal pouze vyladění firmwaru takže mi místo 20 procent mezi 22-00h zůstává kolem 60-50 preocent při stejném zatížení. Pojďme vycházet z toho, že každý akumulátor časem ztrácí svoji kapacitu a u některých z nich je skutečně za zvýšených teplot tato jejich vlastnost zvýrazněna. Použil jste nějaké měřící zařízení? Měl jste dostatečný vzorek? Na základě čeho jste určil dostatečný počet kusů telefonů, nebo baterií ve vzorku? Provedl jste nějaká… Číst vice »
Jenda
Jenda

Gratuluji k pěknému mobilu. Nic jsem neměřil. Jde o vlastnost (všech) těchto chemických článků. Další info na netu.
Nejde jen o zkrácení životnosti, ale v případě překročení jisté meze (chybou nastavení nabíjení nebo závadou) až o možnost exploze a to nikoli slabé, vzhledem k energetické hustotě např. dnešních Li-ion a Li-pol článků. Svým příspěvkem zde jsem jen reagoval na otázku autora, který touto otázkou tuto chemicko fyzikální vlastnost zpochybňuje. Nechci diskutovat, na netu je vše.
Jenda

brainbow
brainbow

pruderni? to vazne? :-D :-P

Karel N.
Karel N.

„Pojďme vycházet z toho, že každý akumulátor časem ztrácí svoji kapacitu..“ – tak to vycházíte celkem špatně. Rozhodující je počet nabití, ne „časem“…

LK
LK
a že jste udělal potřebné pro to, aby jste ono potvrzující prohlášení mohl pronést a pokud ano, tak se vlastně nemusím za nic ospravedlňovat, moje zpráva se vás nijak nedotkne a budete se mnou souhlasit. Pokud ne, vězte, že zde jde s prominutím o hov*o, bohužel, pokud se bavíme o sklonu vysoukat ze sebe nepodložené tvrzení jako fakt, když se sejde dost takových, může to napomoct například k takovému jevu, jako vláda naší republiky. Jinak autorovy tohoto „Ta se vlivem rychlonabíjení PŘEHŘÍVÁ – ne, že by se PŘEHŘÍVALA, ale…“ bych rád položil dotaz. Nevím přesně na čem tento web vydělává,… Číst vice »
Mara
Mara

Řekněme si takhle, proč by si to měli ověřovat? Zkopčí ze zahraničního webu jak jako ostatní. A tím to hasne.

Redy23
Redy23

Môžem potvrdiť že rýchle nabíjanie „môže“ mať vplyv na batériu. Note 4 som od začiatku používal rýchle nabíjanie. Žiadny pád ani utopenie mobilu. Po polroku vybijanie batérie z 40 % na 0% za minútu minimálne raz do týždňa. Dnes (rozumej cca polrok) nová batéria, klasické nabíjanie, tie isté aplikácie všetko OK. Opakujem „môže“.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung je jednoznačně nejkopírovanější značkou smartphonů

Samsung je jednoznačně nejkopírovanější značkou smartphonů

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Trh se smartphony je rychlý a neúprosný. Pokud chcete hrát první ligu, musíte nabízet téměř ultimátní zařízení za smysluplnou cenu. Anebo…

Nabídne Nokia 10 fotoaparát s pětinásobným objektivem?

Nabídne Nokia 10 fotoaparát s pětinásobným objektivem?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost Nokia se na trh vrátila již před více než rokem. Od té doby jsme se mohli podívat na několik pokusů,…

Nová aplikace odměňuje uživatele za nepoužívání smartphonu

Nová aplikace odměňuje uživatele za nepoužívání smartphonu

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

S tím jak se smartphony staly nedílnou součástí našich životů, se rozšířily i mezi dětmi a teenagery. To s sebou samozřejmě…

Mobilní zobrazení