Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Největší akvizice v dějinách Applu, značka Beats za 3 mld dolarů

  |  1 komentář  |  autor: Lukáš Grygarčík

I když první spekulace o záměru Applu koupit populárního výrobce audio zařízení Beats Audio se objevila již před třemi týdny, dohoda pak ještě dlouho nebyla oficiálně potvrzena. Až do včerejšího dne, kdy akvizici potvrdil generální ředitel Applu Tim Cook.

Beats Apple

Hodnota společnosti Beats byla původně ceněna na 3,2 mld dolarů, tato částka ale bude zaokrouhlena směrem dolů a konečná hodnota akvizice činí 3 mld dolarů (tedy zhruba 60 mld Kč), což je údajně přesnější výpočet reálné hodnoty společnosti Beats. Detaily ohledně obchodu potvrdil samotný Tim Cook v otevřeném dopise.

K neúspěšnému výsledku akvizice prý ale nebylo daleko. Dr. Dre coby spolumajitel společnosti Beats se v opilosti pochlubil, že po prodeji výrobce prémiového audio příslušenstí Applu by se stal prvním rapperem, který dosáhl miliardového jmění v dolarech. To prý zástupce Applu naštvalo a vypadalo to, že o společnost ztratili zájem a celá akvizice byla v ohrožení. Nyní už je ale jasné, že se zástupci obou společností dohodli a značka Beats přejde do vlastnictví Applu.

Beats Audio Apple

V současnosti vlastní známý rapper, producent a spolumajitel Beats Audio 25% podíl ve společnosti, díky čemuž by na prodeji měl vydělat 750 milionů dolarů. Nakonec ale Apple uhradí v hotovosti pouze 2,6 mld dolarů, a zbylých 400 milionů bude vyplaceno oběma zakladatelům Beats v akciích. Zároveň se Dr. Dre a Jimmy lovie stanou zaměstnanci Applu.

Americký gigant kupuje celou společnost a nehodlá prý její chod do budoucna příliš měnit. Beats se bude nadále zabývat výrobou prémiových sluchátek a audio příslušenství a bude také nadále provozovat hudební službu Beats Music, která je dostupná také na Android a jejíž hodnotu analytici oceňují přinejmenším stejně, jako populární sluchátka a reproduktory.

Beats-Apple

Pro Apple je to první významná akvizice po několika letech a dokazuje tím, že se chce stát ještě více prémiovou společností a pravděpodobně chce ke svým prémiovým přístrojům dodávat také kvalitní sluchátka pod osvědčenou značkou. Společnost Beats Audio jen v minulém roce vydělala přes 1,3 mld dolarů (tedy zhruba 26 mld Kč). Očekává se, že veřejně bude akvizice oznámená na konferenci WWDC 2014, na které se objeví také zástupci společnosti Beats. Celý obchod by měl být dokončen v průběhu čtvrtého čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: 9to5Mac, NYPost via: GSMArena (2)

ČLÁNKY:, , , , ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

VČERA  |  Martin Skořepa  |  5 komentářů

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení