Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze Thl W11: exotika ve vysokém rozlišení

  |  19 komentářů  |  autor: Tomáš Drahoňovský

Je libo čtyřjádrový telefon s Full HD displejem? A je ho libo za šest tisíc? Tady ho máte. Spolu s ním dostanete 13 Mpx přední kamerku. Jen se musíte smířit s tím, že hardware je zabalený v krabičce od mýdla a kamarádi se budou smát tomu, co písmena v názvu čínského výrobce znamenají.

Kapitoly článku:

» Úvod, parametry, obsah balení, design a konstrukce
» Baterie a výdrž, displej a ovládání, uživatelské prostředí
» Hardware a výkon, srovnání s konkurencí
» Galerie, hudba, video a zvuk, bonusové aplikace
» Fotoaparát a kamera, zkušební fotky a video
» Telefonování a zprávy, organizační funkce, GPS
» Datové funkce a webový prohlížeč, zhodnocení a konkurence

Aktuální cena ThL W11: (zdroj: Heureka.cz)

Technologie šťastný život. Tak se v překladu bude jmenovat váš nový telefon, pokud si koupíte cokoli od čínské společnosti THL. Tato firma chce proniknout i na náš trh, a tak teď vypouští zkušební balonek v podobě svého modelu W11. Podle parametrů je to dělo nejvyšší třídy a jak už bývá u čínských telefonů zvykem, stojí přibližně polovinu toho, co chtějí za telefony podobných parametrů zavedené společnosti. Jak už jsme se ale několikrát poučili – nic z toho nebývá u telefonů ze země draka zadarmo.


Za poskytnutí telefonu do redakce děkujeme zahraničnímu prodejci SD Electronics, kde si můžete ThL W11 zakoupit.


Základní parametry: Thl W11

Rozměry144 x 71 x 8,6 mm
Hmotnost140 g
Displejdotykový, IPS LCD, rozlišení Full HD (1920 x 1080 px), jemnost 442 ppi, úhlopříčka 5“
Procesor a paměťčtyřjádrový 1,5 GHz procesor MediaTek (MT6589T) s jádry ARM Cortex-A7, grafika PowerVRSGX540
1/2 GB RAM, vnitřní paměť 16/32 GB
Operační systémAndroid 4.2.1 Jelly Bean
Fotoaparát13 Mpx, autofocus, LED blesk, nahrávání Full HD videa
Obsah baleníUSB adaptér, USB kabel, sluchátka
Cena a dostupnost , od září/října

Obsah balení: jedna krabice vládne všem

Jak zlevnit výrobu už na samém počátku? Unifikujte balení. Tím se nejspíš řídili lidé v THL, když přemýšleli nad výrobou mobilních telefonů. Model W11 dorazil do redakce v jednoduché bílé krabici ve tvaru kvádru, na které se skvěl jediný nápis: THL Smartphone. Až přelepka na spodní straně prozradí, který model se boxu skrývá a jakými disponuje parametry.

 

Ty jsou i na dnešní dobu úctyhodné, a to zejména v poměru k ceně. Pozadu však nezůstává ani obsah balení. Kromě telefonu zde samozřejmě naleznete nabíječku, která se skládá z adaptéru a datového kabelu. Mé balení trochu překvapivě obsahovalo černý adaptér a bílý kabel. Pokud se ale nehodláte účastnit soutěže o nejkrásnější nabíječku, pravděpodobně vám to příliš vadit nebude. Za daleko horší prohřešek pokládám absenci špendlíku, který otevírá kryt slotu na SIM kartu.

Následuje klasika: špuntová sluchátka s handsfree, která mají v podání THL velmi příjemný tvar a dobře sedí v uších. Škoda jen, že v balení nenajdeme více velikostí nástavců. Potěší také stručný návod, který vás provede základním nastavením telefonu. Je však nutné oprostit se od toho, že návod zároveň radí, jak vyndat baterii a paměťovou kartu, což model W11 trochu paradoxně neumožňuje.

V balení naopak nechybí folie na displej a to hned ve dvou exemplářích. Jedna poletuje zabalená po krabici, druhou naleznete už nalepenou na telefonu. Za sebe musím říct, že nejsem přítel folií, ale když už jsem ji na telefonu měl, strhnout jsem se ji neodvážil. Snad bych jen pro příště čínským inženýrům doporučil nalepit i tuto převozní fólii pořádně, protože kdo se má na ty bublinky koukat, že.

Design a konstrukce: skřípavý kamarád

Na první pohled mi THL W11 připomněl můj někdejší Samsung Omnia 7. Možná za to může profialovělý rámeček kolem displeje, který má stejnou barvu jako hliníkové tělo jednoho z prvních přístrojů vybavených Windows Phone. I tvar se v zásadě shoduje, ale buďme upřímní – jaký tvar se v dnešním světě mobilních telefonů neshoduje s jiným přístrojem.

 

Co se rozměrů týče, zachovává si THL W11 proporce shodné s ostatními telefony s pětipalcovým displejem. Je tedy přiměřeně široký, ale pekelně dlouhý. Pro stahování horní notifikační lišty budou jedinci s průměrně velikou dlaní vždy potřebovat druhou ruku.

 

Kromě tří senzorových kláves pod displejem (Domů-Zpět-„Options“) nalezneme na těle přístroje také hardwarová tlačítka. A zde se nachází kámen úrazu. Schválně: jak by vám asi bylo, kdyby někdo úplně změnil rozmístění tlačítek, na která jste léta zvyklí? Například na dálkovém ovládání? Mohu vám prozradit, že je to strašné. THL totiž zamykací tlačítko neosadilo na pravý bok přístroje, jako je tomu zvykem u 99,9% výrobců, ale rebelsky na bok levý.

 

Zdánlivá prkotina mi ovládání přístroje zcela znechutila. Ani po několika dnech jsem nebyl schopný telefon odemknout napoprvé a intuitivně jsem tiskl hranu přístroje, na které samozřejmě nebylo nic. Pokud k tomu připočteme ještě extrémně nekvalitní zpracování hardwarových tlačítek, která se neustále v otvoru pro ně určeném viklají ze strany na stranu a vydávají při tom chrastivé zvuky, není divu, že jsem po pár hodinách s THL dostal chuť odemykat telefon hodem proti zdi.

Už jste asi pochopili, že dílenské zpracování nepatří mezi nejsilnější stránky telefonu. Ba naopak. Patří mezi stránky, které by si zasloužily z knihy osudu modelu W11 vytrhnout a spálit. Záda telefonu vyrobili v Číně z plastu, a opatřili je povrchovou úpravou vytvořenou speciálně pro zachytávání otisků prstů. Telefon po stisku mírně povrzával už po vyndání z krabice a nezbývá tak než doufat, že v tomto stavu aspoň vydrží a pazvuky se po pár měsících užívání nebudou zhoršovat.

 

Vše je o to podivuhodnější, že zadní kryt telefonu nelze sejmout a baterie je nevyměnitelná. Měnit lze jen SIM karty. Ano, čtete správně. THL W11 umí pracovat v režimu dual SIM. Obě SIM karty mohou být zároveň na příjmu, dva hovory naráz však neodbavíte. Na těle telefonu proto najdeme hned dvojici dvířek. MicroSIM se vsunuje do již zmíněného šuplíčku, který by šlo teoreticky otevřít špendlíkem, který v balení schází. Karta o velikosti miniSIM má pak své místo pod dvířky na horní hradě telefonu. Nebylo by to však THL, kdyby vkládání karet do obou slotů trochu nezkomplikovalo. Šuplíček se špendlíkem se mi povedlo vysunout až na několikátý pokus: nejprve je nutné špendlík zastrčit a rychle pod šuplíček vrazit nehet. Jinak se velmi rychle zasune zpět. Dvířka na druhou SIM jdou sice otevřít bez obtíží, nicméně k samotnému vsunutí SIM karty je radno použít nějakou pomůcku. Zatlačit ji je třeba opravdu hluboko, a pokud nemáte dlouhé nehty, stává se z toho těžko řešitelný problém.

Už chápete, proč jsem tělo THL W1 v perexu recenze přirovnal ke krabičce od mýdla? Pokud od telefonu očekáváte především kvalitní a reprezentativní dílenské zpracování, ruce pryč. Ne snad, že bych neznal telefony, kterou jsou na tom ještě o několik kategorií hůř. U tak vybaveného přístroje ale můžeme s čistým svědomím mluvit o ostudě.

Kapitoly článku:

» Úvod, parametry, obsah balení, design a konstrukce
» Baterie a výdrž, displej a ovládání, uživatelské prostředí
» Hardware a výkon, srovnání s konkurencí
» Galerie, hudba, video a zvuk, bonusové aplikace
» Fotoaparát a kamera, zkušební fotky a video
» Telefonování a zprávy, organizační funkce, GPS
» Datové funkce a webový prohlížeč, zhodnocení a konkurence

..

Testovaný produkt: Thl W11, autor recenze: Tomáš Drahoňovský, hodnocení: 3/5
ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

19
Komentujte

avatar
11 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
MiFiskillLTPajatoff.cz Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Miroslav
Miroslav

Dobrej střep za dobrý peníze, hlavně a těch jejich 13 Mpx :D

Eda
Eda

Moc pěkná recenze, díky.

Pastelka
Pastelka

Ty odkazy na fotky v plném rozlišení zřejmě nebudou správně.

Luboš Srb
Luboš Srb

Díky moc za upozornění, fotky jsme měli špatně, rychle opraveno!

Jura
Jura

Prosím o vysvětlení jednoho kladu a jednoho záporu. Odladěný systém vs. občasné sw bugy. Podle mne jedna strana popírá tu druhou ???

Tomáš Drahoňovský
Tomáš Drahoňovský

Odpověď obsahuje už samotný text, ale rád to nepřesné vyjádření zpřesním.

„Odladěný systém“: systém, který se na rozdíl od řady jiných telefonů s androidem nezasekává a umožňuje bezproblémovou práci

„Softwarové bugy“: telefon se občas bez vysvětlení restartuje

Tato tvrzení si tedy nutně neodporují, jen jsem to možná napsal trochu neobratně. za to se omlouvám, příště naleznu lepší formulaci.

Jura
Jura

Takže systém umožňuje bezproblémovou práci, jen se někdy z ničeho nic restartuje. To by pro mne tedy moc bezproblémové nebylo a o odladěnosti bych v tom případě pochyboval :-)
Každopádně díky za odpověď.

Tomáš Drahoňovský
Tomáš Drahoňovský

Já děkuji za otázku. Mám na to opačný názor: občasnými restartu trpí podle mých zkušeností každý Android bez výjimky, liší se pouze jejich frekvence. Najít ale zcela plynulé uživatelské prostředí je bohužel stále Sysifovský úkol.

Jura
Jura

„Najít ale zcela plynulé uživatelské prostředí je bohužel stále Sysifovský úkol.“ – Mě se to podařilo. Nedávno jsem tchánovi pořídil Nokii Asha 311 a její svižností a plynulostí jsem byl překvapen. Ovšem druhá věc je, že by její funkce asi nestačily většině místních diskutujících (tedy lidem, kteří mají mobilní technologie jako zálibu). :-D

MobilDejf
MobilDejf

To se nikdo nepozastavil nad tou víc než nápadnou podobou znaku ThL a bývalého znaku HTC? Pro srovnání třeba tady: http://www.pudil.net/alf/wp-content/uploads/2009/06/files_htc_logo.png

Tomáš Drahoňovský
Tomáš Drahoňovský

Na funkci telefonu to nemá vliv, a proto jsem to ve své recenzi pominul. Ostatně, takovéto podobnosti nejsou ve světě čínských telefonů nic výjimečného…

Jura
Jura

… bohužel

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

VČERA  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

17. 8. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

17. 8. 2018  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Mobilní zobrazení