Motorola si vždy nesla odkaz svého jména vstříc své slavné minulosti, kdy dokázala zaujmout oko nejednoho fanouška či kupujícího, který se v té době poohlížel po novém telefonu. Zkrátka, vždy nabídla kvalitní zpracování a hlavně zaručenou 100% spolehlivost a funkčnost. Motorola je tady s námi samozřejmě i dnes, avšak v trochu jiné podobě než před 15 lety. S modelem One Macro sází především na focení zblízka. Podaří se Motorole i tímto kouskem zaujmout a udržet si svou dobrou pověst?
Konstrukce | plast, 157,6 x 75,4 x 9 mm, 186 g, odolnost proti padajícím kapkám |
---|---|
Displej | 6,2″, IPS LCD, 1520 x 720 px, poměr stran 19:9, jemnost 270 ppi |
Operační systém | Android 9 Pie |
Procesor | 8jádrový, 2,0 GHz, MediaTek Helio P70 |
Paměť | 4 GB RAM, úložiště 64 GB, MicroSD slot (až 512 GB) |
Fotoaparát | trojitý (13 Mpx hlavní + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubkový), clona f/2.0 + f/2.2 + f/2,2, laserové ostření, LED blesk; přední 8 Mpx, clona f/2.2 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | hybridní Dual SIM, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.2, USB-C, infraport, FM rádio, 3,5mm jack, čtečka otisků, čtečka tváře |
Baterie | 4 000 mAh, nabíjení (10 W) |
Cena a dostupnost | 5 090 Kč, říjen 2019 |
Jestliže máte rádi tenké rámečky a příjemnou tloušťku, ke které se přidá i celkem příjemná váha, jste tady správně. Tloušťka Motoroly není vůbec nijak přehnaná a telefon se dobře drží v ruce. Po celou dobu testování neměl tendenci z rukou vyklouzávat, i když musím říci, že mi ovládání jednou rukou díky jeho velikosti práci dost znepříjemňovalo.
Záda nejsou zaoblená, ale jsou zarovnaná. O to hůř se mi s telefonem manipulovalo. Naštěstí v balení výrobce přibalil ochranný plastový kryt, se kterým je držení a celková manipulace o něco příjemnější. S nasazeným krytem se bohužel ale o něco zvýšila tloušťka.
Zpracování telefonu musím hodnotit výborně, to se prostě podařilo na výbornou. Výrobce při výrobě použil sice levnější materiály, ale vzhledem k nižší ceně v této kategorii telefonů je to celkem logické. Ke kvalitě zpracování ale nemohu mít žádné výhrady. Zadní kryt je vyroben z lesklého plastu s moderním vzhledem, ve kterém se překrývá světle modrá barva na spodní straně a tmavě modrá barva na horní straně.
Nevýhodou je ale časté zachytávání otisků a šmouh, čištění se tak bohužel nevyhnete. Na zadní straně nalezneme pouze název výrobce umístěné na spodní straně, uprostřed se pak nachází čtečka otisků prstů. Ta je přesná a reaguje velmi rychle a spolehlivě. Nestalo se mi nikdy, že by špatně reagovala a nechtěla přijmout můj otisk prstu.
Uvnitř čtečky je umístěno logo a je to to, co vás při pohledu ze zadní strany upoutá jako první. Po obvodu bylo využito pevného a troufám si říct i odolného plastového těla. Nikde nic nevrže a vše krásně lícuje. Po stranách nalezneme pouze tlačítko zapínání a tlačítko hlasitosti. Za to po levé straně je skrytý vysunovací šuplík pro vložení SIM karet a paměťové karty. Jako uživatel máte na výběr, zda si zvolíte využití dvou SIM karet, nebo jedné SIM karty a paměťové karty.
Telefon podporuje paměťové MicroSD karty až do velikosti ohromných 512 GB. Spodní strana v sobě skrývá USB-C konektor pro nabíjení. GPS navigace funguje skvěle, lokalizace místa probíhá do pár sekund a nemá vůbec problém s určením lokace.
Co musím hodnotit obzvlášť výborně, jsou reproduktory. Jedná se o mono reproduktor, který produkuje čistý a vyvážený zvuk bez jakéhokoliv šumu či chrčení. Také mikrofon, který je umístěný na levé spodní straně vedle nabíjecího konektoru je velmi kvalitní a poskytuje čistou reprodukci hlasu. Druhá strana vám tak bude skvěle rozumět a uslyší vás bez sebemenších problémů.
Na horní straně nalezneme 3,5mm jack konektor pro sluchátka. Pokud tak máte sluchátka s kabelem, jistě ho využijete víc než dobře. Skvělou funkcí může pro někoho být i podpora OTG, sloužící pro připojení USB flash disku pro kopírování různých souborů.
O výkon se u Motoroly One Macro stará 8jádrový procesor od MediaTeku, konkrétně jeden z nejnovějších modelů Helio P70. Ale nedivte se, MediaTek už dávno není tím, čím býval. Jedná se o naprosto spolehlivý čip. Pro otestování výkonu jsem okusil náročné hry Call of Duty: Mobile a Asphalt 8. Motorola neměla s hrami vůbec žádný problém a hrály se relativně svižně a bez zadrhávání.
Využitý procesor tak poskytne dostatek výkonu a uspokojí potřeby i těch náročnějších hráčů. Občasného zadrhávání jsem zaznamenal pouze v menu her, kde jsem se pohyboval. Při testování výkonu v aplikaci AnTuTu Benchmark 3D jsem se dostal na hodnotu necelých 160 tisíc bodů, což je velmi dobrý výsledek prozrazující sílu využitého čipu.
V cenové kategorii pod 6 tisíc korun byste asi čekali mnohé, ale jak budete reagovat, když vám řeknu, že se u této Motoroly výrobce rozhodl pouze pro rozlišení HD+? Prozradím vám, že rozumné rozhodnutí to vůbec nebylo. Barvy IPS displeje jsou věrné a krásné, displej je hodně jasný, ale něco mu chybí, a to je ostrost. Absence plnějšího rozlišení je znát.
Při bližším ohledání displeje je rozdíl víc než patrný a jde to krásně vidět i u sledování videí a filmů. Videa na YouTube vám navíc díky displeji nenabídnou ani rozlišení větší jak 720p. Je to prostě škoda. Jediným plusem displeje jsou jeho pozorovací úhly, které jsou dobré a stále čitelné i při větším oddálení. V displeji na horní straně nalezneme výřez ve stylu kapky s kamerou a senzory. Nad ním je pak umístěno podlouhlé sluchátko, které je dostatečně hlasité.
Motorola One Macro nabízí několik speciálních funkcí s názvem “Povely Moto”, které si můžete dle libosti aktivovat. Zmínit můžu například otevření telefonu pouhým pohledem, pořízení snímku obrazovky přiložením tří prstů, ztišení telefonu zvednutím nebo aktivování svítilny zatřesením telefonu. Těchto funkcí je rovnou několik a je jen na vás, kterou z nich si aktivujete.
Vyjádřit se ale musím ke čtečce obličeje. Nepřišel jsem na to, kde by mohla být chyba, ale čtečka obličeje fungoval vždy jen chvíli po aktivaci. Jakmile jsem ji deaktivoval a aktivoval znovu, byla funkční. Zanedlouho ale opět nefungovala a nebylo možné telefon obličejem odemknout, musel jsem tedy použít klasickou čtečku otisků prstů. Prostě si dělala co chce.
Čtečku obličeje nemůžu hodnotit jinak než špatně, je nespolehlivá a není funkční na 100%. Zkoušel jsem také lepší osvětlení v místnosti pro lepší zachycení mého obličeje, to bohužel také nefungovalo. Pokud se jedná o softwarovou chybu, mělo by se to příští aktualizací změnit. Ostatní funkce mne nezklamaly a fungovaly tak, jak by fungovat měly.
Pokud patříte mezi ty, co si potrpí na čistém androidu, máte jediné štěstí. Výrobce se rozhodl pro čistý Android bez jakýchkoliv grafických úprav a nadstavby a myslím si, že zde udělal ten správný krok. Čistý android mu prostě sluší. Výhodou čistého androidu je to, že zde nemáte spoustu zbytečných předinstalovaných aplikací. Aby vás to ale nemátlo, telefon není zařazen v programu Android One. S pravidelnými aktualizacemi systému Android se proto musíme rozloučit. Předinstalován je Android 9 Pie, dočkat bychom se mohli i nového Android 10.
Co se týká baterie, která má mimochodem kapacitu úctyhodných 4 000 mAh, tu se mi podařilo nabít z 15 % do plna za zhruba hodinu a půl. Podle mé kontroly dobití jednoho procenta trvalo asi minutu. Baterie má průměrnou výdrž necelé dva dny. V případě, že jste na telefonu aktivně, kdy používáte internet, hrajete hry, máte zapnutou Wi-Fi či data, sledujete filmy či používáte GPS navigaci s plným jasem, smiřte se s tím, že budete nabíjet co druhý den. Baterie je průměrná, ale díky displeji, který je v případě tohoto telefonu pouze HD+, je plně dostačující a nabídne solidní výdrž. Věřte mi, že baterie je popravdě to poslední, k čemu bych měl v tomto případě výhrady.
Hlavním fotoaparátem, který měl být trhákem v tomto modelu, je 2Mpx makro objektiv kulatého tvaru. Ten se nachází na zadní straně po levé straně a je umístěn zvlášť od ostatních objektivů. Ihned pod ním je pak v řadě pod sebou umístěn 2Mpx hloubkový objektiv a hned na to ten hlavní objektiv s rozlišením 13 Mpx. Nechybí samozřejmě ani laserový autofokus a přisvětlovací LED dioda. Přední fotoaparát v sobě skrývá 8Mpx objektiv, určený pro selfie snímky.
Přední selfie snímky nejsou nejhorší, ale chyběla jim ostrost. V noci už to bylo o poznání mnohem horší, tam převažoval šum a taktéž chyběla ostrost. Místo klasického blesku výrobce použil zbělení obrazovky, které nahrazuje přední přisvětlovací diodu či blesk. Jakmile zapnete v nastavení blesk, obrazovka se na pár sekund rozzáří, osvítí vás a vytvoří snímek. Jde o zajímavou vychytávku, kterou ale vnímáme u většiny konkurence. U přední kamery je navíc na výběr režim portrét, kdy kamera zachytí vás, zaostří, ale pozadí rozmaže.
Zadní kamera je už o něco zajímavější. Záleží jak to vezmete, nemá totiž moc co nabídnout. Fotografiím chybí ostrost, jsou rozmazané a vypadají, jakoby byly kreslené vodními barvami. Navíc mají i velký šum. Je jedno, zda máte dobré osvětlené, nebo ne, nic to na situaci nezmění. Jsou velmi špatné a chlubit se s nimi nikde opravdu nelze. To samé bohužel platí i pro makro, které sice funguje a fotit se dá z malé vzdálenosti, fotky ale nejsou vůbec ostré a bezztrátový zoom u konkurence strčí dedikované makro hravě do kapsy.
Na výběr pak je několik klasických režimů jako portrét pro rozmazané pozadí, panorama nebo režim zkrášlení. Natáčení videí je o něco lepší. Videa jsou plynulé a dostatečně ostré. Plynulost Full HD videí zajišťuje počet 30 snímků za sekundu, bohužel to je limit a musíte se s tím spokojit. I přes nízký limit snímků za sekundu byla nahrávka sledovatelná.
Upřímně mohu říct, že od fotoaparátu by kdokoliv čekal minimálně dobré výsledky, mě ale zklamal asi nejvíce. Ihned po představení telefonu jsem mu dával jakousi naději a pevně jsem věřil, že to bude přesně ten telefon, který se bude speciálně zaměřovat na makro a fotografie. Naděje se ale po pár dnech testování změnila ve zklamání. Tak špatné fotografie, které jsou neostré, rozmazané a vypadají jakoby byly namalované vodovkami, navíc i s dost velkým šumem, jsem dlouho neviděl. Zajímalo by mě, zda s tím Motorola hodlá něco dělat. Vylepšit kvalitu fotografií by už mohla snad jen softwarová aktualizace, ale kdo ví, jak to všechno dopadne.
Každopádně za mě musím říci, že za tuto cenu se dají koupit mnohem lepší a povedenější kousky. Pokud tak máte omezený rozpočet, v této cenové kategorii hledejte spíše jinde u konkurence. Netvrdím a ani to nikdy tvrdit nebudu, že by byla Motorola špatná jako značka, jde spíše o tento model, na který byly vsázeny velké nároky a naděje, které prostě One Macro nedokázal využít. Špatný fotoaparát a nespolehlivá čtečka obličeje zkrátka tenhle model potopily. Pokud vás ale zajímá focení a Motorola je vám blízko, zkuste třeba One Vision (recenze) nebo dražší One Zoom (recenze); anebo prostě počkejte, až na trh dorazí řada Moto G8.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
kvalitní reproduktory a mikrofon | poměr ceny a výkonu |
čistý a svižný android | absence NFC |
výborné pozorovací úhly | podprůměrný fotoaparát |
dostačující výkon | slabé rozlišení displeje |
spolehlivá čtečka otisků prstů | nespolehlivá čtečka obličeje |
Motorola si vždy nesla odkaz svého jména vstříc své slavné minulosti, kdy dokázala zaujmout oko nejednoho fanouška či kupujícího, který se v té době poohlížel po novém telefonu. Zkrátka, vždy nabídla kvalitní zpracování a hlavně zaručenou 100% spolehlivost a funkčnost. Motorola je tady s námi samozřejmě i dnes, avšak v trochu jiné podobě než před 15 lety. S modelem One Macro sází především na focení zblízka. Podaří se Motorole i tímto kouskem zaujmout a udržet si svou dobrou pověst?
Konstrukce | plast, 157,6 x 75,4 x 9 mm, 186 g, odolnost proti padajícím kapkám |
---|---|
Displej | 6,2″, IPS LCD, 1520 x 720 px, poměr stran 19:9, jemnost 270 ppi |
Operační systém | Android 9 Pie |
Procesor | 8jádrový, 2,0 GHz, MediaTek Helio P70 |
Paměť | 4 GB RAM, úložiště 64 GB, MicroSD slot (až 512 GB) |
Fotoaparát | trojitý (13 Mpx hlavní + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubkový), clona f/2.0 + f/2.2 + f/2,2, laserové ostření, LED blesk; přední 8 Mpx, clona f/2.2 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | hybridní Dual SIM, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.2, USB-C, infraport, FM rádio, 3,5mm jack, čtečka otisků, čtečka tváře |
Baterie | 4 000 mAh, nabíjení (10 W) |
Cena a dostupnost | 5 090 Kč, říjen 2019 |
Jestliže máte rádi tenké rámečky a příjemnou tloušťku, ke které se přidá i celkem příjemná váha, jste tady správně. Tloušťka Motoroly není vůbec nijak přehnaná a telefon se dobře drží v ruce. Po celou dobu testování neměl tendenci z rukou vyklouzávat, i když musím říci, že mi ovládání jednou rukou díky jeho velikosti práci dost znepříjemňovalo.
Záda nejsou zaoblená, ale jsou zarovnaná. O to hůř se mi s telefonem manipulovalo. Naštěstí v balení výrobce přibalil ochranný plastový kryt, se kterým je držení a celková manipulace o něco příjemnější. S nasazeným krytem se bohužel ale o něco zvýšila tloušťka.
Zpracování telefonu musím hodnotit výborně, to se prostě podařilo na výbornou. Výrobce při výrobě použil sice levnější materiály, ale vzhledem k nižší ceně v této kategorii telefonů je to celkem logické. Ke kvalitě zpracování ale nemohu mít žádné výhrady. Zadní kryt je vyroben z lesklého plastu s moderním vzhledem, ve kterém se překrývá světle modrá barva na spodní straně a tmavě modrá barva na horní straně.
Nevýhodou je ale časté zachytávání otisků a šmouh, čištění se tak bohužel nevyhnete. Na zadní straně nalezneme pouze název výrobce umístěné na spodní straně, uprostřed se pak nachází čtečka otisků prstů. Ta je přesná a reaguje velmi rychle a spolehlivě. Nestalo se mi nikdy, že by špatně reagovala a nechtěla přijmout můj otisk prstu.
Uvnitř čtečky je umístěno logo a je to to, co vás při pohledu ze zadní strany upoutá jako první. Po obvodu bylo využito pevného a troufám si říct i odolného plastového těla. Nikde nic nevrže a vše krásně lícuje. Po stranách nalezneme pouze tlačítko zapínání a tlačítko hlasitosti. Za to po levé straně je skrytý vysunovací šuplík pro vložení SIM karet a paměťové karty. Jako uživatel máte na výběr, zda si zvolíte využití dvou SIM karet, nebo jedné SIM karty a paměťové karty.
Telefon podporuje paměťové MicroSD karty až do velikosti ohromných 512 GB. Spodní strana v sobě skrývá USB-C konektor pro nabíjení. GPS navigace funguje skvěle, lokalizace místa probíhá do pár sekund a nemá vůbec problém s určením lokace.
Co musím hodnotit obzvlášť výborně, jsou reproduktory. Jedná se o mono reproduktor, který produkuje čistý a vyvážený zvuk bez jakéhokoliv šumu či chrčení. Také mikrofon, který je umístěný na levé spodní straně vedle nabíjecího konektoru je velmi kvalitní a poskytuje čistou reprodukci hlasu. Druhá strana vám tak bude skvěle rozumět a uslyší vás bez sebemenších problémů.
Na horní straně nalezneme 3,5mm jack konektor pro sluchátka. Pokud tak máte sluchátka s kabelem, jistě ho využijete víc než dobře. Skvělou funkcí může pro někoho být i podpora OTG, sloužící pro připojení USB flash disku pro kopírování různých souborů.
O výkon se u Motoroly One Macro stará 8jádrový procesor od MediaTeku, konkrétně jeden z nejnovějších modelů Helio P70. Ale nedivte se, MediaTek už dávno není tím, čím býval. Jedná se o naprosto spolehlivý čip. Pro otestování výkonu jsem okusil náročné hry Call of Duty: Mobile a Asphalt 8. Motorola neměla s hrami vůbec žádný problém a hrály se relativně svižně a bez zadrhávání.
Využitý procesor tak poskytne dostatek výkonu a uspokojí potřeby i těch náročnějších hráčů. Občasného zadrhávání jsem zaznamenal pouze v menu her, kde jsem se pohyboval. Při testování výkonu v aplikaci AnTuTu Benchmark 3D jsem se dostal na hodnotu necelých 160 tisíc bodů, což je velmi dobrý výsledek prozrazující sílu využitého čipu.
V cenové kategorii pod 6 tisíc korun byste asi čekali mnohé, ale jak budete reagovat, když vám řeknu, že se u této Motoroly výrobce rozhodl pouze pro rozlišení HD+? Prozradím vám, že rozumné rozhodnutí to vůbec nebylo. Barvy IPS displeje jsou věrné a krásné, displej je hodně jasný, ale něco mu chybí, a to je ostrost. Absence plnějšího rozlišení je znát.
Při bližším ohledání displeje je rozdíl víc než patrný a jde to krásně vidět i u sledování videí a filmů. Videa na YouTube vám navíc díky displeji nenabídnou ani rozlišení větší jak 720p. Je to prostě škoda. Jediným plusem displeje jsou jeho pozorovací úhly, které jsou dobré a stále čitelné i při větším oddálení. V displeji na horní straně nalezneme výřez ve stylu kapky s kamerou a senzory. Nad ním je pak umístěno podlouhlé sluchátko, které je dostatečně hlasité.
Motorola One Macro nabízí několik speciálních funkcí s názvem “Povely Moto”, které si můžete dle libosti aktivovat. Zmínit můžu například otevření telefonu pouhým pohledem, pořízení snímku obrazovky přiložením tří prstů, ztišení telefonu zvednutím nebo aktivování svítilny zatřesením telefonu. Těchto funkcí je rovnou několik a je jen na vás, kterou z nich si aktivujete.
Vyjádřit se ale musím ke čtečce obličeje. Nepřišel jsem na to, kde by mohla být chyba, ale čtečka obličeje fungoval vždy jen chvíli po aktivaci. Jakmile jsem ji deaktivoval a aktivoval znovu, byla funkční. Zanedlouho ale opět nefungovala a nebylo možné telefon obličejem odemknout, musel jsem tedy použít klasickou čtečku otisků prstů. Prostě si dělala co chce.
Čtečku obličeje nemůžu hodnotit jinak než špatně, je nespolehlivá a není funkční na 100%. Zkoušel jsem také lepší osvětlení v místnosti pro lepší zachycení mého obličeje, to bohužel také nefungovalo. Pokud se jedná o softwarovou chybu, mělo by se to příští aktualizací změnit. Ostatní funkce mne nezklamaly a fungovaly tak, jak by fungovat měly.
Pokud patříte mezi ty, co si potrpí na čistém androidu, máte jediné štěstí. Výrobce se rozhodl pro čistý Android bez jakýchkoliv grafických úprav a nadstavby a myslím si, že zde udělal ten správný krok. Čistý android mu prostě sluší. Výhodou čistého androidu je to, že zde nemáte spoustu zbytečných předinstalovaných aplikací. Aby vás to ale nemátlo, telefon není zařazen v programu Android One. S pravidelnými aktualizacemi systému Android se proto musíme rozloučit. Předinstalován je Android 9 Pie, dočkat bychom se mohli i nového Android 10.
Co se týká baterie, která má mimochodem kapacitu úctyhodných 4 000 mAh, tu se mi podařilo nabít z 15 % do plna za zhruba hodinu a půl. Podle mé kontroly dobití jednoho procenta trvalo asi minutu. Baterie má průměrnou výdrž necelé dva dny. V případě, že jste na telefonu aktivně, kdy používáte internet, hrajete hry, máte zapnutou Wi-Fi či data, sledujete filmy či používáte GPS navigaci s plným jasem, smiřte se s tím, že budete nabíjet co druhý den. Baterie je průměrná, ale díky displeji, který je v případě tohoto telefonu pouze HD+, je plně dostačující a nabídne solidní výdrž. Věřte mi, že baterie je popravdě to poslední, k čemu bych měl v tomto případě výhrady.
Hlavním fotoaparátem, který měl být trhákem v tomto modelu, je 2Mpx makro objektiv kulatého tvaru. Ten se nachází na zadní straně po levé straně a je umístěn zvlášť od ostatních objektivů. Ihned pod ním je pak v řadě pod sebou umístěn 2Mpx hloubkový objektiv a hned na to ten hlavní objektiv s rozlišením 13 Mpx. Nechybí samozřejmě ani laserový autofokus a přisvětlovací LED dioda. Přední fotoaparát v sobě skrývá 8Mpx objektiv, určený pro selfie snímky.
Přední selfie snímky nejsou nejhorší, ale chyběla jim ostrost. V noci už to bylo o poznání mnohem horší, tam převažoval šum a taktéž chyběla ostrost. Místo klasického blesku výrobce použil zbělení obrazovky, které nahrazuje přední přisvětlovací diodu či blesk. Jakmile zapnete v nastavení blesk, obrazovka se na pár sekund rozzáří, osvítí vás a vytvoří snímek. Jde o zajímavou vychytávku, kterou ale vnímáme u většiny konkurence. U přední kamery je navíc na výběr režim portrét, kdy kamera zachytí vás, zaostří, ale pozadí rozmaže.
Zadní kamera je už o něco zajímavější. Záleží jak to vezmete, nemá totiž moc co nabídnout. Fotografiím chybí ostrost, jsou rozmazané a vypadají, jakoby byly kreslené vodními barvami. Navíc mají i velký šum. Je jedno, zda máte dobré osvětlené, nebo ne, nic to na situaci nezmění. Jsou velmi špatné a chlubit se s nimi nikde opravdu nelze. To samé bohužel platí i pro makro, které sice funguje a fotit se dá z malé vzdálenosti, fotky ale nejsou vůbec ostré a bezztrátový zoom u konkurence strčí dedikované makro hravě do kapsy.
Na výběr pak je několik klasických režimů jako portrét pro rozmazané pozadí, panorama nebo režim zkrášlení. Natáčení videí je o něco lepší. Videa jsou plynulé a dostatečně ostré. Plynulost Full HD videí zajišťuje počet 30 snímků za sekundu, bohužel to je limit a musíte se s tím spokojit. I přes nízký limit snímků za sekundu byla nahrávka sledovatelná.
Upřímně mohu říct, že od fotoaparátu by kdokoliv čekal minimálně dobré výsledky, mě ale zklamal asi nejvíce. Ihned po představení telefonu jsem mu dával jakousi naději a pevně jsem věřil, že to bude přesně ten telefon, který se bude speciálně zaměřovat na makro a fotografie. Naděje se ale po pár dnech testování změnila ve zklamání. Tak špatné fotografie, které jsou neostré, rozmazané a vypadají jakoby byly namalované vodovkami, navíc i s dost velkým šumem, jsem dlouho neviděl. Zajímalo by mě, zda s tím Motorola hodlá něco dělat. Vylepšit kvalitu fotografií by už mohla snad jen softwarová aktualizace, ale kdo ví, jak to všechno dopadne.
Každopádně za mě musím říci, že za tuto cenu se dají koupit mnohem lepší a povedenější kousky. Pokud tak máte omezený rozpočet, v této cenové kategorii hledejte spíše jinde u konkurence. Netvrdím a ani to nikdy tvrdit nebudu, že by byla Motorola špatná jako značka, jde spíše o tento model, na který byly vsázeny velké nároky a naděje, které prostě One Macro nedokázal využít. Špatný fotoaparát a nespolehlivá čtečka obličeje zkrátka tenhle model potopily. Pokud vás ale zajímá focení a Motorola je vám blízko, zkuste třeba One Vision (recenze) nebo dražší One Zoom (recenze); anebo prostě počkejte, až na trh dorazí řada Moto G8.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
kvalitní reproduktory a mikrofon | poměr ceny a výkonu |
čistý a svižný android | absence NFC |
výborné pozorovací úhly | podprůměrný fotoaparát |
dostačující výkon | slabé rozlišení displeje |
spolehlivá čtečka otisků prstů | nespolehlivá čtečka obličeje |