Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Navigace Wisepilot na Sony Ericssonech řady Entertainment Unlimited

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Jak jsme slibovali již v samotné recenzi Sony Ericssonu Aino, tak se podíváme detailněji na navigační software Wisepilot, kterým jsou osazeny všechny tři modely nově vzniklé řady v překladu s neomezenou zábavou. Platí neomezenost a zábava i u Wisepilota?

Na navigační software Wisepilot jsem se po obdržení dvojice telefonů (Yari, Aino) díval docela skepticky a očekával, jaký pozici bude mít vedle druhých přeinstalovaných map od Googlu. Stahování dat skrze operátora je standardem obou aplikací, takže přednostně doporučuji vhodný datový tarif. Po odsouhlasení smluvních podmínek jsme jedním krůčkem od určení pozice.

Aplikace Wisepilot je v angličtině a změna na češtinu v telefonech možná nebyla. To rozhodně není problémem, i největší neznalec angličtiny se v aplikaci vyzná. Kouzelným slovním spojením z nabídky – Where I am – jsem se po pár vteřinách ocitl na přesném místě na mapě. Mapové podklady dodala firma Navteq, která zásobuje především oblíbené Nokia mapy a dá se tedy očekávat aktuálnost údajů.

Největší výhodou, alespoň na mnou testovaném modelu Aino, je fakt, že Wisepilot je v plné verzi včetně hlasové navigace použitelný celý měsíc od aktivace, poté přejde do nevyužitelné neplacené verze a je potřeba obnovit licenci. Cena za 24-měsíční licenci činí 159 Eur (4200 Kč), za roční 99 Eur (2600 Kč), což není nikterak malá částka. Pro srovnání cena za roční licenci Nokia map je o celý tisíc levnější, podobně i dvouletá licence.

Mapy umožňují vyhledávání dle specifických požadavků (v mé blízkosti, adresy, přátele, obchody, atd.), zadání zeměpisné šířky a délky k okamžitému nalezení pozice. Ve své blízkosti jsem vyhledal zajímavosti skrze položku Wikipedie, restaurace, čerpací stanice či zajímavá kulturní místa. Při zvolení konkrétní trasy navigování lze prohlédnout samotný výpis cesty s možnými dílčími cíly během cesty a pozorovat jejich okamžitou vzdálenost. Potěšila mě celková rychlost aplikace, nezaznamenal jsem ani jediné „zamrznutí“.

Wisepilot v provozu na Sony Ericssonu Aino:

Wisepilot dokáže hlídat vaši rychlost a porovnávat s údaji z map, takže vy okamžitě víte, zdali jedete dle předpisů, či nikoliv. Podsvícení displeje je nastavitelné na nepřetržité nebo klasicky vypínané po určité době. Zvolenou trasu lze přizpůsobit na různé způsoby přepravy – auto, chůze, běh, kolo, stejně jako dovolit cestování po hlavních silnicích, dálnicích nebo mimo ně. Navigace je tedy vhodná i např. pro cestování v přírodě či rekreační běh, kdy se nacházíte mimo komunikace. Zaujalo mě též informace o počasí pro dané město, s několikadenní předpovědí napřed.

Obrazovka navigování nese všechny základní informace potřebné k jízdě, tedy zbývající úsek cesty v km, přibližný čas příjezdu do cílové stanice, aktuální rychlost a důležité body po cestě (kruhový objezd, odbočky, atd.). Navigace je velmi přesná. Datové podklady si po dobu mého využívání stahovala jen ojediněle. Aby také ne, když na paměťové kartě zabírala několik desítek MB.

Wisepilot ve verzi 2.3.1 (23773) je každopádně propracovaný navigační software pro širokou škálu telefonů. Můžu doporučit jeho pěti denní vyzkoušení v plné verzi, odkaz ke stažení naleznete po výběru svého telefonu na adrese www.wisepilot.com.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto P30: kus z Applu, kus z Huawei, dohromady paráda

Motorola Moto P30: kus z Applu, kus z Huawei, dohromady paráda

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Společnost Motorola pod vedením čínského Lenova právě představila dlouho očekávaný model Moto P30. Má se jednat o vrchol střední třídy,…

YouTuber přináší srovnání fotoaparátů iPhonu X a Galaxy Note 9

YouTuber přináší srovnání fotoaparátů iPhonu X a Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Nejlepší způsob, jak porovnat dvě zařízení, je prostě je umístit vedle sebe a natáčet s oběma to samé. A přesně…

Huawei P20 Pro vyhrál ocenění Smartphone roku v Evropě

Huawei P20 Pro vyhrál ocenění Smartphone roku v Evropě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Populární evropská anketa od EISA letos opět vyhodnotila nejlepší smartphone roku. I když jste o tomto ocenění možná nikdy neslyšeli,…

Mobilní zobrazení