Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Navigace Wisepilot na Sony Ericssonech řady Entertainment Unlimited

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Jak jsme slibovali již v samotné recenzi Sony Ericssonu Aino, tak se podíváme detailněji na navigační software Wisepilot, kterým jsou osazeny všechny tři modely nově vzniklé řady v překladu s neomezenou zábavou. Platí neomezenost a zábava i u Wisepilota?

Na navigační software Wisepilot jsem se po obdržení dvojice telefonů (Yari, Aino) díval docela skepticky a očekával, jaký pozici bude mít vedle druhých přeinstalovaných map od Googlu. Stahování dat skrze operátora je standardem obou aplikací, takže přednostně doporučuji vhodný datový tarif. Po odsouhlasení smluvních podmínek jsme jedním krůčkem od určení pozice.

Aplikace Wisepilot je v angličtině a změna na češtinu v telefonech možná nebyla. To rozhodně není problémem, i největší neznalec angličtiny se v aplikaci vyzná. Kouzelným slovním spojením z nabídky – Where I am – jsem se po pár vteřinách ocitl na přesném místě na mapě. Mapové podklady dodala firma Navteq, která zásobuje především oblíbené Nokia mapy a dá se tedy očekávat aktuálnost údajů.

Největší výhodou, alespoň na mnou testovaném modelu Aino, je fakt, že Wisepilot je v plné verzi včetně hlasové navigace použitelný celý měsíc od aktivace, poté přejde do nevyužitelné neplacené verze a je potřeba obnovit licenci. Cena za 24-měsíční licenci činí 159 Eur (4200 Kč), za roční 99 Eur (2600 Kč), což není nikterak malá částka. Pro srovnání cena za roční licenci Nokia map je o celý tisíc levnější, podobně i dvouletá licence.

Mapy umožňují vyhledávání dle specifických požadavků (v mé blízkosti, adresy, přátele, obchody, atd.), zadání zeměpisné šířky a délky k okamžitému nalezení pozice. Ve své blízkosti jsem vyhledal zajímavosti skrze položku Wikipedie, restaurace, čerpací stanice či zajímavá kulturní místa. Při zvolení konkrétní trasy navigování lze prohlédnout samotný výpis cesty s možnými dílčími cíly během cesty a pozorovat jejich okamžitou vzdálenost. Potěšila mě celková rychlost aplikace, nezaznamenal jsem ani jediné „zamrznutí“.

Wisepilot v provozu na Sony Ericssonu Aino:

Wisepilot dokáže hlídat vaši rychlost a porovnávat s údaji z map, takže vy okamžitě víte, zdali jedete dle předpisů, či nikoliv. Podsvícení displeje je nastavitelné na nepřetržité nebo klasicky vypínané po určité době. Zvolenou trasu lze přizpůsobit na různé způsoby přepravy – auto, chůze, běh, kolo, stejně jako dovolit cestování po hlavních silnicích, dálnicích nebo mimo ně. Navigace je tedy vhodná i např. pro cestování v přírodě či rekreační běh, kdy se nacházíte mimo komunikace. Zaujalo mě též informace o počasí pro dané město, s několikadenní předpovědí napřed.

Obrazovka navigování nese všechny základní informace potřebné k jízdě, tedy zbývající úsek cesty v km, přibližný čas příjezdu do cílové stanice, aktuální rychlost a důležité body po cestě (kruhový objezd, odbočky, atd.). Navigace je velmi přesná. Datové podklady si po dobu mého využívání stahovala jen ojediněle. Aby také ne, když na paměťové kartě zabírala několik desítek MB.

Wisepilot ve verzi 2.3.1 (23773) je každopádně propracovaný navigační software pro širokou škálu telefonů. Můžu doporučit jeho pěti denní vyzkoušení v plné verzi, odkaz ke stažení naleznete po výběru svého telefonu na adrese www.wisepilot.com.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi 7 dorazí s OLED displejem a funkcí Always on

Xiaomi Mi 7 dorazí s OLED displejem a funkcí Always on

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Populární čínský výrobce se již plně připravuje na představení nového vlajkového modelu Xiaomi Mi 7. O tomto kousku již sice proběhlo…

Google vybírá nejlepší pracovní telefony. Jaké to jsou?

Google vybírá nejlepší pracovní telefony. Jaké to jsou?

DNES  |  Martin Skořepa  |  2 komentáře

Google vymyslel nový program Android Enterprise Recommended, který má firmám usnadnit práci při výběru pracovního telefonu pro jejich vedení či zaměstnance.…

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Apple prodává desítky milionů telefonů ročně a patří tak mezi největší výrobce na světě. Jenže ho překvapivě mohou ohrozit elektromobily. Tip: Recyklace…

Mobilní zobrazení