Mobilizujeme.cz

Nový Apple iPad Pro: Ultimátní 12,9″ tablet s klávesnicí a stylusem

  |  2 komentáře  |  autor:

Nejlepší iPad od doby iPadu. To je nový iPad Pro s větším 12,9″ displejem, který umožní lepší produktivitu a větší možnosti. Bude poháněn iOS 9, podporuje split-view pro využívání dvou aplikací vedle sebe, ale hlavně – přináší speciální kryt s chytrou klávesnicí a překvapivě také revoluční stylus.

Displej nového iPadu Pro

Apple zvětšil svůj nový ultimátní tablet tak, že na výšku má nyní displej tolik, co dosavadní iPad na šířku. Jinými slovy, jedná se o 12,9″ IPS LCD displej s rozlišením 2732 x 2048 px. Nejpokročilejší displej, který kdy Apple vyrobil.

Inovace na poli stylusu

To ale nebude zdaleka jediný způsob, jak nový iPad Pro ovládat. Zbrusu nové je unikátní dotykové pero, nazvané Apple Pencil. Steve Jobs by asi neměl radost. Pokud používáte pero, iPad registruje dotyk 2x rychleji, aby reagoval lépe. Precizní kontrola je samozřejmě na místě, senzory v peru rozpoznají jakou silou tlačíte a dokonce i pod jakým náklonem a samozřejmě systém toto interpretuje, díky čemuž stylus působí jako běžná tužka či propiska.

Apple Pencil se však bude prodávat samostatně za 99$, v přepočtu zhruba 2 500 Kč.

Hardware iPadu Pro

A9X čip je třetí generace 64-bitového procesoru. Přináší 2x vyšší rychlost paměti a je 1,8x silnější než PC CPU, takže je iPad Pro dokonce silnější než desktop.

GPU je 2x silnější, oproti prvnímu iPadu je 360x rychlejší. Silnější než 80 % za poslední rok, GPU silnější než 90 % přenosných počítačů prodaných za poslední rok.

Vynikající výkon podtrhuje 10-hodinová výdrž baterie.

iPad Pro dostal do vínku 8 Mpx iSight kameru s automatickým ostřením.

Zpracování iPadu Pro

Tělo iPadu Pro je opět hliníkové, tenké je pouhých 6,9 mm. Váží 712 gramů. Nabízí také čtyři reproduktory se skvělým zvukem. Dále také čtečku otisků prstů, ta již neodmyslitelně patří k Applu.

iPad Pro dostane také novou klávesnici, vypadá v podstatě jako ta na konkurenčním Surface Pro, ale podle Applu je lepší než jakákoliv klávesnice, kterou jste kdy měli možnost zkusit. Magnetický konektor, opět nic nového pod sluncem, ale je to od Applu.

Klávesnice se bude prodávat samostatně za cenu 169 $, což je zhruba 4 250 Kč.

Microsoft prezentuje produktivitu přímo na Apple Eventu

Prezentuje Microsoft Office a využívají k tomu Apple Pencil. Prezentují nám Split-View mezi Wordem a Excelem. Také bylo prezentováno kopírování tabulek z Wordu/Excelu do Powerpointu, funguje to. PowerPoint dokáže rozpoznat útvary, kreslíte kruh, PowerPoint jej pěkně zakulatí za vás.

Prezentaci také provedlo Adobe, předvedlo řadu svých Photoshop aplikací a jejich využívání s iOS 9 a iPadem Pro.

Ceny a dostupnost

Nový iPad Pro se bude prodávat v 32 GB Wi-Fi provedení, to bude startovat na ceně 799 $ (zhruba 19 990 Kč), 128 GB Wi-Fi provedení startuje na 949 $ (zhruba 23 800 Kč) a 128 GB provedení Wi-Fi + 4G (LTE datové připojení) startuje na 1079 $ (zhruba 26 990 Kč). Nový iPad bude dostupný ve třech barevných provedeních, a to šedém, zlatém a stříbrném.

iPad Pro (12,9″): specifikace

Konstrukce kov, ? x ? x 6,9 mm, 712 g
Displej 12,9″, IPS LCD, 2732 x 2048 px, jemnost ? ppi
Operační systém iOS 9
Procesor 2 jádrový, ? GHz, Apple A9X
Paměť ? GB RAM, úložiště 32/128 GB, bez microSD slotu
Fotoaparát 8 Mpx iSight kamera
Technologie LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie ? mAh
Cena a dostupnost od 19 990 Kč, Listopad 2015
ČLÁNKY:, , ,
Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

DNES  |    |  3 komentáře

Většina uživatelů Xiaomi zařízení už se zase může těšit na významnou aktualizaci systému. Výrobce totiž připravuje nové prostředí MIUI 9, které by…

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Energie není nikdy dost a v případě smartphonů to platí minimálně dvojnásob. S novým Oukitel K6000 Plus si však stěžovat nebudete –…

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

DNES  |    |  4 komentáře

Zdá se, že čínský výrobce v letošním roce nedokázal svého zabijáka vlajkových modelů – OnePlus 5 – vylepšit natolik, aby byl marketingově…

Mobilní zobrazení