Mobilizujeme.cz

Největší akvizice v dějinách Applu, značka Beats za 3 mld dolarů

  |  1 komentář  |  autor:

I když první spekulace o záměru Applu koupit populárního výrobce audio zařízení Beats Audio se objevila již před třemi týdny, dohoda pak ještě dlouho nebyla oficiálně potvrzena. Až do včerejšího dne, kdy akvizici potvrdil generální ředitel Applu Tim Cook.

Beats Apple

Hodnota společnosti Beats byla původně ceněna na 3,2 mld dolarů, tato částka ale bude zaokrouhlena směrem dolů a konečná hodnota akvizice činí 3 mld dolarů (tedy zhruba 60 mld Kč), což je údajně přesnější výpočet reálné hodnoty společnosti Beats. Detaily ohledně obchodu potvrdil samotný Tim Cook v otevřeném dopise.

K neúspěšnému výsledku akvizice prý ale nebylo daleko. Dr. Dre coby spolumajitel společnosti Beats se v opilosti pochlubil, že po prodeji výrobce prémiového audio příslušenstí Applu by se stal prvním rapperem, který dosáhl miliardového jmění v dolarech. To prý zástupce Applu naštvalo a vypadalo to, že o společnost ztratili zájem a celá akvizice byla v ohrožení. Nyní už je ale jasné, že se zástupci obou společností dohodli a značka Beats přejde do vlastnictví Applu.

Beats Audio Apple

V současnosti vlastní známý rapper, producent a spolumajitel Beats Audio 25% podíl ve společnosti, díky čemuž by na prodeji měl vydělat 750 milionů dolarů. Nakonec ale Apple uhradí v hotovosti pouze 2,6 mld dolarů, a zbylých 400 milionů bude vyplaceno oběma zakladatelům Beats v akciích. Zároveň se Dr. Dre a Jimmy lovie stanou zaměstnanci Applu.

Americký gigant kupuje celou společnost a nehodlá prý její chod do budoucna příliš měnit. Beats se bude nadále zabývat výrobou prémiových sluchátek a audio příslušenství a bude také nadále provozovat hudební službu Beats Music, která je dostupná také na Android a jejíž hodnotu analytici oceňují přinejmenším stejně, jako populární sluchátka a reproduktory.

Beats-Apple

Pro Apple je to první významná akvizice po několika letech a dokazuje tím, že se chce stát ještě více prémiovou společností a pravděpodobně chce ke svým prémiovým přístrojům dodávat také kvalitní sluchátka pod osvědčenou značkou. Společnost Beats Audio jen v minulém roce vydělala přes 1,3 mld dolarů (tedy zhruba 26 mld Kč). Očekává se, že veřejně bude akvizice oznámená na konferenci WWDC 2014, na které se objeví také zástupci společnosti Beats. Celý obchod by měl být dokončen v průběhu čtvrtého čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: 9to5Mac, NYPost via: GSMArena (2)

ČLÁNKY:, , , , ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

DNES  |    |  2 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

DNES  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

DNES  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení