Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci, kdy cenu už není kam stlačit. Přesně to totiž dělá Huawei P9 Lite mini, který má za sebou zeštíhlovací kůry hned dvě.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Pravdou je, že verze Lite od Huawei jsou oblíbené – vždycky to byla zařízení vhodná pro masy. Zkrátka nezaostávaly výrazně v žádné oblasti a konkurenceschopnost jim nechyběla. P9 Lite mini se ke svým větším bratříčkům hrdě hlásí a dává na vědomí, že je jen alternativou pro ty, kterým je 5,2″ displej moc velký. Jenže ono přízvisko “mini” se projevuje hlavně v jiných oblastech. Pro koho vlastně tenhle telefon je? Huawei P9 Lite mini je telefon pro ty, kteří si nejsou jistí, zda smartphone využijí. Taková přestupní stanice mezi tlačítkovými mobily a střední či vyšší třídou. Byla by však škoda sfouknout celou recenzi do těchto pár vět.

Huawei P9 Lite mini: specifikace

Konstrukce kovový rám + plast, 144 x 71 x 8,1 mm, 145 g
Displej 5″, IPS LCD, 1280 x 720 px, 294 ppi
Operační systém Android 7.0 Nougat + nadstavba EMUI 5.1
Procesor 4 jádrový, 1,4 GHz, Qualcomm Snapdragon 425
Paměť 2 GB RAM, 16 GB úložiště, microSD karty (až 128 GB)
Fotoaparát 13 Mpx, blesk + přední 5 Mpx
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie hybridní dual SIM, Bluetooth 4.1, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků
Baterie 3 020 mAh
Cena a dostupnost 4 300 Kč, říjen 2017

Design a zpracování: jednoduché, funkční, plastové

Nikdo asi nečeká, že super levný mobil bude designový skvost. Vzhled je ale první věc, na kterou se potenciální zákazník nechá nalákat. Na Lite mini si váš vkus moc nepochutná. Opět bych mohl konstatovat, že u dotykového displeje se mnoho vymyslet nedá, mrzí mě spíš vzdálenost mezi originální, kovovou a elegantní P9 a její miniaturizací – shodné prvky snad ani neexistují.

Hlavním materiálem mobilu se stal matný plast, který na zadní straně rozdělují tenké a lesklé předěly. Po ergonomické stránce je to materiál ideální: neklouže, nešpiní se a odolný je víc než dost. Estetika už tak chvályhodná není, na krytu se zachytávají mastné šmouhy a pokud se o kryt zapřete větší silou, poznáte rozdíl oproti tvrdosti kovu či skla.

Huawei P9 Lite mini se však drží velmi příjemně. Má dobré rozvržení ovládacích prvků, palcem hravě dosáhnete na tlačítko vypínání a hlasitosti, dokonce se nemusí bát ani slečny se svými jemnými prstíky. Pokud však chcete používat čtečku otisků, budete si muset zvykat na druhý způsob úchopu, kdy prsty budou nataženější a telefon bude sedět na dlani výš. Obojí zároveň moc nejde, nad senzorem otisků mnoho místa nezbylo a ukazováček se při jeho hledání musí dost kroutit.

Co strana přední? Velmi klasická až konzervativní. Jemné zahlazení krajů ze všech čtyř stran, nenápadná notifikační dioda, sluchátko, přední kamera, čidlo přiblížení a logo výrobce. Bylo by hezké, kdyby brada nabízela možnost navigačních tlačítek, jejich funkci však plně zastává lišta na displeji.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci, kdy cenu už není kam stlačit. Přesně to totiž dělá Huawei P9 Lite mini, který má za sebou zeštíhlovací kůry hned dvě.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Displej, prostředí, baterie: ppoommaalluu…

Co bylo před pěti lety špičkou, patří teď na spodek potravního řetězce. IPS displej není pro tento model žádnou pohanou, slouží, jak má. Zobrazení není tak syté, jako u OLED panelů, ale tohle věčné dilema si musí vyřešit každý sám. Podstatné je, že rozlišení 1280 x 720 pixelů bylo zvoleno ani ne tak kvůli jemnosti zobrazení či ceně, ale výkonu. Při pohledu na Snapdragon 425 byste mohli dokonce prosit o rozlišení ještě nižší. Říkám to proto, že ačkoli proti kvalitám displeje nemůžu říci nic špatného s přihlédnutím k ceně, vyšší rozlišení by procesor zkrátka nezvládnul. Právě tato součástka je nejslabším elementem celého zařízení.

2 GB RAM by stačily, s použitím microSD karty by se při nenáročném použití dalo i s 16 GB úložiště přežít, ale procesor má vliv na všechny činnosti, které na telefonu provozujete. Bojím se, že pro lidi dosud s Androidem neseznámené má P9 Lite mini připravené nehezké překvapení. Qualcomm Snapdragon 425 je se svými čtyřmi jádry na frekvenci 1,4 GHz prostě pomalý a i kdyby se Huawei na hlavu stavěl, uživatelské rozhraní se loudat bude. Jen ze zkušeností tak můžu tušit, že interface EMUI je optimalizovaný, a zpomaluje ho jen chybějící výkon.

 

Skvělou vizitkou telefonu je výdrž. 3000 mAh v akumulátoru je k intenzitě očekávaného využití a přítomného hardware víc než dost. Nebál bych se vyrazit na víkend bez nabíječky, aniž bych sahal po úsporných režimech. I ty ale Huawei umí, dokonce i nabídne, kde by se ještě troška šťávy dala uchovat. Mohlo by vás napadnout, jestli 6 GB místa zabraného operačním systémem má své funkční opodstatnění. Huawei je jedním ubývajících výrobců, kteří rádi zasahují do čistého Androidu 7.0 Nougat. Činí tak razantně, i když ustupuje od původního konceptu “Dělejte to po našem.”

   

EMUI se tak naučilo v launcheru řadit aplikace nejen na domácí obrazovky, ale i do kompletního seznamu. Možnosti jako u Nova launcheru ale nečekejte. Obecně mám dojem, že se Huawei stává obětí vlastní tradice: uspořádání rychlých přepínačů v notifikační liště je natvrdo zamčené na 5 nebo 10 ikon, což porušuje logiku rozdělení na upozornění a funkce – tady máte pokaždé obojí. Čistý Android se naučil přepínače ubírat a přidávat podle velikosti zobrazení, P9 však upravuje jen velikost písma. Nepřijde vám to paradoxní, že výrobce už z originálního systému funkce ubírá?

  

V Nastavení jsou funkce rozházené, jak se zrovna hodilo. Otisk prstu je mimo Zámek obrazovky, některé internetové účty jsou v menu hlavním, jiné v podsložce… Ale to jsou jen detaily vnímané hnidopichy. Podstatnější jsou schopnosti. Už tradiční jsou gesta otiskem prstu pro stažení notifikační rolety, Huawei používá i variabilní schéma navigačních tlačítek, takže nemusíte řešit, jestli šipka Zpět patří doleva, nebo doprava. Pro nováčky bude jistě vítaným vylepšením i Antivirus v podání Čechům známého Avastu, nad rámec standardní výbavy patří i blacklist na SMSky a hovory. Dokonce se nemusíte bát půjčit mobil dětem, díky Sejfu budou vaše soubory v bezpečí, seniorům zase prospěje jednoduchý režim.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci, kdy cenu už není kam stlačit. Přesně to totiž dělá Huawei P9 Lite mini, který má za sebou zeštíhlovací kůry hned dvě.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Fotoaparát a snímky

V této kapitole většinou očekávám katastrofu. Víme, že rozlišení není všechno a (ne)kvalitu fotoaparátu dokáže zhruba identifikovat i laik. Proto jsem byl překvapen, jak přesné má malá P9 vnímání barev. Podzimní žlutá na sídlišti, zmrzlé zbytky trávy za domem, pastelové barvy kytiček – oko radostí zaplesá.

Zároveň si nejde nevšimnout, že slabým místem je zaostřování. Potřebujete zapřené ruce a doporučuji držet telefon i poté, co se ozve cvaknutí spouště. V případě nočního focení klidně celý proces zabere pět vteřin. Jsme totiž zpátky u slabého procesoru, který musíte i několikrát přemlouvat, aby konečně tu fotku pořídil. Nečiní tak vždy na první stisk. Ta proklínaná součástka degraduje i natáčení videa. Nižší bitrate by se akceptovat dal, ale velmi rušivé je skokové zaostřování a určité škubání. Vyloženě jako zábava pak slouží selfie režim, který dokáže udělat mimozemšťana z kohokoli.

Jak fotí Huawei P9 Lite mini?

Zhodnocení

Na konci každého testování je fajn říct, jestli je produkt dobrý, nebo ne. A jestli byste ho doporučili. Chcete-li jednoduchou odpověď: P9 Lite mini je slušný kousek, ale nedoporučil bych ho. Proč? Protože nedává smysl. Je to telefon, u kterého je označení “chytrý” trošku alibistické, protože toho vlastně moc nedokáže. Respektive umí to, co kterýkoli jiný Android, akorát hůř a pomaleji. Byť je to negativum vlastně jediné, je zásadní.

Stále se dovoláte, stále si najdete dopravní spojení i počasí, ale telefon budete chápat jako nouzové řešení. Jestli vám to stačí, Huawei P9 Lite mini poslouží spolehlivě. Argumentem pro koupi se tak ale stává jen cena. Vlastně i srovnání s velkým P9 Lite (2017) ukazuje, že rozdíl v ceně příliš odlišnostem ve výbavě neodpovídá.

Rozdílů uvnitř si nejlépe všimnete při srovnání parametrů.

Huawei P9 Lite 2017

  • 5,2″ displej, 1920 x 1080 px
  • procesor Kirin 655 (8× 2,1 GHz)
  • 3 GB RAM
  • 12 + 8 Mpx fotoaparát
  • cena cca 5500 Kč

Huawei P9 Lite mini

  • 5″ displej, 1280 x 720 px
  • procesor Snapdragon 425 (4× 1,4 GHz)
  • 2 GB RAM
  • 13 + 5 Mpx fotoaparát
  • cena cca 3700 Kč

Stačí připlatit jen maličko a dostanete se úplně jinam. Xiaomi Redmi 4X stojí skoro stejně a má větší baterku, RAMku i výkon. LeEco Le 2 je sice velká neznámá, ale Snapdragon 652 by za risk stát mohl. A pokud chcete větší jistotu, sáhněte po Redmi Note 4 – je sice skoro o tisícovku dražší, ale vyplatí se.

Proto nemůžu P9 Lite mini doporučit. Vidím v něm čerta, co nabádá: “Neutrácej, je to jen obyčejný telefon. K čemu jsou ti jádra navíc? Proč by ti neměla stačit 16 GB paměť?” A neznalý člověk poslechne, aby o měsíc později tapetoval diskuzní fóra, proč mu padá Facebook a proč mu kamera hlásí, že další video s koťátky už nenahraje. Nikdo doufám není tak bohatý, aby si koupil takhle levný telefon.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
Proč koupit? Proč nekoupit?
 výdrž baterie výkon
 cena

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci, kdy cenu už není kam stlačit. Přesně to totiž dělá Huawei P9 Lite mini, který má za sebou zeštíhlovací kůry hned dvě.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Pravdou je, že verze Lite od Huawei jsou oblíbené – vždycky to byla zařízení vhodná pro masy. Zkrátka nezaostávaly výrazně v žádné oblasti a konkurenceschopnost jim nechyběla. P9 Lite mini se ke svým větším bratříčkům hrdě hlásí a dává na vědomí, že je jen alternativou pro ty, kterým je 5,2″ displej moc velký. Jenže ono přízvisko “mini” se projevuje hlavně v jiných oblastech. Pro koho vlastně tenhle telefon je? Huawei P9 Lite mini je telefon pro ty, kteří si nejsou jistí, zda smartphone využijí. Taková přestupní stanice mezi tlačítkovými mobily a střední či vyšší třídou. Byla by však škoda sfouknout celou recenzi do těchto pár vět.

Huawei P9 Lite mini: specifikace

Konstrukce kovový rám + plast, 144 x 71 x 8,1 mm, 145 g
Displej 5″, IPS LCD, 1280 x 720 px, 294 ppi
Operační systém Android 7.0 Nougat + nadstavba EMUI 5.1
Procesor 4 jádrový, 1,4 GHz, Qualcomm Snapdragon 425
Paměť 2 GB RAM, 16 GB úložiště, microSD karty (až 128 GB)
Fotoaparát 13 Mpx, blesk + přední 5 Mpx
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie hybridní dual SIM, Bluetooth 4.1, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků
Baterie 3 020 mAh
Cena a dostupnost 4 300 Kč, říjen 2017

Design a zpracování: jednoduché, funkční, plastové

Nikdo asi nečeká, že super levný mobil bude designový skvost. Vzhled je ale první věc, na kterou se potenciální zákazník nechá nalákat. Na Lite mini si váš vkus moc nepochutná. Opět bych mohl konstatovat, že u dotykového displeje se mnoho vymyslet nedá, mrzí mě spíš vzdálenost mezi originální, kovovou a elegantní P9 a její miniaturizací – shodné prvky snad ani neexistují.

Hlavním materiálem mobilu se stal matný plast, který na zadní straně rozdělují tenké a lesklé předěly. Po ergonomické stránce je to materiál ideální: neklouže, nešpiní se a odolný je víc než dost. Estetika už tak chvályhodná není, na krytu se zachytávají mastné šmouhy a pokud se o kryt zapřete větší silou, poznáte rozdíl oproti tvrdosti kovu či skla.

Huawei P9 Lite mini se však drží velmi příjemně. Má dobré rozvržení ovládacích prvků, palcem hravě dosáhnete na tlačítko vypínání a hlasitosti, dokonce se nemusí bát ani slečny se svými jemnými prstíky. Pokud však chcete používat čtečku otisků, budete si muset zvykat na druhý způsob úchopu, kdy prsty budou nataženější a telefon bude sedět na dlani výš. Obojí zároveň moc nejde, nad senzorem otisků mnoho místa nezbylo a ukazováček se při jeho hledání musí dost kroutit.

Co strana přední? Velmi klasická až konzervativní. Jemné zahlazení krajů ze všech čtyř stran, nenápadná notifikační dioda, sluchátko, přední kamera, čidlo přiblížení a logo výrobce. Bylo by hezké, kdyby brada nabízela možnost navigačních tlačítek, jejich funkci však plně zastává lišta na displeji.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci, kdy cenu už není kam stlačit. Přesně to totiž dělá Huawei P9 Lite mini, který má za sebou zeštíhlovací kůry hned dvě.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Displej, prostředí, baterie: ppoommaalluu…

Co bylo před pěti lety špičkou, patří teď na spodek potravního řetězce. IPS displej není pro tento model žádnou pohanou, slouží, jak má. Zobrazení není tak syté, jako u OLED panelů, ale tohle věčné dilema si musí vyřešit každý sám. Podstatné je, že rozlišení 1280 x 720 pixelů bylo zvoleno ani ne tak kvůli jemnosti zobrazení či ceně, ale výkonu. Při pohledu na Snapdragon 425 byste mohli dokonce prosit o rozlišení ještě nižší. Říkám to proto, že ačkoli proti kvalitám displeje nemůžu říci nic špatného s přihlédnutím k ceně, vyšší rozlišení by procesor zkrátka nezvládnul. Právě tato součástka je nejslabším elementem celého zařízení.

2 GB RAM by stačily, s použitím microSD karty by se při nenáročném použití dalo i s 16 GB úložiště přežít, ale procesor má vliv na všechny činnosti, které na telefonu provozujete. Bojím se, že pro lidi dosud s Androidem neseznámené má P9 Lite mini připravené nehezké překvapení. Qualcomm Snapdragon 425 je se svými čtyřmi jádry na frekvenci 1,4 GHz prostě pomalý a i kdyby se Huawei na hlavu stavěl, uživatelské rozhraní se loudat bude. Jen ze zkušeností tak můžu tušit, že interface EMUI je optimalizovaný, a zpomaluje ho jen chybějící výkon.

 

Skvělou vizitkou telefonu je výdrž. 3000 mAh v akumulátoru je k intenzitě očekávaného využití a přítomného hardware víc než dost. Nebál bych se vyrazit na víkend bez nabíječky, aniž bych sahal po úsporných režimech. I ty ale Huawei umí, dokonce i nabídne, kde by se ještě troška šťávy dala uchovat. Mohlo by vás napadnout, jestli 6 GB místa zabraného operačním systémem má své funkční opodstatnění. Huawei je jedním ubývajících výrobců, kteří rádi zasahují do čistého Androidu 7.0 Nougat. Činí tak razantně, i když ustupuje od původního konceptu “Dělejte to po našem.”

   

EMUI se tak naučilo v launcheru řadit aplikace nejen na domácí obrazovky, ale i do kompletního seznamu. Možnosti jako u Nova launcheru ale nečekejte. Obecně mám dojem, že se Huawei stává obětí vlastní tradice: uspořádání rychlých přepínačů v notifikační liště je natvrdo zamčené na 5 nebo 10 ikon, což porušuje logiku rozdělení na upozornění a funkce – tady máte pokaždé obojí. Čistý Android se naučil přepínače ubírat a přidávat podle velikosti zobrazení, P9 však upravuje jen velikost písma. Nepřijde vám to paradoxní, že výrobce už z originálního systému funkce ubírá?

  

V Nastavení jsou funkce rozházené, jak se zrovna hodilo. Otisk prstu je mimo Zámek obrazovky, některé internetové účty jsou v menu hlavním, jiné v podsložce… Ale to jsou jen detaily vnímané hnidopichy. Podstatnější jsou schopnosti. Už tradiční jsou gesta otiskem prstu pro stažení notifikační rolety, Huawei používá i variabilní schéma navigačních tlačítek, takže nemusíte řešit, jestli šipka Zpět patří doleva, nebo doprava. Pro nováčky bude jistě vítaným vylepšením i Antivirus v podání Čechům známého Avastu, nad rámec standardní výbavy patří i blacklist na SMSky a hovory. Dokonce se nemusíte bát půjčit mobil dětem, díky Sejfu budou vaše soubory v bezpečí, seniorům zase prospěje jednoduchý režim.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci, kdy cenu už není kam stlačit. Přesně to totiž dělá Huawei P9 Lite mini, který má za sebou zeštíhlovací kůry hned dvě.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Fotoaparát a snímky

V této kapitole většinou očekávám katastrofu. Víme, že rozlišení není všechno a (ne)kvalitu fotoaparátu dokáže zhruba identifikovat i laik. Proto jsem byl překvapen, jak přesné má malá P9 vnímání barev. Podzimní žlutá na sídlišti, zmrzlé zbytky trávy za domem, pastelové barvy kytiček – oko radostí zaplesá.

Zároveň si nejde nevšimnout, že slabým místem je zaostřování. Potřebujete zapřené ruce a doporučuji držet telefon i poté, co se ozve cvaknutí spouště. V případě nočního focení klidně celý proces zabere pět vteřin. Jsme totiž zpátky u slabého procesoru, který musíte i několikrát přemlouvat, aby konečně tu fotku pořídil. Nečiní tak vždy na první stisk. Ta proklínaná součástka degraduje i natáčení videa. Nižší bitrate by se akceptovat dal, ale velmi rušivé je skokové zaostřování a určité škubání. Vyloženě jako zábava pak slouží selfie režim, který dokáže udělat mimozemšťana z kohokoli.

Jak fotí Huawei P9 Lite mini?

Zhodnocení

Na konci každého testování je fajn říct, jestli je produkt dobrý, nebo ne. A jestli byste ho doporučili. Chcete-li jednoduchou odpověď: P9 Lite mini je slušný kousek, ale nedoporučil bych ho. Proč? Protože nedává smysl. Je to telefon, u kterého je označení “chytrý” trošku alibistické, protože toho vlastně moc nedokáže. Respektive umí to, co kterýkoli jiný Android, akorát hůř a pomaleji. Byť je to negativum vlastně jediné, je zásadní.

Stále se dovoláte, stále si najdete dopravní spojení i počasí, ale telefon budete chápat jako nouzové řešení. Jestli vám to stačí, Huawei P9 Lite mini poslouží spolehlivě. Argumentem pro koupi se tak ale stává jen cena. Vlastně i srovnání s velkým P9 Lite (2017) ukazuje, že rozdíl v ceně příliš odlišnostem ve výbavě neodpovídá.

Rozdílů uvnitř si nejlépe všimnete při srovnání parametrů.

Huawei P9 Lite 2017

  • 5,2″ displej, 1920 x 1080 px
  • procesor Kirin 655 (8× 2,1 GHz)
  • 3 GB RAM
  • 12 + 8 Mpx fotoaparát
  • cena cca 5500 Kč

Huawei P9 Lite mini

  • 5″ displej, 1280 x 720 px
  • procesor Snapdragon 425 (4× 1,4 GHz)
  • 2 GB RAM
  • 13 + 5 Mpx fotoaparát
  • cena cca 3700 Kč

Stačí připlatit jen maličko a dostanete se úplně jinam. Xiaomi Redmi 4X stojí skoro stejně a má větší baterku, RAMku i výkon. LeEco Le 2 je sice velká neznámá, ale Snapdragon 652 by za risk stát mohl. A pokud chcete větší jistotu, sáhněte po Redmi Note 4 – je sice skoro o tisícovku dražší, ale vyplatí se.

Proto nemůžu P9 Lite mini doporučit. Vidím v něm čerta, co nabádá: “Neutrácej, je to jen obyčejný telefon. K čemu jsou ti jádra navíc? Proč by ti neměla stačit 16 GB paměť?” A neznalý člověk poslechne, aby o měsíc později tapetoval diskuzní fóra, proč mu padá Facebook a proč mu kamera hlásí, že další video s koťátky už nenahraje. Nikdo doufám není tak bohatý, aby si koupil takhle levný telefon.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
Proč koupit? Proč nekoupit?
 výdrž baterie výkon
 cena

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."